Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

14 lut 2012, 14:51

Hejo hejo!

U nas dziś bardzo ciepło, bo na plusie, od razu temp. w domu wyższa, już na krótki rękawek chodzę, K musi zmniejszyć temp. na piecu :-)
U nas dzisiaj nocka taka sobie, Maksio popłakiwał, uspakajał się na rękach, odkładałam go zasnął, pospał 5 minut i znowu płacz, nie taki histeryczny ale taki delikatny.... musiał dostać cyca- pokarmu jeszcze mam dużo.

Emilia, Daje Maksiowi jeszcze w dzień troszkę possać, ale nie można tego nazwać posiłkiem tylko dodatkiem do tego co dostaje no i w nocy jeszcze ciumka.
Na weselu pewnie wypije sobie drinka, bo już mam taką ochotę to już cycusinka nie dostanie.
Następnym razem czekamy na odwiedziny :ico_sorki: A o odsypianiu po weselu nie ma mowy z dzieckiem :ico_haha_01:

Murchinson, biedny Mateuszek z tymi ząbkami :ico_sorki: :ico_sorki: oby się szybko wykluły :ico_sorki:

zoola27, Maksio też nie wymusza płaczem, jest naprawdę grzeczny, nie płacze nawet jak mu coś weźmiemy z ręki tylko zajmuje się czym innym. Ostatnio zainteresował się modemem od internetu i ciągle chce zrzucać na ziemię, a stoi on na rtv-ce. Kilka razy mówiliśmy mu nie wolno to się tylko śmiał do nas i szczerzył zęby, za którymś razem klepłam go w rączkę i powiedziałam, że tego nie wolno- ale się rozryczał.... jak mama śmiała go klepnąć! Nie było mowy, żeby go to bolało, hihi ale głos pokazać musiał :ico_sorki:

Aniu, dzięki za ten przepis na ziemniaczki, brzmi to całkiem całkiem :ico_oczko: ALe ja bym użyła je jako dodatek do jakiegoś mięska, a nie jako samodzielny posiłek.

U nas dziś na obiad golonki pelkowane pieczone z Sokołowa :-) na łątwiznę poszłam :ico_haha_01: Jadłyście je kiedyś??? Są pyszne!!!! Idealnie doprawione i mięciutkie, a gotuje je się chwilę w gorącej wodzie. Idealnie doprawione :ico_brawa_01: Kapustke zasmażaną do tego zrobiłam.

Aaaa i zrobiłam zakwas i dziś piekę mój pierwszy chleb, ciekawe czy wyjdzie :ico_noniewiem:

Aha, Aniu, co do makaronu- uwielbiam smażony makaron z czosnkiem i bazylią ( najlepiej świeżą, ale suszona też zacnie smakuje). Gotuje makaron al dente i podsmażam go potem na oliwie z oliwek właśnie z czosnkiem i bazylią- pycha. Można dodać starty ser żółty. Świetny dodatek go grillowanego kurczaka :-)

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

14 lut 2012, 15:31

oby się szybko wykluły :ico_sorki:
Ja już w to "szybko" nie wierzę bo słyszę to od października.
U nas dziś na obiad golonki pelkowane pieczone z Sokołowa :-)
Nie jadłam a gdzie je kupujesz? Poszukam, zawsze coś innego.
A chlebek na pewno wyjdzie, ja piekłam jak miałam dobry piekarnik.
Taki ziemniaczki jak Ania robi ja tez czasami robię (ale bez czosnku bo nie lubię) i jem z serkiem białym z ziołami-pycha.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

14 lut 2012, 15:45

Nie jadłam a gdzie je kupujesz? Poszukam, zawsze coś innego.
W sklepie firmowym Sokołowa u nas w mieście. Myślę, że w sklepach gdzie są produkty tej firmy też znajdziesz. Trochę drogie ale pyszne, raz nie zawsze :-)

[ Dodano: 14-02-2012, 14:48 ]
Murchinson, i podobno te z biedronki też są produkowane przez Sokołów, są troszkę tańsze ale równie dobre, choć to już nie to samo. One są w takiej folii próżniowo zamkniętej, z tą folią wkłada się do wody i rozcina przed podaniem.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

14 lut 2012, 16:08

Koroneczka, dzięki, poszukam bo u mnie to ciężko cokolwiek z Sokołowa dostać-muszę zajrzeć do Piotra i Pawła albo Kauflandu. Z Biedronki jadłam żeberka-rewelacja.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

14 lut 2012, 19:03

hej

ja dzisiaj jakiegoś lenia mam :ico_noniewiem: znowu nic nie zrobiłam,ale niedługo mąż wróci z pracy to mu dzieci wcisnę a ja się trochę za porządki wezmę
nawet obiadu nie robiłam :ico_wstydzioch: zrobiłam dziewczynom makaron z mlekiem

zoola27 Milena próbuje coś na płacz uzyskać,ale ja się nie daję :-D :-D

emilia7895 tobie to dobrze :ico_brawa_01: odpoczywaj :ico_oczko:

Murchinson :ico_olaboga: :ico_olaboga: tyle zębów na raz
Ostatnio zainteresował się modemem od internetu i ciągle chce zrzucać na ziemię, a stoi on na rtv-ce. Kilka razy mówiliśmy mu nie wolno to się tylko śmiał do nas i szczerzył zęby, za którymś razem klepłam go w rączkę i powiedziałam, że tego nie wolno- ale się rozryczał.... jak mama śmiała go klepnąć! Nie było mowy, żeby go to bolało, hihi ale głos pokazać musiał :ico_sorki:
no co się dziwisz,chłopak musiał pokazać swoje niezadowolenie :ico_haha_01:
ALe ja bym użyła je jako dodatek do jakiegoś mięska, a nie jako samodzielny posiłek.
ja lubię takie same jeść,ale z mięskiem też na pewno super
Aaaa i zrobiłam zakwas i dziś piekę mój pierwszy chleb, ciekawe czy wyjdzie
napisz czy ci wyszedł?

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

14 lut 2012, 22:10

Zoola mój mały ciagle płaczem wymusza... masakra ale to nie płacz tylko szał

Koroneczka też czasem klepnę małego w łapkę żeby czegoś nie brał to też jest krzyk ale raczej o to jak mama mogła mi nie pozwolić zabrać np... błyszczyka, puszki coli, balsamu do ciała czy wielu innych które wpadną w oko

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

14 lut 2012, 23:04

Witam sie i ja :-)
Jakos nie miałam weny do pisania, chodzimy teraz duzo na podworko bo mrozy zelzały wiec kozystamy jeszcze ze sniegu, jest go niewiele, ale Filip ma frajde.

Dawid ciagle ma to uczulenia ktore myslałam ze jest od pomaranczy z kaszki, ale plamki sa nadal, pojawiaja sie i znikaja :ico_olaboga:

Aniu super przepis, ja na przykład robie takie ziemniaczki w skorupkach, ale głownie jak sa swieze bo mamy swoje, tylko najpierw je podgotuje zeby tak dlugo nie musiały lezec w piekarniku, a potem je przypiekam, uzywam przyprawy do ziemniakow i masełka lub oleju, tez pychotka, a jeszcze ta skórka mniam mniam :-D

Murchinson u nas malutki tez nauczony spania bez bujania, czy hustania, na szczescie chłopcy wiedza gdzie ich miejsce do spania i tego sie trzymaja, szkoda tylko ze mały budzi sie w nocy jak szalony.
Biedactwo Mateuszek juz z tymi zabkami wycierpiał, oby teraz było lepiej i nie bolesnie.

Koroneczko jak ja ci zazdroszcze tych waszych wyjsc weekendowych, oj
No i zycze duzooooo klientek.

Markotka wirze ze nie masz sił, pobudki nocne praca itd, daja popalic, ale damy rade :-D

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

15 lut 2012, 08:33

Witam,
u mnie zamieć śnieżna ale mam nadzieję, że przejdzie i na spacer pójdziemy.
Mały wstał o 6 :-D. Wczoraj wieczorem zjadł 210 na kolację :ico_sorki: ale zanim podaję mu mleko smaruję dziąsła lidokainą i wtedy trochę znieczulony je.

Wiola pewnie coś zupełnie innego uczula Dawidka. Może proszek albo płyn do płukania, albo coś z jedzenia. Nie mam pojęcia :ico_noniewiem: Pytałaś o te plamki pediatrę?
Aniu, ja piekła z przepisów z książki na chleby i bułki lub z gotowych mieszanek. Jak chcesz to mogę podać Ci blog na którym w prosty sposób opisane są przepisy. Ja najbardziej w pieczeniu chleba lubię zapach jak się roznosi po mieszkaniu.

Idą robić kawę :ico_kawa: , zapraszam :-)

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

15 lut 2012, 11:22

hej ! ja juz po kawce !!

koroneczka.moj mały modem do neta tez juz odkrył......wogole widze ze najbardziej ze wszystkiego to interesuja do .myszka ok kompa.modem, wszelkie kabelki,pilot od telewizora ,dvd no i nieustanie łyzeczka.....zabawki mopga nie istnieć.......

mody budził sie w nocy chyba z 10 razy.......zębów nadal brak....
a na sniadanko o dziwo zjadł teraz kleik ryzowy z jabłkiem i gruszką...

Nataszka w cocy kaszlała takz dzis juz poszły leki w ruch i na świetlice nie idzie z reszta mamy zamiec snieżną :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

15 lut 2012, 11:39

Cześć!

U nas też zamieć śnieżna :ico_olaboga: śniegu ogrom, a cały czas sypie :ico_olaboga: szok!!!
Młody jak się obudził był w 7 niebie, chyba z 20 minut stał oparty o okno balonowe :ico_haha_01:

Murchinson, dobrze, że Mateuszek zjadł całą kolację. U nas na noc 120MM i żółtko. Potem o 4 rano 150 MM. My chyba dzisiaj na spacer nie pójdziemy, bo strasznie wieje, no chyba, że się uspokoi. Ja poproszę o namiary na tego bloga :ico_sorki:

Aniu, chlebek wyszedł pycha, miękki, wilgotny z chrupiącą skórką. Tylko miałam chyba za dużą foremkę bo nie wyszedł za wysoki, ale to nie ważne. Następnym razem upiekę w mniejszej :ico_brawa_01:
wogole widze ze najbardziej ze wszystkiego to interesuja do .myszka ok kompa.modem, wszelkie kabelki,pilot od telewizora ,dvd no i nieustanie łyzeczka
U nas jest identycznie :ico_sorki: No chyba, że pochowam zabawki do skrzynek, to pierwsze co leci żeby je powyrzucać, ale potem leżą i go nie interesują.

Wiola, a może jakiś nowy kosmetyk Dawidka uczula?? Ciekawa jestem :ico_noniewiem: Fajnie, że dużo wychodzicie. Chłopcy się zahartują i nie będą tak chorować :ico_haha_01: A jak ten Mały od szwagierki, już zdrowy???

Ja na obiad robię dziś pomidorową, Maksiowi też zrobię w osobnym garnuszku niedoprawioną :ico_sorki: ale on taką lubi. Tak się cieszę,bo wrócił mu apetyt i znowu zjada całe obiadki :ico_brawa_01:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość