Lil
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 05 lip 2010, 14:13

26 sie 2010, 11:44

Trzeba uważać... Dla mnie najgorsze jest to, że zamiast na świeżym powietrzu dzieci siedzą przed monitorem... I to już przedszkolaki... Na szczęście większość przedszkoli nie wprowadza TV, komputera itp. Ja też jestem za grami planszowymi np Memory tak zwane. Bardzo fajna zabawa.

megan
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2010, 09:08

28 gru 2010, 10:43

Święta pod znakiem gier i znowu się przekonałam jak można dobrze się bawić. Polecam "Bystre Oczko", dla szkrabow na spostrzegawczosc.

Wenusjanka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2010, 16:22

13 sty 2011, 17:47

Podobnie jak Megan, wolę tradycyjne gry- planszowe, a nie w formie elektronicznej.
Staram się ograniczać do absolutnego minimum czas, jaki mała spędza przed kompem- wiadomo, że calkiem nie da się wyeliminować zainteresowania komputerem, ale uważam, że córka ma na to jeszcze mnóstwo czasu. Wolę, zeby zamiast tego spędzała czas na dworze, a jak już siedzimy w domu to staram się ją jakoś inaczej zająć.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

13 sty 2011, 18:14

moje corki wogole nie interesuja sie komputerem wiec da sie to calkowicie wyeliminowac ;-)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

14 sty 2011, 11:27

moje corki wogole nie interesuja sie komputerem wiec da sie to calkowicie wyeliminowac ;-)
a ty dużo czasu spędzasz przed komputerem?

U nas Martyna zaczęła sie interesować komputerem od momentu jak zaczęliśmy w domu pracować. I jak podpatrzyła u innych dzieci że one coś tam robią :-) ale i tak nie raz mówimy jej że nie ma internetu... na razie te małe kłamstewka nie wychodzą na jaw

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

14 sty 2011, 12:46

a ty dużo czasu spędzasz przed komputerem?
Ja mam cały dzień komputer włączony (ja nie pracuje), wiec duzo tez siedze przed kompem, wieczorami wszystkie 3 jestesmy przed kompem, bo moj mąż jest za granicą i codziennie gadamy na skypie.
Mysle ze jakbym pokazała moim corkom a przede wszystkim Mai ze w kompie sa gry lub inne strony dla dzieci w necie, ona szybko by prosila mnie oto zeby jej cos tam włączyć. Ale poki co nie pokarze jej ze tu jest cos fajnego ;-)
Poczekam az zacznie chodzic do podstawowoki.
Ja wyszukuje na necie rozne rzeczy dla dzieci i zazwyczaj drukuje to i w pokoju sie tym bawimy z kartki.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

14 sty 2011, 17:15

też uważam, że nie powinno się dziecku pozwalac na siedzenie przed kompem zbyt szybko, moja owszem zaciekawiona i siada na krzesle i udaje że pisze ale widzi nas przed monitorami i tez na skype z Polską czasem się kontaktujemy więc na dzień skype od razu leci do kompa, ale tez (mam nadzieję) nie za szybko pokażę, że sa gru itp. Nie podoba mi się u znajomych jak 3 latki już przed kąpem dni spędzają, jest wiele form zabawy, ja tez fakt faktem więcej w domu bo pracuję tylko dwa dni ale staram się zająć małą malowaniem, ksiażeczkami, zabawkami, tv działa, czasem wyłączami i muzyka gra a ona uwielbia tańczyć:)

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

14 sty 2011, 23:46

Agatka też ma ograniczony komputer. Zresztą sama jak posiedzi godz. to już sama od niego odchodzi. Jak nas nie ma to nawet jak go włączy to nigdzie nie wejdzie bo jest cały zahasłowany. Z mężem mamy oddzielne profile strzeżone aby ona nie mogła się dostać.
Kontrola musi być :-D

Awatar użytkownika
rurkaZkremem
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 119
Rejestracja: 01 wrz 2010, 11:29

01 lut 2011, 15:38

Kontrola to podstawa, mój synek juz potrafi śmigać niezle na kompie, z internetem tez daje radę. Mccie filtr rodzinny?

Awatar użytkownika
tatahubert
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2011, 15:42

02 lut 2011, 15:24

Ja mam osobną przeglądarkę dla dzieci, która ma dozwolone tylko kilka stron. Starsze dzieciaki mogą korzystać z normalnego internetu (z umiarem, bo jest nas kilkoro do jednego komputera), ale moje przedszkolaki mogą wchodzić tylko na odpowiednie dla nich strony.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2011, 15:54 przez tatahubert, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość