TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

25 cze 2014, 14:54

Wbrew pozorom na wzdęcia dobre są środki dostępne w aptekach, np. espumisan. Ja polecałabym też picie dużej ilości wody, do tego codziennie na czczo szklankę wody z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny a wieczorem kubek naparu z pokrzywy.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

05 lip 2014, 10:27

Do wielu potraw, a w sumie do wszystkich tych do skórych mogę dodaje majeranek. Świetnie zapobiega wzdęciom. Ale jak już mnie dopadnie to tak samo w domu jak i w torebce mam Espumisan ten easy w saszetkach. Nie lubie się męczyć, więc jak mogę sobie pomóc to tak właśnie robie. A Espumisan jest wedlug mnie najlepszy.

Awatar użytkownika
Diagnostyka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:20

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

07 lip 2014, 23:12

Polecam Ulgix Wzdęcia lub Espumisan Easy, te preparaty naprawdę działają. Oprócz tego najlepiej zaobserwować co nas wzdyma. Najczęściej są to produkty zawierające białko mleka krowiego, ponieważ 1/3 dorosłych osób nie ma enzymu, który trawi laktozę. Oprócz tego warzywa strączkowe, kalafior, brokuła i owoce, szczególnie czereśnie, jabłka czy gruszki, a także słodycze i słodkie napoje (cukier fermentuje nam w jelitach).

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

08 lip 2014, 14:38

Espumisan i inne tego typu suplementy ;)

irena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:35

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

20 lip 2014, 22:03

byłam w aptece i farmaceutka poleciła mi espumisan w granulkach idealny w podróży, a że ja zaraz pakuję się na wakacje to ten espumisan nadaje się idealnie.
super pomysł! Faktycznie problemy trawienne najczęściej spotykają mnie poza domem więc dobrze mieć ze sobą coś do pomocy :) urlop jeszcze przede mną więc na pewno pójdę za Twoją radą.

barbs
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:15

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

24 lip 2014, 15:39

Espumisan jest dobry, na problemy żolądowe dobre są probiotyki, regulują żołądek więc i na wzdęcia powinny pomóc.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

29 lip 2014, 13:09

Ten w granulkach Espumisan to własnie ten Easy. Cieszy mnie, ze wymyślony ostał taki bez konieczności popijania, a dziala równie szybko jak inne z ich serii.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

30 sie 2014, 19:25

Swojego czasu była akcja , że dawali go nawet jakoś w kinach. Ogolnie ogromnie sprawdzał się u mnie przede wszystkich w takich okresach grillowych. Ostatnio mówi się o tym, że żeby uniknąć wzdęć nie należy łaczyć węglowodanów z białkami, a robimy to codziennie niemalże przy każdym posilku.

kaskada
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 214
Rejestracja: 13 sie 2014, 12:56

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

05 wrz 2014, 15:05

a pijecie napoje gazowane? Bo one często powodują wzdęcia.

Awatar użytkownika
Misha
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 04 wrz 2014, 12:17

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

08 wrz 2014, 11:06

tak naprawdę ciężko by było przy każdym posiłku oddzielać węglowodany od białka, pewnie żadna z gospodyń domowych nawet się nad tym nie zastanawia przygotowując codziennie posiłki. Warto używać przypraw które mogą problemy ze wzdęciami zniwelować. A z tym espimisanem rozdawanym w kinie to mnie zaskoczyłaś, chociaż wiem ze kinach często rozdają jakieś próbki :)
Kminek podobno niweluje wzdęcia. Ja zmielony zawsze dodaje do potraw wzdymających.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość