moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 19:52

Jak to sie stało że sie nie dostaliście !!! :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: dlaczego. Może jakaś lista rezerwowa.

z tego co obserwuję to w całej polsce jest tragedia z przedszkolami. Wszystko przez to że większość obecnych 5 latków zostaje w przedszkolach a nie idzie do pierwszej klasy, a dwa że jest już obowiązek przedszkolny dla 5 latków.
U nas przedszkole ma 120 miejsc z czego od września jest 89 pięcio i sześcio latków. Więc zostało tylko kilka miejsc dla 3 i 4 latków.

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 20:00

Misiu a Ty wcale dużo nie przytyłaś tak w sam raz:-)
Ziolo007 ten prezent nawet nie musi być dla Oli jakiś drogi chodzi bardziej o sam fakt.
Tibby szkoda, że Tobi nie dostał się do przedszkola.
Moniko to czekamy do jutra.
Dziewczyny jestem ciekawa, czy mieścicie się w swoje ciuchy przed ciążą, czy jednak zakup ubrań ciążowych jest konieczny, jak to jest u Was? Ja już zauważyłam, że moje nie wszystkie ciuchy rozciągają się.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 20:42

Ja zawsze jak ide odwiedzic nowo narodzone dziecko a wiem ze ono ma starsze np. rodzenstwo to nigdy nie zapominam o tym dziecku i zawsze tez cos i jemu kupuje zeby wlasnie sie nie poczulo gorsze i odepchniete bo jest to nowo narodzone dziecko w centrum uwagi teraz. zawsze nawet jakis slodki upominek cieszy dziecko :-)

ziolo zdolnego masz synka i w ogole fajnie ze Ci tak pomaga w kuchni i nie tylko :-) takie dziecko to skarb :-)
dobrze wychowane to i potem dobre nawyki wyniesie z domu i jego przyszla zona bedzie miec z nim rownie dobrze bo bedzie bardzo pomocny o ile mu sie to nie odmieni z wiekiem.

misia super wygladasz i nawet nie widac zebys az tak bardzo przytyla jak dla mnie to wrecz wygladasz bardzo ladnie :-) a tych kg to wcale nie widac :-) 12 kg to co to jest? malutko !
trzymam juz kciuki za Twoja wizyte :ico_oczko:
ja swoja mam o 10 rano. zobaczymy co mi powie ten pan ginek. moze wlasnie sprawdzi szyjke i bede wiedziec czy mam sie szykowac do szpitala czy nie. ale ja sama jakies takie mam przeczucie ze to jeszcze troche potrwa....

jenny ja dosc szybko zaczelam sie nie miescic w ubrania sprzed ciazy. juz w 10 tyg. wszystkie spodnie byly za waskie i trzeba bylo sie zaopatrzec w spodnie ciazowe bo brzuszek robil sie coraz bardziej widoczny i biodra sie rozrosly dosc szybko. w ogole ja nie przypuszczalam ze tak szybko bede nabierac na wadze ale tez przyznam sie ze ja bardzoooo duzo jadlam oj bardzooo!!! maz nie kiedy sie dziwil ze gdzie mi sie to wszystko miesci. teraz po ciazy to tez obawiam sie ze w zadne sposnie sie nie wbije i trzeba bedzie kupic nowe tak samo jak i bluzki wszystkie sie zrobily za male w sensie za krotkie a przeciez z brzuchem na wierzchu nie bede chodzic.
musze jakos juz meza przyszykowac na to ze bede musiala wszystkie za male ubrania wyrzucic i kupic nowe i na to pojdzie troche kasy.

uciekam sie polozyc... milej nocki Wam zycze :ico_papa:

trzymajcie jutro kciuki o 10 za moja wizyte :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 21:21

Jenny, ja też (szczególnie w tej ciąży) szybko musiałam kupic spodnie ciążowe. Już chyba w 10tc musiałam miec spodnie ciążowe, bo mnie zwyczajnie jeansy cisnęły na koniec dnia a nie chciałam cisnąc brzuszka i fasoleczki. Bluzki niektóre noszę sprzed ciaży, ale mam takie dwie typowe ciążowe, to je zmieniam jak gdzieś wychodzimy, bo sa z tych lepszych. Mam wielkie cycki, więc nie wszystkie bluzki dobrze na mnie wyglądają.
misia, kochanie, ślicznie wyglądasz. Super się na was patrzy :-) I gdzie ty te 12kg masz? :ico_szoking:

Oto foty z dzisiejszego prezentu od jednej z ciotek Tobika:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

taki efekt koncowy układania klocków. Oczywiście musiałam ja zlożyc je w coś konkretnego, ale teraz zabawa jest przednia:
Obrazek

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

22 kwie 2013, 21:58

witam :)

mąż pojechał do pracy, ja chyba pójdę wcześniej spać, coś mnie nogi i plecy bolą, a przecież dużo nie chodzę :ico_noniewiem: , staram się więcej odpoczywać,
mąż codziennie jeździ z Szymkiem rowerami nad jezioro, a ja leniuchuje :ico_haha_02: , pogoda super, a jakoś nie mam sił na nic :ico_puknij: ,
a zgaga mnie codziennie męczy, pali, ze hoho :ico_zly: ,

tibby wszystkiego najlepszego dla Tobika :ico_urodzinki: :ico_buziaczki_big: ,
widzę, ze synek też lubi klocki lego :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
szkoda , ze się nie dostał do przedszkola, a składałaś tylko do tego jednego?
jeśli chodzi o prezent to u nas chyba się tego nie praktykuje, wiadomo, że jak ktoś przyjdzie to coś zawsze przyniesie, ale ja nic konkretnego nie kupuje, bo w sumie i tak ciągle coś się kupuje dziecku, a jak do kogoś idę to oczywiście mały prezencik obowiązkowy,

ziolo super Twój chłopak, że Ci tyle pomaga :ico_brawa_01: , mój synek też robi ze mną ciasta czy pomaga mi sprzątać,

misia świetnie wyglądasz :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: , trzymam kciuki za wizytę :ico_oczko: ,

sosna jeszcze raz gratuluję :ico_brawa_01: , oddychanie to podstawa, ja o tym też zapominałam, ale na szczęście mąż mi o tym przypominał (wdech-wydech) :),'

Małgorzatka jazda konna, świetne hobby :ico_brawa_01: ,

Monika
trzymam kciuki za wizytę :ico_oczko:

jenny ja nic ciążowego sobie nie kupiłam i nie kupuję, spodnie dostałam od koleżanki, a bluzki 2 kupiłam takie luźniejsze, ale taki krój, ze je po ciąży wykorzystam :), jeszcze mam takie cieńkie jasne dżinsy, też kiedyś dostałam, były mi luźne także sądzę, że teraz powinny być dobre, w sam raz na cieplejsze dni :)


i już więcej nie pamiętam :ico_noniewiem: , wybaczcie :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

23 kwie 2013, 09:08

witam się.
jak się mają nasze brzuchatki na końcówce? nadal 2w1?

monika, kciuczę za wizytę! zeby tylko coś się już zaczynało dziac ;-)

donatka, składaliśmy do 3!!!

ja za godzinę wybywam na cwiczenia. a potem mają znajome wpaśc na kawusię ;-)

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

23 kwie 2013, 09:29

witam :)

ja dziś wstałam z bólem głowy :ico_zly: ,

tibby no to szkoda, ze do żadnego się nie dostał, mogłaś we wniosku napisać, że pracujesz, bo umowę o pracę masz i przecież teoretycznie możesz wrócić we wrześniu do pracy, a kto to by sprawdził? raczej nikt ,

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

23 kwie 2013, 11:19

tibby szkoda, ze Tobik nie dostal sie do przedszkola. Moje kolezanki zmagaja sie z podobnym problemem. Kompletnie tego nie rozumiem. Moj Oli tez lubi Lego. Mysle, ze tez sa pozytywy, ze zostaniesz z synkiem w domu. Bedziecie spedzac ze soba duzo czasu.
Jejku, ale moj Oli jest smieszny. Usiadl sobie na sofie, zlapal sie za brzuszek I zaczal gleboko oddychac I mowi, ze go boli. On pewnie mnie nasladuje. Tylko nie przypominam sobie, zebym ja tak robila ;)
Wczoraj jak byl na zakupach z mezem to moj R powiedzial zeby wybral sobie cos slodkiego, a Oli zabim sie na cos zdecydowal to udawal, ze cos czyta na opakowaniu. Moj R domyslil sie, ze chodZi o sklad, bo ja tak zawsze cos robie. Zanim cos kupie to czytam ;)
misia slicznie wygladasz. Wow 12kg to Prawie nic.ja to na bank przekrocze 20kg.
jenny ja niestety musze nadal zaopatrzac sie w ciazowe. Bluzki coraz to krotsze sie robia. A spodnie juz dawno schowane.
donatka ale Wam dobrze z tym jeziorkiem.
sosna jeszcze raz gratuluje Malenstwa. Twoje wskazowki na pewno sie przydadza.
Monika powodzenia na wizycie. Ja akuratnie mam alergie na facetow, ktorzy obowiaki domowe zrzucaja na zone. Poza tym pracowalam w szkole/przedszkolu Montessori I w tej metodZie jest duzo zajec praktycznych dnia codziennego. Dziecko ktore jest bardziej samodzielne jest tez pewniejsze siebie. Wiadomo wszystko trzeba robic rozsadnie, a zajecia dopasowane do mozliwosci dziecka.
U nas sloneczko pieknie swieci. Pewnie zaliczymy spacerek.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 kwie 2013, 12:07

Witam dziewczyny :-)

dziekuje za kciuki ktore trzymalyscie :ico_oczko:

na wizycie wszystko OK. brzuszek mimo ze juz sporo opadl to wedlug tego ginka jeszcze ladnie napiety takze jeszcze do porodu sie nie szykujemy bo zadnych boli ani skurczy nie mam wiec czekamy dalej. nie sprawdzal mi dzis szyjki bo stwierdzil ze tez nie ma sensu skoro sie dobrze czuje a on nie chce mi tam poki co grzebac. za tydzien mam kolejna wizyte wiec wtedy juz bedziemy sprawdzac czy sie robi rozwarcie bo to juz bedzie blizej terminu porodu wiec juz moze cos zacznie sie dziac choo nie koniecznie bo termin porodu z USG nawet mam na 10 maj wiec do tego czasu moze jeszcze akcji RODZE nie byc. sprawdzil mi tetno malego i serduszko bilo prawidlowo 134 uderzen :)
jak sie zapytal mnie ginek ile wazy moj maluch to ja powiedzialam ze nie wiem bo ostatnio mialam robione USG w 27 tyg.4d u niego co prawda to obliczyl ze max. moze wazyc 3200g- 3500 g nie wiecej.

od ostatniej wizyty przytylam 1,5 kg wiec moja waga wyglada tak 68,2 kg
tak prawde mowiac to jakby popatrzyl ile przytylam na cala ciaze to chyba nie wiele bo przed ciaza mialam 10 kg niedowagi wiec te 10 kg sie wyrownalo a reszte to mozna powiedziec ze dopiero przytylam czyli te 8 kg. malutko!

tibby super prezent te klocki lego :)
oj chyba predko sie nie doczekasz ze cos sie zacznie dziac bo mojemu maluchowi chyba najwidoczniej sie nie spieszy :ico_oczko:

u nas taka piekna dzis pogoda ze zal siedziec w domku 23 stopnie na plusie i slonko ani jednej hmurki na niebie nie ma :-D

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

23 kwie 2013, 12:39

u nas ciepło, ale wietrznie :ico_olaboga:

Monika super wieści :ico_brawa_01: , cieszę się, że wszystko dobrze :ico_brawa_01: , duży chłopak :ico_haha_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość