Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

24 sty 2008, 13:38

Małgorzatka, niewiem może przeczytaj skladniki i czy można tych wszystkich kosmetyków używać w czsie ciązy?

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

24 sty 2008, 14:03

Małgorzatka powiem tak jak myślę..
Najbezpieczniesze kremy i kosm,etyki przeciwko rpzstępom dla cięzarnych są zatytułowane "DLA KOBIET W CIĄZY" i to moim zdaniem jedyny bezpieczny dla brzuchatek kosmetyk..cała reszta moze zawierać szkodliwe składninki niestety...
Właśnie co do wit. E nie jestem pewna czy mozna...al;e nie twierdzę na 100%

Ja smarowałam 2 razy, a od ok/ 7 miesiaca 3 razy dziennie. i nie wiem czy tu chodzi o krem czy tez o częstotliwość nawilzania. Ja miałam m.in. babyderam, Vichy, ziajka, dax coismetics galaretka, fissan, pharmaceris i jeszcze chyba coś... duzo mi tego zeszło, ale awarto było :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

25 sty 2008, 10:10

Tak, kremiki faktycznie pomagają, choć rzadko zapobiegają całkowicie. Tylko, że trzeba uzywac codziennie, no i krem musi byc dobry, bo dziadostwa za kilka zł nie działają. Warto kupować lepsze, czyli trochę droższe. :ico_haha_02:

[ Dodano: 2008-01-25, 09:13 ]
Zapomniałam:) Uzywałam Dax Cosmetics "ideal Body",fajnie pachnie, super sie rozprowadza,sliczny rozowiutki, kosztuje prawie 40 zł - 150 ml. MOgą stosować kobiety w ciazy od 4 miesiaca. Polecam.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

28 sty 2008, 00:13

Alineczq pisze:Właśnie co do wit. E nie jestem pewna czy mozna...al;e nie twierdzę na 100%


Wit. E moża ale absloutnie wie wolno z wit. A bo ma bardzo zły wpływ na uklad nerwowy dziecka! Więc spokojnie mogę smarować się tym kremikiem.

Zastanawiam sie tylko nad peelingiem ...ale myślę że raz na tydzien nie powinno zaszkodzić.

Anuszka pisze:no i krem musi byc dobry, bo dziadostwa za kilka zł nie działają. Warto kupować lepsze, czyli trochę droższe. :ico_haha_02:


No tak, masz racje ale nie każdego stać na drogie kremy niestety...Gdybym mogła to poswięciłam bym kase dla kremów...ale jeśc musimy!

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

28 sty 2008, 10:37

Małgorzatka, warto kupować droższe, jesli są pienążki, oczywiscie. Te tanie to raczej pic na wodę w większości przypadków. :-)

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

31 sty 2008, 16:49

Ja smarowałam brzuch zwykłą oliwką Bambino.Nie mam na nim ani jednego rozstępu.Niestety,nie przewidziałam że mogą mi się zrobić na dole pleców i tam nie smarowałam. :ico_noniewiem:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

31 sty 2008, 17:04

Tak się zastanawiam bo w tym moim kremie to jest kofeina, czy ona przeniknie do dziecka? Trochę się wystraszyłam.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

01 lut 2008, 20:00

co do wit. A to nie jestem do konca przekonana czy jest zabroiona w kosmetykach .Mam ziajke, typowo dla :ico_ciezarowka: i w składzie jest wit. A wiec chyba nie szkodzi? :ico_noniewiem:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

01 lut 2008, 20:05

Mam ziajke, typowo dla :ico_ciezarowka: i w składzie jest wit. A wiec chyba nie szkodzi? :ico_noniewiem:


Pewnie nie, skoro dla kobiet w ciąży jest ... W każdym razie nie powinno się wit. A przedawkowac w kadnej postaci. Ale w tych kremach dla kobiet w ciąży to są pewnie sladowe ilości....

Znalazłam takie coś o wit. A w internecie i duże tego w publikacjach i czasopismach o ciąży:

"Witamina A niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania oczu oraz skóry, a także wzrostu i różnicowania komórek. Występuje obficie w marchwi, warzywach liściastych, wątrobie, jajach, mleku i maśle. Zapotrzebowanie na tę witaminę nie zwiększa się w ciąży, tak więc nie istnieje potrzeba jej uzupełniania. Należy pamiętać, że nadmiar witaminy A może być szkodliwy dla płodu. Rośnie ryzyko wad czaszki i układu nerwowego."

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

01 lut 2008, 20:37

Małgorzatka, to wiem że nie nalezy przesadzac ale nie wiem ile z tego co wsmarujemy przenika do dzidzi :ico_noniewiem: poza tym ta wit. A szczególnie grozna w I trymestrze a ziajke kazą stosowac od 4-go miesiąca i tak tez zrobiłam. Wczesniej smarowałam sie oliwka ale wszystko w koło tłuste potem , no i fissan niby tez od 4-go miesiąca a ja troche wcześniej smarowałam,bo mam tendencje do rozstepów niestety :ico_placzek:
a kiedy one sie na brzuchu najczesciej pojawiaja, tazn ,od którego miesiaca? Moja skóra na razie nie napieta jakoś na maksa, jedynie w okolicy pepka tak napreżona że sie swieci, to jak peknie to najpierw pewnie tam :ico_olaboga:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość