Awatar użytkownika
Sosna
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3681
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:20

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 13:15

cześć
chciałabym się z Wami podzielić na gorąco, coś poradzić, możę to już wiecie, ale w sumie ja nie wiedziałam, więc się dzielę może się komuś przyda:
1.dowiedzcie się jak prawidłowo przykładać dziecko do piersi. Może się Wam uda ocalić piersi od siniaków i ranek. Ja swoje 2-ego dnia przecierpiałam, ale na szczęście przyszła odpowiednia pani i odpowiednio wyłuszczyła, i jak dobrze będziecie przykładać tak szybko dostaniecie mleko, bo wiadomość do mózgu zostanie wysłana.
2. mnie najpierw wody pękły, a potem stopniowo skurcze się pojawiały, nie wiem czy ma jakiś związek leżenie z szybkością z jaką sie one pojawiają i dochodzi do rozwarcia, ale jak leżałam to było więcej niż jak chodziłam, ale w sumie zaczęłam chodzić w późniejszej fazie. Moze to moje mylne wrażenie, że lezenie oznacza przyspieszenie. Za to jestem pewna, ze chodzenie oraz piłka pomagają na ból, a już jeśłi będziecie miały okazję wziąć prysznic to skorzystajcie, nawet jak będzie się Wam wydawało, że to ponad Wasze siły. (wszystko będzie - sory, że Was trochę może straszę, ale uważam, że lepiej być świadomym). Tylko przy chodzeniu pamiętajcie o ODDYCHANIU, normalnym wdech wydech :) niby proste ale ja miałam problemy. Pojawia się skurcz pamiętajcie oddychać, a najlepiej wydychać dłuuuugo. Ja reagowałam w ten sposób, że przy bólu kurczyłam się w sobie i przeczekując skurcz przestawałam kontrolować oddychanie, a to prowadziło do tego że robiło mi się słabo. Wtedy się kładłam na łóżku, a tam bach i kolejny boleśniejszy niż na stojąco skurcz. Piłka rewelacja, zanim się wszystko zacznie postawcie sobie blisko łóżka, Wy oprzecie się o łóżko ta tam dół będzie sobie balansował. Wtedy przydaje się mąż, który podtrzymuje, masuje plecy itp.
3. weźcie dwie 0,5 l wody, małe żeby same sobie dozować picie. Pomaga.
4. położna moja jest przekonana, ze mi lewatywa pomogła, przyspieszyła, ja w sumie też. Tylko wiadomo lewatywa to lewatywa. Zrobiła mi ją w późniejszym etapie, jak byłyśmy pewne, że po tym pęknięciu wód i skurcze na poród się pojawią. Tylko powiem Wam, że nie dość ze skurcze to trzymanie rurki w pupce i pochłonięcie tej niekończącej się ilości wody i dojście do WC, a tam wiadomo ... itd ciężko, ale dacie radę i to chyba( nie mówię nic na 100%, bo znowuż tak często nie rodzę ;)) pomaga. Mnie zwiększyło się rozwarcie.
5. słuchajcie położnej, lekarza, mówią przyj to nie drzeć się, że boli bo szkoda energii tylko się zaprzeć i goooo. Można tak mówić jeszcze przed całym finałem, nawet trocę się człowiek lepiej czuje, ale powiem Wam jak mój słyszał: umieram, ratuj, ja już nie mogę to chyba w pory robił ;)) Nie myśleć ani chwili, że się nie da rady przeć, dziecko wtedy Waszej siły potrzebuje najbardziej. Ja tym razem rodziłam na boku, położna zasugerowała. Może cie to obgadać przed finałem Powiem Wam świetnie. mąż dociskał mi nogę ja nabrałam powietrza i ze skurczem pchałam, a co i jak samo się wewnątrz działo. za 5 czy 6 razem dzidzi było na zewnątrz, a przerwy między skurczami to były najprzyjemniejsze momenty porodu, zresztą przy skurczu nie boli, ale trzeba dawać z siebie wszystko.
6. podglądajcie pielęgniarki w tym jak m.in myją Wasze dziecko. Ja popatrzyłam i myliśmy małego buzią do wody trzymając pod brzuszkiem, dzieci nie lubią być rozebrane, a pomaga przenoszenie i trzymanie gdy golutki buzią w dół. Mój mały nawet jak ubieram go to łapie odruch machania łapkami (to o ile pamiętam odruch Moore'a)
to tak w skrócie, może komu dopomoże
My już od tyg w domu, mały jest cudny.. muszę kończyć

pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkie brzuszkowe mamy

kaczorek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 822
Rejestracja: 27 gru 2009, 00:34

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 14:55

Sosna , jaki piękny opis przeżyć czytało sie to rewelacyjnie. GRATULUJE CI z całego serca i życzyła bym sobie podobnego porodu :-)

TIBBI, :ico_tort: dla Tobika za skończone 3 lata :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki:
Jak to sie stało że sie nie dostaliście !!! :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: dlaczego. Może jakaś lista rezerwowa.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 15:21

Niestety... ale w zasadzie to nie tragedia. Siedzę w domu, więc nie musze się o opiekę denerwowac. Ale szkoda, że nie będział miał możliwości rozwijania się z równieśnikami w przedszkolu.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 15:33

sosna opis rewelacja :-) w pewnym momencie sie rozesmialam az do lez z tego co napisalas ze zacytuje "umieram, ratuj, ja już nie mogę to chyba w pory robił ;)) " a potem to lzy poplynely jeszcze same bo to co napisalas jest bardzo wzruszajace... mi sie na pewno przydadza te wskazowki bo to moj pierwszy porod bedzie wiec kazda wskazowka jest dla mnie cenna.

Duzo zdrowia dla Was kochana :ico_buziaczki_big:

oj ila ja bym dala zeby moj porod byl szybki i mniej bolesny.

tibby uuuuu szkoda ze sie nie dostal :cry: z rowiesnikami bylo by mu lepiej sie rozwijac a tak to w domu jak to w domu tez nie jest zle ale jakby mial stycznosc z innymi dziecmi to dziecko inaczej sie wychowuje itd.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 15:50

monika, zawsze będzie miał brata małego do opieki, więc mam nadzieję, że to też w jakiś sposób na niego wpłynie.

donatka, Gosia, bo miałam się jakiś czas temu pytac - będziecie kupowac dla dziecka/dzieci prezent z okazji pojawienia się w domu nowego bobaska? Taki prezent od rodzeństwa? Bo wiele mam to praktykuje. Gosia, jak było u ciebie? (bo ty to już przeżywałaś, więc pytam ciebie jako doświadczoną najbardziej tu mamcię)

misia, jak się masz? nadal 2w1 mam nadzieję!!!

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 16:06

Tibby powiem więcej ja nawet jak idę w gości a urodzi się 2 dziecko to temu starszemu gratuluje wręczam prezent i proszę, aby pokazał mi np siostrzyczkę. Ja osobiście bardzo przeżyłam narodziny mojej siostry jest między nami 10 lat różnicy i byłam bardzo zazdrosna i czułam się odepchnięta. Nie czułam się jako starsza siostra tylko jakby ta mała mi mamę zabrała, więc ja jakby najbardziej kupiłam prezent, aby dziecko czuło się dumne, że ma ważną rolę starszego brata.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 16:09

jenny, my prezent planujemy i w zasadzie mamy upatrzony już :-) Póki co jestem zadowolona, że Bobi chce rozmiawiac o Tomku. Mówi na niego DZIDZIA, pokazuje na mamusi brzuszek, całuje brzuszek. Ostatnio mówił, że chce pomagac przy kąpieli bąbelka.
Chcę go angażowac w opiekę nad Tomkiem, bo boję się właśnie, że poczuje się odepchnięty. A tego bym nie przeżyła. Wiem, że mi też samej będzie ciężko się podzielic na "dwie mamusie", ale skoro tyle kobiet może, to i ja :-P

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 18:07

tibby wszystkiego najlepszego dla Tobiasza! Moj Oli tez caluje brzuszek I ciagle mowi o braciszku. Jak widzi malutkie dzieci to tak sie cieszy. Tez sie obawiam tego, ze moze czuc sie odepchniety. Gosci poprosZe, zeby nie zapomnieli o prezencie dla Oli. Wytlumacze dlaczego, a jak I'm sie nie spodoba to trudno. Dziecko w tym momencie wazniejsze od gosci. Tak pisze w wielu ksiazkach I ja sie z tym zgadzam. Dla Oli jeszcze nie wiem jaki wybrac prezent. Bede chciala go angazowac w zajecia przy dziecku. Zreszta Oli razem ze mna gotuje. Jak tylko IDE do kuchni to Oli mowi, ze chce obierac i dostaje deseczke, obieraczke I np. Marchewke. Czasami cos miksuje. Jak byl mniejszy to kroil np. Banana. Ostatnio zaczyna myc. Wybieram dla niego np. Kubek plastikowy. Jest przeszczesliwy, ze moze pomoc. Mysle, ze podobnie bedzie pzy dzidziusiu.

anade
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:02

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 19:14

Tibby szkoda ze sie nie dostal do przedszkola...
sosna dzieki za podpowiedzi.ciekawe ile z tego zapamietam na porodowce.twoj post przeczytalam 2 razy aby nic nie umknelo.gratuluje malenstwa :)

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 19:39

hej mamunie

Nie zaglądałam wczoraj bo przyjechał mój brat z dziewczyną mój mąż też był w domku to wszyscy poszliśmy na spacerek do parku,potem Mc Donald zaliczylismy,a na koniec pojechalismy do jednej jeszcze koleżanki na cherbatke i jak wrócilismy to już połozyłam się jak stonka do góry brzuchem i leżałam bo juz za dużo tego było :ico_noniewiem: Dzis poszłam po mleczko pierwsze dla Milenki kupiłam puki co z bebilonu zobaczymy jak się bedzie jej to jadło :ico_noniewiem:

Tibby To widze kochana,że masz już brzusiu wysoko skoro jak siedzisz jest ci już niewygodnie,ja jak siedze to czuje nóżki małej na moim żołądku nie miłe uczucie bo i nic prawie przez to nie jem no cóż,nic nie poradze :ico_noniewiem:
Oczywiscie jestem nadal w 2w1 a jutro do gina już i się stresuje normalnie :-)
szkoda,ze Tobik się nie dostał do przedszkola,no cóż życie zyciem cz :-) asem i tak bywa co zrobisz :ico_noniewiem:
ahhh i wszystkiego najlepszego i usmiechu na codzień oraz zdrówka dla syneczka :ico_buziaczki_big:
Małgosia Fajnie tak na koniach pojeździć i mieć dziecko z hobby na prawde fajna sprawa :-) i jeszcze jak się ma 5 lat ekstra!

kaczorek ja nie zapomniałam kochana o Tobie :-)
shiva taka prawda lepiej lezeć w domku niż w szpitalu,już niedługo kochana :ico_oczko:
Monika Do jutra nie daleko kochana,a lekarz to lekarz chociaż może sprawdzi jutro co z Twoją szyjką teraz się dzieje :-) trzymam kciuki :-)
ziolo Twój synek duzo widze zaczyna ci pomagać możesz być z niego baardzo dumna :-)

A to ja z wczoraj i moje +12kg :ico_oczko:
A na 3 trymestrze pokaże brzuś odsłoniety
Obrazek

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość