Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

08 lut 2010, 20:49

geheimnis, każą masować kanalik łzowy, możesz to robić małym palcem miejsce między noskiem a okiem. Lekarz w medi nam tak polecił i pomogło trochę...inia1985, naucz się naucz bo warto, ja bym sobie pośmigała :-)
Pruedence, fajnie że się oderwałaś od codziennych obowiązków :ico_brawa_01:

U nas ok malutki po tych szczepionkach ciągle śpi, tylko dziś ma taką smutną minkę :ico_placzek: ale nie gorączkuje i nie marudzi.
Do neurologa jadę jutro bo czuję się koszmarnie :ico_placzek: ciągle mi chuczy w tej głowie :ico_placzek: ciśnienie 90/50 no i jakby tego było mało zaczęłam krwawić :ico_szoking: chyba to za wcześnie?? dzwoniłam do lekarza i jak krwawienie się nasili mam jechać do szpitala..ehh

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

09 lut 2010, 09:05

anusiek, no to ci sie nagromadzilo wszystkiego, powodzenia u lekarza
a synek duzy, moja miesiac starsza a wazy 4500 :ico_szoking:

geheimnis ja mam do kapieli lezaczek wiec maz mi nie jest potrzebny i kapie sama, on jak jest to do pokoju mi wode przynosi pod kominek, a jak go nie ma to w lazience kapie

po kontroli ok, bioderka super za 3 miesiace kolejna kontrola, lekarz sie z niej smial ze taka niedotykalska bo jak ja dotykal to warczala i kopala :-D

powiedzial do niej ze chlopaki beda mieli z nia ciezko jak dorosnie :ico_brawa_01: ale ona taka jest nie lubi jak ja sie glaszcze po glowie, dotyka raczki, taki jej urok

ale jej sie poprzestawialo, je mi od paru dni ok 17-18 i zasypia ok19 i spi do 2-3 w nocy a pozniej rano wstaje, troche glupie godziny bo nawet jak próbuję jej wcisnac jedzenie o 20-21 to nie ma szans tak ma usta zacisniete, ale za to wieczory mamy spokojne bo w dzien nie daje nam zyc, tylko rece i rece :ico_zly: a spi tylko raz ok godziny a tak to marudzi lub sie bawi

mielismy gosci w niedziele i obsiedli ja dookola a ona jakby nikogo nie widziala tylko za mna oczami wywracala, a zaczepiali ja i gadali a ona totalna olewka, taki kochany moj szkrabek, jak widzi mnie z daleka a maz ja trzyma to strasznie z przejecia raczkami rusza :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-02-09, 08:07 ]
zapomnialam :ico_wstydzioch: stawiam za 2 miesiac malutkiej :ico_tort:

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

09 lut 2010, 12:53

stawiam za 2 miesiac malutkiej
dużo zdrówka :ico_brawa_01:
i brawa za bioderka :-)

my wczoraj nie kąpaliśmy. Mały zasnął o 19 i spał do 2 w nocy :ico_olaboga: może odreagowywał po szczepieniach.

Upodobał sobie fotelik samochodowy i nie chce nigdzie spać a tylko go włożę to odpływa... :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

09 lut 2010, 13:23

Hejka :-D

Dziś dzień z serii gorszych... Mała marudna na maksa. Nie wiadomo czego chce. Usnęła właśnie, poczekam chwilkę i jak się nie obudzi, to biorę ją na spacer. Niby za oknem -6, ale przejdziemy się choć na 30 min. A Wy chodzicie już teraz jak jest większy mróz niż -5?
Aż głupio się przyznawać,ale dziś pierwszy raz od porodu zostałam sama z Natalią
Wcale nie głupio :ico_oczko: Ja zostałam pierwszy raz sama z Małą 18 stycznia, czyli praktycznie miesiąc już Wiki miała :ico_wstydzioch:

Pruedence, za chwilkę nie będziesz miała co jeść :ico_olaboga: Ach te nasze dzieciaczki, same alergiki małe :ico_noniewiem:

anusiek, Wiki też miała okres, że uwielbiała jak się ją do fotelika wkładało, a teraz drze się wniebogłosy :-) Daj znać jak tam krwawienie? Ustało? Ja też od czasu do czasu mam jeszcze lekkie plamienia, ale byłam na kontroli i niby wszystko ok.

anetka607, wszystkiego dobrego dla Klary z okazji skończonych 2 miesięcy :ico_brawa_01: Twoja Córcia nie lubi jak się ją dotyka, a moja jak się ją całuję. Mam nadzieję, że jej to minie, bo ja z mężem całuśni jesteśmy :-D

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

09 lut 2010, 13:49

anetka :ico_brawa_01: za bioderka i :ico_tort: z okazji 2 miesiąca

inia- ja chodzę jak jest więcej jak -10C, dzisiaj też byłam ale tylko 20 min bo niby -4C a jest strasznie wilgotno i pada śnieg i odczuwalna chyba troszkę większa.


Adasiek poszedł wczoraj spać o 23.30, ale spał całą noc do 8 z małą przerwą na jedzenie o 3.30, tak że rewelacja :-D Za to w dzień prawie nie śpi, ma dwie-trzy drzemki po 15min i tyle, a tak to albo rączki albo zabawa, teraz właśnie gaworzy sobie do karuzelki w kołysce:)

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

09 lut 2010, 13:52

Witajcie

anusiek, jak krwawienie? ustało? No i te uszy :ico_olaboga: Tyle się do Ciebie przyczepiło :ico_szoking: a może to wszystko z przemęczenia??

anetka607, :ico_brawa_01: za bioderka :-D No i masz swoją córeczkę :ico_haha_01: Moja to zapatrzona w męża strasznie, najpiękniejsze uśmiechy są dla niego :ico_wstydzioch:
Wszystkiego najlepszego dla Klaruni za te 2 miesiące :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01:

inia1985, my raz poszliśmy jak było -6 i teraz mała ma katar :ico_szoking: Choć pewności nie mam, że to od tego.... :ico_noniewiem:

Justynka mnie zaraziła :ico_szoking: :ico_placzek: Gardło mnie boli, z nosa się leje :ico_olaboga: Oby szybko przeszło....

[ Dodano: 2010-02-09, 12:54 ]
Pruedence, super, że Adaś już tak ładnie w nocy śpi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

09 lut 2010, 14:37

hej dziewczyny! przeprazam ze sie tyle czasu nie odzywalam :ico_wstydzioch: ciagle mieszkamy u mamy i rzadko mam tu dostep do kompa. udaje mi sie was w miare doczytywac ale z napisaniem to juz ciezko.. :ico_wstydzioch:
wspolczuje mamom malych alergikow. u nas odpukac mala toleruje raczej wszystko. tylko czekolady nie moge bo dostaje pryszczy napoliczkach i po smazonym ja brzuszek boli. a tak to wszystko zahjadam :ico_brawa_01:
poza tym krolewna nam rosnie jak na drozdzach :ico_oczko: za tydzien w poniedzialek idiemy na szczepienie to sie dowiem dokladnie ile wazy i mierzy. oczka tez jej ropieja i daje gentamycyne. no i masujemy te kanaliki,oby pomoglo...
my kapiemy ja co drugi dzien. po pierwsze nie mamy takich super warunkow a po drugie wiem ze codzienna kapiel nie jest az tak konieczna :-) choc mala nawet ja lubi,zwlaszcza jak sie troche ja popluska :ico_haha_01:
je tylko i wylacznie cycucha,kolek za bardzo nie ma :ico_sorki:
ale wieczory mamy straszne.. codziennie o 20 dostaje histerii i drze sie w nieboglosy. wtedy musze na przemian dawac cycka,smoczek,kolysac,nosuic,bujac az w koncu zasnie. ale to max do 21.30 wiec tragedii nie ma. spi ze mna wiec nawet dobrze nie pamietam o ktorej ja karmie :ico_oczko: ale w nocy jej pampka nie zmieniam zeby nie rozbudzac. no chyba ze naprawde da czadu :ico_oczko: wstajemy ok 7 rano bo Mateusz juz tak sie wysypia.. niestety nie mam kiedy w dzien odespac wiec chodze ciagle polprzytomna.. ale wyspie sie jak sie dzieci z domu wyprowadza :ico_oczko:
pozdrawiam i do uslyszenia,nie wiem kiedy znow napisze :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

09 lut 2010, 14:43

dorotaczekolada- super, że Lenka tak ładnie się rozwija :ico_brawa_01: a co do wysypiania, ja mam podobnie przez Tosie, więc cię rozumiem :-D

Shiva- oby przeziębienie szybko przeszło, mnie coś też gardło boli, pewnie się zaraziłam od M, ale nie ma tragedii na razie.

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

09 lut 2010, 15:48

Jednak poszłyśmy na spacer i nie było tak zimno. Chłodniej było w niedzielę, a niby temperatura była dodatnia, tylko strasznie wiało. Ten spacerek był przyjemniejszy niż poprzednie, bo postanowiłam się wybrać do parku. Wprawdzie wjechać było dość trudno, ale już chodzenie po ubitych alejkach było ok :-D

Pruedence, widać, że Adaś w końcu zrozumiał, że noc jest do spania :ico_brawa_01:

Shiva, nie wiadomo czy ten katarek to od spaceru w niższej temp. Podobno powinno się z dzieckiem wychodzić na spacer nawet jak ma katar, więc to może tylko zbieg okoliczności. Zdrowiej szybciutko :ico_sorki:

dorotaczekolada, dziś o Tobie myślałam :-) Cieszę się, że u Was wszystko dobrze :-D Choć ja ciągle nie puszczam kciuków i liczę, że lada moment się do Twojej rodziny szczęście uśmiechnie :ico_sorki: My w sobotę też przeprowadzamy się do teściów :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-02-09, 14:53 ]
A moja Mysza ma małego zezolca :ico_noniewiem: Jak byłam u okulisty (w związku z fototerapią), to zwróciłam jej uwagę na tego zeza. Powiedziała, że u niemowląt do 3 miesiąca zdarza się to często, ale powinno samoistnie ustąpić po 12 tyg. Mam nadzieję, że tak będzie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

09 lut 2010, 22:57

Daj znać jak tam krwawienie? Ustało?
byłam w końcu u ginekologa i jest ok a krwawienie mniejsze znacznie.
może to wszystko z przemęczenia??
ehh nie wiem aż mi wstyd marudzę jak stara babcia...byłam w neurologa i dostałam skierowanie do szpitala na usg tętnic dogłowowych. Idę w przyszły czwartek. Na szczęśćie rodzice zostaną z maluszkiem.
inia1985,
tak jak jest troszkę powyżej -5 ale między blokami żeby nie wiało...
poza tym krolewna nam rosnie jak na drozdzach
:ico_brawa_01:
oczka tez jej ropieja i daje gentamycyne. no i masujemy te kanaliki,oby pomoglo...
mieliśmy to samo i też gentamycynę i pomogło.
Powiedziała, że u niemowląt do 3 miesiąca zdarza się to często, ale powinno samoistnie ustąpić po 12 tyg. Mam nadzieję, że tak będzie
myślę że tak więc się tym na razie nie denerwuj.

a pochwalę moją niunię że dziś położyłam go na brzuszku i przekręcił się na plecki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: walczył rączką i odpychał się nóżką i udało się :-D :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości