Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

23 wrz 2007, 20:40

Kajunia25 pisze:jak Wam minął pierwszy Dzień Jesieni??


Myśmy mieli pożegnanie lata w ogrodzie przy grillu z rodziną ... Bardzo fajnie było ..!

Wiesz, ja zauważyłam, że mój mały jak mu nie podam deseru i zupy to nie chce spać w nocy, budzi sie płacze ... no nie wiem czemu ...ale tak jest. Ostatnio jak padało to nie chciało mi sie zajść do ogródka po jarzyny na zupkę bo pomyślałam ,że jak mu raz nie dam to sie nic nie stanie i miałam sajgon w nocy ...

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

23 wrz 2007, 20:42

W międzyczasie dostaje flipsy (mam takie plecione w "warkoczyk", które tak fajnie się wyginają :ico_haha_02: ), biszkopty takie długaśne, pieczywko Wasa lub sucharka.

[ Dodano: 2007-09-23, 20:44 ]
Małgorzatko super pomysł na pierwszy Dzień Jesieni :ico_brawa_01: Ja też uwielbiam takie jedzonko z rusztu i przez lato też robiliśmy, a teraz pogoda z dnia na dzień może się psuć więc wykorzystałaś okazję :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-09-23, 20:46 ]
Oj te sajgony nocne... A widzisz masz teraz sposób na Wojtusia hihi, ja to czasem naprawdę nie wiem czemu dzidzi nie śpi :ico_olaboga:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

23 wrz 2007, 20:52

Kajunia25 Wiesz co ..Wojtuś też do czasu do czasu jeszcze ma takie zrywy w nocy, że sie obuzi z płaczem, oczy jak borówy, spać nie, leżeć nie, bawić się też źle tylko pozostaje nosić i nosić do skutku ale na szczęście już dużo rzadziej - odpukać w niemalowane ...

Wiesz, mnie to niechętne picie herbatki martwi bardzo bo ma często ciemiączko zapadnięte .... :ico_placzek: i nie wiem co mam już robić a na silę to sie nie da bo zaciska usteczka i odwraca głowę no i płacz... :ico_placzek:

[ Dodano: 2007-09-23, 20:54 ]
UBRANKA Zapomniałam napisać, że mały wyrósł z wszystkich ubranek :ico_szoking: Nie mam już prawie wcale budzików, koszulek z długim rękawem, spodenek, śpioszków- mało używam szczerze powiedziawszy :-D i muszę się wybrać do lumpeksu na zakupy! No i rajstopki muszę kupić 3-4 sztuki bo tez już ciasnawe ..i skarpetki!

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

23 wrz 2007, 20:56

Małgorzatka pisze:bo ma często ciemiączko zapadnięte ....

Kurczę a co to znaczy??? Nie strasz mnie

Awatar użytkownika
JUSTYNA170979
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 115
Rejestracja: 16 wrz 2007, 22:01

23 wrz 2007, 21:01

ja jak narazie z Alexem nie mam problemu, je wszystko jak leci (na jablka sie krzywi ale je), jedynie sokow nie chce pic, uwaza tylko herbatki ziolowe.
A szama tyle:
5-6 - mleko z niewielka iloscia kaszki (nie chce juz samego mleka lobuziak)
9-10 - śniadanko, czyli kaszka ryzowa lub zbozowa
ok.12 - deserek
14-15 - obiadek (duzy słoiczek)
ok. 17 - mleczko
ok.20 - mleko z kaszka
i to chyba na tyle czasami jakies ciacho wrtyni w miedzyczasie :-D
A z tym siadaniem no to jeszcze moze nie czas, przymajmniej na niego :-) , niech sie czolga jak mu tak dobrze, przyjdzie na niego pora.

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

23 wrz 2007, 21:07

Qunick wszystkiego najlepszego.
Jak ciemiączko jest zapadnięte to oznacza że organizm jest mało nawodniony.
anilewe dzięki za poradniki.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

23 wrz 2007, 21:12

Hekkate, Kajunia Podobno jak właśnie ciemiączko jest zapadnięte to jest odwodniony i bardzo się o niego boje. Jak byłam u lekarza i mu mówię, że mam taki problem no to mi poradziła :ico_puknij: : no to dawać mu więcej pić - czujecie to ??? No to ja mówię, że nie chce właśnie pić i tu jest problem a ona głupia baba, mówię, że zmusić :ico_puknij: Ciekawe jak ...!!!

Hekkate Teraz na 62 nosił czasami 68 zależy jaki ciuch ..wszystko mamy już małe!

JUSTYNA170979 U mnie jest problem z owocami bo Wojtuś to wybredny jest :ico_zly: no ale co zrobić. Na szczęście zupki je ładnie, nie wymyśla. Najgorzej to z tym pociłem herbatek.

[ Dodano: 2007-09-23, 21:13 ]
madzia22 pisze:Jak ciemiączko jest zapadnięte to oznacza że organizm jest mało nawodniony.


Właśnie :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
JUSTYNA170979
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 115
Rejestracja: 16 wrz 2007, 22:01

23 wrz 2007, 21:18

A wiec po kolei:
termin mialam na 3-go marca, ale ze Walentynki sa 14 :ico_wstydzioch: , przygotowalam pyszniutka kolacyjke, byl szampanik i nastrojowa muzyka i ... :ico_wstydzioch: , no i tak to właśnie moje (nasze) małe szczęście sie wykluło 15 lutego o godz. 21:20, troszke wczesniej ale zmiescil sie w normie.
urodził sie w St.Thomas Hospital w Londynku siłami natury (jak to ładnie brzmi :ico_haha_01: ), waga 3.12 kg, długość 51 cm, obwód główki 33 cm.
I co mnie cieszy strasznie jak narazie nie chorował (odpukać).

A tak zmieniając lekko temat, wy to macie dobrze, grille, hmmmmmmmmm mam takiego smaka. Tutaj mieszkamy w bloku, nie mamy ogrodka w ktorym mozemy sie rozwalic i zrobic pyszniutkiego grilka (pieczone udka, zeberka, kiełbaska, szaszłyczki) az mi normalnie slinka leci. Jak bedzie ktoras miala jeszcze grila to barzdo prosze zjesc za mnie pare smazonek :-/

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

23 wrz 2007, 21:23

KAJUNIA25,LUTOWECZKI,MALGOSIA kajunia no dokładnie czesto zapadnięte ciemiączko moze być przy odwodnieniu dlatego gdy dziecko mało pije a ciemiączko jest często zapadnięte to moze byc powoód do niepokoju dlatego Małgosiu jaknajbardziej cię rozumiem ze sie martwisz kurcze musisz jakos go nkłaniac do picia,hhhmmmm moze spróbuj mu dosładzac te cherbatki czy soczki? albo moze glukoza mu zasmakuje?
Ja np. wiem ze np. tych granulowanych cherbatek sypie sie łyzeczke płaska na 100ml. jednak Amelka takich nie lubi i od zawsze jej sypie 1,5łyzeczki na100ml. -no coz skoro takie lubi to co mam poczać ale ona pije,cherbatki między posiłkami dwie dziennie po 100ml albo jedna dziennie tez tak ze 100ml czzasem troche wiecej czasem mniej.
Głownie jej podaje popic do snu przedpołudniowego i odjezdza przy tej cherbatce no i popołudniu tez zasypia przy cherbatce
SOCZKI wiecie co ja od urodzenia nie dałam Amelce jeszcze zadnego soczku wiem ze soki nie sa najlepsze dla dzieci mają duzo cukru co sprzyja próchnicy,wiec jesli kiedys sie skusze na podanie soczku to jedynie taki przecierowy tzn. z miaższem ale klarowne to w ogóle nie są dobre. Naogladałam sie sporo programow gdzie lekarze odradzają podawanie soczkw bo soki zaspokajają głod i sycą no i sprzyjają rozwojowi próchnicy,a juz na pewno zadnych soczkow typu "kubuc czy inne jupiki itp." nie ma mowy do 2 lat napewno NIE NIE NIE !!!!
Takze ja podaje cherbatki te gotowe z Hippa lub bobovity a soczek jesli juz podam to własnej roboty albo typu kompocik z jabłuszek to tak :)
UBRANKA małgosia ja na szczescie mam mega zapasy ciuszkow dla Amelci,niedość ze sama nakupowałam własnie w lumpku-super mamy sprawdzony w którym kupujemy dla nas wszystkich od 2 lat i jest duzo ładnych,firmowych czesto i nawet często nowych rzeczy. Takze Amelki szafki sie uginają no i ona po swojej pół roku starszej kuzynce ma tez sporo wiec tu akurat nie mam co narzekac ale tobie sie nie dziwię bo akurat kacperkowi musze pokupowac troche spodenek typu dresiki luzne do przedszkola i rajsopciki tez,wiem co czujesz jak sie w szafce dziecięcej robi pustawo to masakra kurcze ciuszki drogie ale w lumpkach mozna nieraz super trafic-POPOERAM bo dzieci te małe nie niszcza a po co wydawac kase na nowe ;)
HARE nie wiem czy to ty mnie pytałaś ile Amelcia mierzy? hhhmmm to chyba Hekkate, ale Amelka ma ok.72cm.A pytałas czy dopajam po kazdym karmieniu-więc nie,nie dopajam. Daje Amelce tylko cherbatki dwa razy w dzien lub raz ale przewaznie dwa razy jak zasypia do południa i popołudniu na drzemki to wypija 100ml. cherbatki-malinka-dzika róza :)
KAJUNIA_25 wiesz co ja tez staram sie podac owocki przed południem a jesli nie to na pewno na poswieczorek ;).Musze zaczac próbowac z chrupkami.
HEKKATE wiesz co pytałas ile ma Amelka cm. około 72cm.ona ma a Danielek?
QUNICK spiowrek na 90cm. to nie wydaje ci sie ze bedzie za krótki? tzn. teraz moze oki ale chcesz go na jeden sezon? Bo ja i Hakkate kupiłysmy na 100cm. teraz są troszke za długie ale zakładam bardziej na oparcie wozka i jest oki a za rok bedzie to 100cm. jak znalazł,a jak u ciebie to wygląda?kupiłas juz tzn. czy zamowiłas?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a oto obiecane foteczki mojego przedszkolaczka ;), na ostatnim widac jak sobie sam czapke załozył w pospiechu hahahhahaha,ciepło było bo ten ich spacer w południe ale ze rano sie dzieci zaprowadza do przedszkola i jest mniej niz 10stopni to czapeczke miał rano jak i inne dzieci no i mu przeszkadzłą to ja zdjął a potem same widzicie jak smiesznie ją załozył hahahahhaha ale nic to i tak jest the besciaczkiem moim hi hi
QUNICK sliczna dostałaś laurcie od coruniii :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2007, 22:09 przez karolas, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
JUSTYNA170979
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 115
Rejestracja: 16 wrz 2007, 22:01

23 wrz 2007, 21:25

MALGORZATKA a probowalas wszystkiego??? Dzieciaki, nawet takie małe, mają już swój guścik. Moj najchętniej pije herbatke koperkową, ułatwiającą trawienie, uspokajającą i takie właśnie ziołowe, żadnych innych nie chce, a uwierz ze czesto probuje z roznymi smakami i nic tylko pociagnie raz, skrzywi sie i juz wiecej nawet smoczka do buzi nie chce wziaść. Może jakiś soczek mu podejdzie, w Polsce jest dość duży wybór, bo tutaj to straszna bieda z tymi jedzonkami dla dzieciaczków.
Jak nie soczek to moze woda z glukozą.
O nie Alex wypije troche soku marchewkowo-jabłkowego, bo smakowo przypomina te zupki.
Próbuj kochana moze w koncu trafisz w gust Wojtusia.
Trzymamy kciuki!!!!!!!!!!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość