doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

04 kwie 2007, 11:43

mysle ze dzidzia tak latwo nie wyleci...

[ Dodano: 2007-04-04 ]
zauważyłam ze mój brzuch w okolicy pepka jest taki lekko wklesly...

slyszalam, ze przed porodem jest wrecz przeciwnie robi sie wypukly...

czy powinnam sie tym martwic?

NICOLA_1985

04 kwie 2007, 11:51

no.. a jak ja kichne albo kaszlne to tez boli.. eh.... na szczescie to nie jest taki ból zeby nie szło wytrzymać.
a dzisiaj znowu ból krzyża.. az promieniuje mi na pośladki.. boli niemożliwie, aż mam problemy z chodzeniem

[ Dodano: 2007-04-04 ]
jest jeszcze coś dziwnego.. brzuch mi się jakoś dziwnie zmienia.. czasami jest mięciutki a zaraz staje się twardszy... a oprucz tego zmiania sie jego wielkość czasami jest troche mniejszy a jak zaczyna sie robic twardszy to tez wypycha sie troche bardziej do przodu... nie wiem co sie dzieje ale mam inny brzuch jak wstane rano bo jest troche mniejszy niz w ciągu dnia i taki miękki a pozniej robi sie twardszy... moze to zmiany w polozeniu macicy?

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

04 kwie 2007, 13:11

kinga no właśnie nie biorę magnezu a coś gdzieś usłyszałam ze magnezu nie powinno się brać z żelazem a ja właśnie biorę żelazo wiec dlatego wolę spytać lekarza.
Ja boję się kichania ale nie dlatego ze brzunio boli tylko dlatego ze wtedy zdarza mi się popuścić :ico_wstydzioch:
swoją drogą to głupie - teraz boimy się ze dzidzia wyleci a później trzeba tyle wysilku żeby ja wypchnać :-D

kamelek1
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:08

04 kwie 2007, 13:39

Nicola 22 to twardnienie i wypychanie to cwiczenia macicy
trzeba to obserwowac

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

04 kwie 2007, 13:44

Hej czy mi sie wydaje czy wyzej w poscie jest napisane o zebie #8# hehe mi tez wyrosla na gorze i od niedawna przygryzam sobie policzek ale to boli chciala mwyrwac ale kazdy mi mowi ze sie przyzwyczaje do tego klucia.. a jesli chodzi o bol brzucha to jestem w 25 tygodniu i mam bole nie wiem czy sie tym martwic..biore magnez ale tylko raz dziennie moze zaczac 2 razy.;. a najgorsze jest to ze czesto bola mnie plecy prosze o odpowiedz!

NICOLA_1985

04 kwie 2007, 13:46

a jak rozpoznać, ze to sa ćwiczenia w normie i gdzie jest granica której trzeba pilnować i w razie czego zgłosić się do lekarza???
słyszałam ze jak brzuch jest zbyt twardy to niedobrze.. ze tak nie powinno być.
ale teraz na szczescie jest normalny... tak mi sie wydaje

kamelek1
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:08

04 kwie 2007, 14:09

musisz pilnowac czy sa regularne co jaki czas i czy tyle trwaja zawsze czasu te napiecia , ja lezałam na twardnienie brzucha od 1,5 miesiaca dopiero teraz moge sobie odpuscić lezenie
jak za czesto twardneije to nie dobrze bo moze dojsc do rozwarcia zawsze mozesz zapytac lekarza jezeli czynnośc skurczowa jest co 5 in i trwa od 40 -60 sekund to moze oznaczac akcje porodowa , ja miałam kilka takich napiec 30 sekundowych dziennie

sylwia te kucia to macica sie rozciaga wiec spoko , a bol pleców to taki urok coraz czesciej na koncówce dopadajcy

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

04 kwie 2007, 14:13

NICOLA ja myśle że o takie szczegóły to musisz zapytać lekarza bo każda z nas jednak inaczej przechodzi ciążę a lekarz będzie wiedział co robić i da jak by co tabletki przeciwbólowe (nospę)

NICOLA_1985

04 kwie 2007, 14:21

no tak.. na pewno spytam lekarza ale was tez pytam bo może któras z was tez miała takie dolegliwości i pytała o to lekarza... myślę, ze chyba spytac zawsze można prawda?? :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-04-04 ]
ooooo no i znowu się zaczyna... znowu jakis taki twardszy ten brzuchol....

Awatar użytkownika
Patrycja.le
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2070
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:45

04 kwie 2007, 14:32

Dziewczynki niestety do bólów kręgosłupa trzeba się przyzwyczaić bo pod koniec ciąży to jest to normalne. Najlepiej w tych chwilach sie położyć i odpocząć to wtedy przechodzi a jeśli nie można się położyć to chociaż przyjąć inną pozycję, pochodzić trochę. naprawdę pomaga :ico_haha_02:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość