Awatar użytkownika
mk22
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:48

26 kwie 2007, 14:46

Z tego co piszecie to wydaje mi sie, że bebilon pepti jest lepszy przynajmniej smakowo...bo moj mały bez problemu przeszedł na to mleko. a mnie lekarz nic nei mowił o tym zeby jakoś bardzeij dopajac małego.
nie lepiej jest dawać ten bebilon? Tzn ja się nie znam moze nie dla kazdego alergika jest przenaczony....? wieco coś na ten temat? Paula pisała wczesniej o białku... że jest inna obróbka ale jaki wpływ ma to na zdrowie alrgię?

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

28 kwie 2007, 08:53

mk22, jest jedna zasadnicza różnica między tymi mlekami: Bebilon pepti zawiera w swoim składzie laktozę, a Nutramigen nie, więc jeśli jest podejrzenie o nietolerancję laktozy, to podaje się Nutramigen.

No i mój mały odrzucił Nutramigen.. na początku marudził tylko przy jednym posiłku, później doszło do tego, że podczas 3 posiłków (na 5 wszystkich) jadł po 20-30 ml. Poszłam do pediatry. Myślałam, że poleci mi Bebilon pepti, ale powiedziała, żebym spróbowała NAN HA 2, mały pije go od 5 dni i na razie nic mu się nie dzieje, żadnych zmian skónych ani biegunki. A co najważniejsze - smakuje mu :-D
Tylko teraz zostałam z 4 opakowaniami Nutramigenu 2 i nie mam pojęcia co z nimi zrobić :ico_placzek: Żadna z moich "dzieciatych" znajomych nie stosuje tego mleka.. trochę kasy przepadło...

Awatar użytkownika
mk22
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:48

28 kwie 2007, 09:34

Scoiattolo84 ale nan ha ma białko mleko krowiego...to ponoc nei jest dla alergików tylko dla dziecie z podejrzeniem o alergię:) ja już nic nie kapuję...
Z tego co piszecie to jestem zadowolona, że mam bebioln pepti a nie nutramigen...

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

28 kwie 2007, 09:45

mk22, to właśnie dlatego się zdziwiłam, że zaproponowała mi to mleko. Tylko, że Miko nie ma stwierdzonej alergii, a że po NAN HA nic mu się nie dzieje, to nadal go będę stosować - przynajmniej mu smakuje.
Aha... Bebilon pepti i Nutramigen też mają białka mleka krowiego tylko bardziej rozbite są cząsteczki tego białka (bardziej shydrolizowane) i dlatego nie wywołują alergii.
W skład Nutramigenu wchodzi m.in.:
hydrolizat kazeiny (o wysokim stopniu hydrolizy)


A kazeina to:
Kazeina (sernik) – białko mleka ssaków kopytnych, które zostaje wyodrębnione w procesie trawienia poprzez działanie enzymów lub kwasów.

Awatar użytkownika
mk22
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:48

28 kwie 2007, 22:26

hehe:)Dzięki za wafową odpowiedz:)
Pozdrawiam
A co do mleka to daj na tt ogłoszeni może któraś z mam alergików odkupi od Ciebie te 5 paczek:)

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

17 lip 2007, 08:55

witam was moj maly tez musi pic Nutramigen w ogole fajnie ze znalazlam kogos kto tez musi dziecko poic tym swinstwem. Myslalam ze jestem sama. Tez mam problem ze On mi nie chce pic tego wczesniej wypijal po ok 90ml nawet 150 niekiedy Nana a teraz czasami 10ml a nie przybiera na wadze wiec musze go zmuszac on pacze a ja razem z nim. Moj syn ma dopiero miesiac wiec ciezko mu dawac cos innego niz mleko. Co zrobic macie jakies pomysly?

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

18 lip 2007, 16:58

dziewczyny mam pytanko
moja córcia od ok 2 tyg jest na sztucznym mleczku poniewaz nie przybierała na wadze
ja karmiąc ja piersią jadłam ser biały i żółty i nie zauważyłam jakis niepokojących objawów
teraz jest zupełnie na nutramigenie poniewaz oboje z mezem jestesmy alergikami i pediatra stwierdziła że lepiej jest dmuchac na zimne
mleko jest paskudne i jak dla mnie to smakuje i pachnie jak karma dla psów
ale mała je toleruje
musze je zageszczac nutritonem bo mała ulewała i raz sie zakrztusiła
przeczytałam w necie ze te zageszczacze nie sa zbyt dobre bo mogą powodowac zle wchłanianie składników odzywczych
po nutramig mała ma strasznie dziwne kupy
tzn musztardowe ale geste o konsystencji gestej pasty
albo znowu strasznie rozwodnione i okropnie smierdzące w obu przypadkach
jak robi kupe to strasznie sie wysila robi sie wrecz czerwona a oczy wychodza jej z orbit
bylismy u innego lekarza i on stwierdził że ten nutra był dany troszke zbyt pochopnie i ze mozna przejsc i spróbowac enfamil ar
sama nie wiem co mam o tym myslec i czy zmienic jej to mleko czy nie
czytałam tez ze nutramigenem dzieci sie nie najadają i cos w tym jest bo moja mała potrafi za kazdym razem zjesc 170ml!!!! a za 3 godz jest znowu glodna

co ja mam zrobic?
jakie sa objawy alergii wogule?

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

19 lip 2007, 08:36

Dziecko w ogole je co 3 godziny bo jest glodne i to jest normlanie. 170 hmm dzieci roznie jedza, a Nutramigen wcale nie jest mniej kaloryczny poczytaj na opakowaniu. Nutramigen jest wlasnie preparatem mleko zastepczym dla dzieci alergikow moj tez to pil z tym ,ze on nie tolerowal tego i narazie ma zmienione na bebilon pepti. Natomiast enfamil nie jest preparatem mleko zastepczym jest to mleko dla dzieci ulewajacych. wiec zmiana tego na ten moim zdaniem mija sie z celem. Ten pierwszy lekarz dobrze zrobil ze przepiasal wam Nutramigen i ciesz sie ze twoje dziecko je go tyle bo moj to po 20 30 ml zjadal go a tez mam problem bo nie przybiera na wadze. A kupy po Nutramigenie takie sa nie martw sie tym. a o nutritonie nie slyszlalam wiec ci nie pomoge.

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

19 lip 2007, 09:28

astrid, wiem ze enfamil nie jest preparatem mlekozastepczym
ale mała ulewa wiec to wcale sie nie mija z celem
dwoch lekarzy powiedziało mi ze bez sensu jest od razu podawac nutramigen jesli mala nie miala stwierdzonej alergii
profilaktyką alergii jest karmienie piersią (niezabardzo skuteczne w kazdym przypadku) a nie podawanie nutramigenu
poki co to nocka mineła spokojnie mieszamy mleczko mala jest zadowolona lepiej jej leci bo nie gestnieje od razu w butli

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

19 lip 2007, 11:41

No tak ale ma jesc ten Nutramigen bo jesstescie alergikami tak? Bo jak bedzie pil Enfamil to nie wyeliminujecie alergi. A ma cos na buzcie jakies krotki?
JA np podaje bebilon pepti i mieszkam z nanem ale tez uwazam ze to sie mija z celem. W ogole stwierdzenie alergi u maluszkow na podstawie tej ze rodzice maja alergie jest bezsensu nalezy zrobic badania, bo moj np nie zje samego preparatu zastepczegi wiec po co mu go dawac?
Moj tez ulewa ale na ulotce jest napisane ze Nutramigen jest tez dla dzieci ulewajacych.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość