Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

21 kwie 2007, 07:45

Moniś wybredny ten tój Kubuś :ico_oczko: , choć Adrian też nie wszystkie rzeczy toleruje, najlepiej to mu smakuje surowe jabłko i banan :-)
Mój Adi jest z 27 października, ale wszystkie prawie wszystkie dziewczyny z któymi czekałyśmy na dzidziusie w październiku urodziły w listopadzie i dlatego się tu znalazłam :-D . Mały waży aktualnie 9200 i jest bardzo duży :-D . A jak z kupką?

Margot no własnie ciekawe skąd ta niedokrwistość, czytałam gdzieś że pewna mama martwiła się że jej dziecko mimo że jest ciepło ubrane bardzo marznie i temp ciała w nocy była u niej poniżej 36 stopni i też wykryli u niej niedokrwistość. A Ania miała jakieś badania robione?, skąd ta diagnoza?

No właśnie dziewczyny, gdzie się podziewacie , :ico_nienie:

absens_carens
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:10

21 kwie 2007, 08:05

Moja mała też była podejrzewana o niedokrwistość z powodu swojej bladości. Wyniki okazały się dobre - taka młodej uroda :-).

Ale z tego co mówiła mi lekarka do roku często pojawia się brak żelaza we krwi malucha gdyż bardzo szybko rośnie. Wynika to ze zbyt szybkiego przybierania na wadze a zbyt małą ilością żelaza w diecie.

Dziewczyny, czy któraś z Was słyszała o problemach z wypróżnianiem po Bebilonie Pepti?
Na ostatniej wizycie lekarka stwierdziła, że wysypki u małej mogą być spowodowane uczuleniem na Nutramigen :ico_szoking: i, że mamy przejść na Bebilon Pepti.
Młoda po pierwszym nonono nowego mleka (zmieszanego z nutramigenem) nie może zrobić kupki :-(. Jak już zrobi to z wielkim płaczem i troszkę (konsystencja bardzo gęsta) :ico_placzek: .

Awatar użytkownika
Gosiunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:35

21 kwie 2007, 10:24

Czesc dziewczyny :-) Ja jak zwykle z doskoku :ico_oczko:
Monis sliczny ten Twoj Kubus.
Abens ogladalam fotki z Mielna, sa super :ico_brawa: Szczegolnie zmiana pieluch na masce samochodu :-)
Moj maly tez wybredny co do jedzenia. Nie znosi warzywek, ale uwielnia desreki. Wczoraj dostal puure jarzynowe z indykiem i plul nim dalej niz widzial :-)
U nas juz trzeci dzien pogoda nieciekawa, buu. Maly co prawda byl na dworku, ale tylko godzinke. Poza tym przed wczoraj pierwsza noc przespana :-) Juz nie budzi sie w nocy na jedzonko tylko dopiero nad ranem. BYlismy u szczepienia, wazy 7250 a mierzy 72 cm. Nadal jestesmy na lekach, a tak po za tym jest ok :-)
Przepraszam ze tak Was zaniedbuje, ale jestem na etapie skonczenia pracy. Wiec jak sie uda to moze w czerwcu bede sie bronic.
Uciekam bo mi sie placek skopci. Zapraszam na kawke.
Milego dnia :-)

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

21 kwie 2007, 12:29

hmmm a co ciekawego pieczesz??? Z zaproszenia na kawkę chętnie skorzystam, dopiero południe a ja jestem padnięta, od wczoraj miałam 3 dzieci u siebie bo moja córcia zaprosiła na noc kuzynkę :ico_olaboga: , ale właśnie przyjechali po nie i zabrali mi małą do wieczora więc jestem tylko z Adim. Teraz muszę uspać małego i posprzątać ten bałagan po dzieciach :ico_olaboga: . Wygląda wszystko jakby przezło tuzin dzieci a nie dwoje :ico_olaboga: .

Awatar użytkownika
moniś
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 210
Rejestracja: 14 kwie 2007, 00:25

21 kwie 2007, 14:28

Witajcie :516:
Maju ale twój Aduś jest duży facet, mój Kubuś przynim to maluszek ale Kubus urodził się malutki ważył 2.250g i powinien urodzić się na wigilie a urodził się miesiąc wcześniej może dlatego taki mlutki jest ale nózki i rączki ma pólchniutkie wcale nie jest taki chudziutki może taka jego uroda. A kupki nie ma jak mu włozyłam czopka w poniedziłek i zrobil to więcej już nie robił :cry: No to ci wspóczuje bo po takich urwisach jest co sprzątać :ico_odkurzanie:

Gosiunia twój facet też jest duży.

Byłam z Kubą na spacerze ale tylko 1,5 godz. bo strasznie wieje i jest słonecznie ale zimno Kuba zjadł i teraz sobie spi :555: to kożystam siedze przy kompie.
Coś mi się wydaje że to moje mleko mu nie wystarcza bo co raz częściej zaczyna jeść i w nocy budzi się kolo 12-1na jedzenie a potem koło 3 i później koło5 a wczeniej budził się raz lub dwa razy..

Obrazek

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

21 kwie 2007, 14:42

wszystko mozliwe że mu nie wystarcza, w końcu to już duży facet z niego :ico_oczko: . Moniś spróbuj podać mu lakcid no i wczoraj dałam mojemu gotowanego ziemniaka z dodatkiem mleka z cycusia. Wyszło takie pure ziemniaczane :-D no i mały zrobił już 2 kupki od rana i juz sama nie wiem czy to ten lakcid jeszcze działa czy moze to ten ziemniak :ico_noniewiem:

Ja już po powierzchownym sprzątaniu, męża też już nakarmiłam i teraz sobie odpoczywam bo adi też jeszcze śpi. Mąz ucieka mi dzisiaj na koncert KULT bo wygrali z moim tatą bilety a ja znowu sama z dziećmi. Czasami mam dośc tej monotonii, a wy?

[ Dodano: 2007-04-21, 14:44 ]
Kubuś wcale na tych zdjęciach nie wygląda na małego bobasa a wręcz przeciwnie :ico_oczko: .

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

21 kwie 2007, 15:03

Ania przy swej wadze ma po prostu troszkę za mało żelaza i dlatego ma te witaminki czyli kwas foliowy i kropelki Cebion multi.Wyszło to bo lekarka dała skierowanie na morfologię tak sobie niczego nie podejrzewając. Ale nie ma tak żle :ico_haha_02: wszystko inne w normie zobaczymy co powie lekarka za 3 tygodnie bo tak mamy się zgłosić do poradni.

Awatar użytkownika
moniś
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 210
Rejestracja: 14 kwie 2007, 00:25

21 kwie 2007, 15:11

Kuba jest po zjedzeniu zupki jarzynowej na pcząku jak jadł to myślałam że mu bedzie smakowało ale po dwuch maleńkich łyżeczkach to już mu nie smakowało aż miał odruchy wymiotne i wkońcu zaczoł płakać i mu przestałam dawć a zaczełam dawke od dwuch łyżeczek od herbaty . Niewiem on chyba jeszcze nie jest gotów na jedzenie czegoś innego niż mleko :ico_placzek:

Obrazek

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

21 kwie 2007, 15:22

Czesc dziewczyny.Jestesmy na chwile po kiepskiej nocy.Malal ma biegunke niewiadomo skad. Nie ma goraczki a i lekarka nic nie znalazla w poniedzialek mamy powtorzyc badanie moczu.Ale mam nadzieje ze jej przejdzie jak narazie dzisiaj do tej pory tylko 3 akcje z kupa, ale jest jej coraz mniej. Daje jej teraz tylko cyca bo moze cos jej poprostu zaszkodzilo albo te nieszczesne zabki beda szly.

[ Dodano: 2007-04-21, 15:23 ]
monis sliczny chlopczyk z Kubusia :ico_brawa_01:

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

21 kwie 2007, 16:13

To faktycznie może bć na ząbki z tą biegunką, dużo dzieci tak ma :ico_szoking: Moniś jak Kubuś nie chce jeść zupek i tak dalej to dawaj mu tylko pierś a za jakiś tydzień zacznij znowu na pewno mu w końcu zasmakuje :ico_haha_02:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość