echo1978
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:21

05 paź 2007, 13:27

Ja też dziś odebrałam wyniki PAPP-A. I wynik negatywny. Bardzo się cieszę. U mnie, przy ciąży bliźniaczej nie podaje się liczbowego ryzyka. Pani genetyk odradziła robienie testu potrójnego w 15-16 tygodniu, bo on nie zwiększa czułości, a jedynie eliminuje wynik fałszywie pozytywny. A u mnie nie ma pozytywnego, więc nie ma co eliminować. Za to mówiła, że warto zrobić dobre USG genetyczne między 18 a 22 tygodniem.

A co do wózka, to u nas nie ma jakiegoś extra wyboru. Na początek chyba zdecydujemy się na emmaljungę. Na forach o bliźniakach bardzo go polecają. Żeby można było wozić w nim noworodki, to muszą być właśnie te duolifty. A po 4-5 miesiącach rozkładasz kocyk i wozisz bez duoliftów, a one mogą służyć jako śpiworki po wyjęciu utwardzenia.
http://www.bobowozki.pl/product_info.ph ... ts_id=1118

Choć zapewne w 2008 roku pojawią się nowości, bo już widzę na emmaljundze coś nowego:
http://www.bobowozki.pl/product_info.ph ... cts_id=275

A bardzo nam się tez podobał ten:http://www.firstwheels.nl/en/city_twin/
Są też pojedyncze.
On był jeszcze miesiąc temu w Polsce niedostępny, ale już pojawili się dystrybutorzy - tylko te przednie małe kółeczka są niefajne.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2007, 13:37 przez echo1978, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

05 paź 2007, 13:31

asika82 zobzczysz jak szybko zleci ci ten czas oczekiwania ,dasz rade i nie wolno ci sie zamartwiac :ico_nienie: słoneczko4, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dobrze ze wszystko z dzidzia oki ,ja tez bym juz chciala wiedziec co dzidzia ma miedzy nozkami ale jeszcze musze troche na to poczekac .
echo1978 pisze:I wynik negatywny. Bardzo się cieszę.
echo1978 pisze:I wynik negatywny. Bardzo się cieszę.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ja wlasnie marynuje grzybki ktore dostalismy od szwagra i zastanawiam sie co z tego wyjdzie bo to moj pierwszy raz... :ico_oczko:

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

05 paź 2007, 14:08

Dzieki dziewczynki umiecie pocieszac! Sloneczko, Echo bardzo sie ciesze, ze badania pozytywne.

[ Dodano: 2007-10-05, 14:11 ]
malgoska to wam dzidzia psikusa zrobila, ze 3 dni po pojsciu do wojska sie ujawnila. A ile teraz wynosi okres sluzby? Czesto sa przepustki a moze sa jakies dodatkowe ze wzgledu na maluszka w drodze.

[ Dodano: 2007-10-05, 15:05 ]
Echo poogladalam te wozeczki. wygladaja rewelacyjnie ale ceny tez ciekawe.cale becikowe na taki wozeczek pojdzie. Nie dziwie sie dlaczego mialas jakies ale do moich kolek bo ty zupelnie innej klasy wozeczka szukasz. Bardzo mi sie ten blekitny podoba.

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

05 paź 2007, 18:13

....
Ostatnio zmieniony 24 lut 2009, 12:22 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

05 paź 2007, 19:37

malgoska pisze:mężowi przysługuje w miesiącu tylko 5 dni urlopu rozłąkowego na żonę.
ooo to i tak jakas nowosc zrobili bo jak moj krzysiek byl w wojsku to nie bylo takiego rozlakowego :ico_placzek: a mati mial wtedy 9miesiecy jak on poszedł.pamietam to dłuuugie okupywanie telefonu wieczorami a potem te rachunki hi hi
malgoska pisze:że wojsko płaci mi tzw. zasiłek na utrzymanie członków rodziny
a moge wiedziec ile dostajesz teraz ??ciekawa jestem jak duzo sie podniesli przez te 8 lat bo mi tez płacili

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

05 paź 2007, 20:45

...
Ostatnio zmieniony 24 lut 2009, 12:23 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

05 paź 2007, 21:44

Witajcie laleczki :-D
co tam u Was słychowac, jak samopoczucka? u mnie względnie, choc i dziś łepetynka mnie bolała i zaliczyłam :587: po pracy...
byliśmy dziś u gina, ale było zarąbiście!!!! fasolcia już taka fajna, duża, lekarz zrobił dokładne USG, powiedział że na 90% dzidzia jest zdrowa, bo można wykluczyć większość chorób (oczywiście wymienił jakie ale ja nie pamiętam), potem poprosił Piotrka i już razem oglądaliśmy, mówię Wam jakie to było cudne - leżałam patrzyłam jak nasze maleństwo szaleje w brzuszku i jak Piotrek się wpatruje w ten monitor i oczy mu się świecą... ehhh no cudowne, aż mi łezki w oczach stanęły!
a oto nasza dzidzia
Obrazek

a wczoraj byłam z mama i siostra na zakupach i wyglądało to tak, że szłam za nimi i marudziłam a możemy szybciej, a jak tu śmierdzi itp.... noi se przeze mnie nie pooglądały, ale na prawdę te zakupy były ponad moje siły :ico_noniewiem: :( :ico_wstydzioch:
no ale, wypatrzyłam tam takie zarabiste gatki, ale za bardzo kasy nie ma i tylko postałam pokwicałam nad nimi i poszłam, a potem moja mamcia przyczłapała z nimi - ehh te mamusie/babusie :-D
oto te mini mini spodnie :ico_oczko:
Obrazek

noi zapomniałam się Wam pochwalic jaki kupiliśmy rożek dla dzidz - taką sama będziemy kupowac pościel, rożek specjalnie do kompletu :-D
Obrazek

i jak podoba się Wam, jak odnajdę ta pościel to wrzucę Wam fotę :ico_oczko:

buziaki
Ostatnio zmieniony 06 paź 2007, 09:49 przez Myszka_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

05 paź 2007, 21:45

malgoska pisze:na chwilę obecną jest to kwota 899,13 zł + 154zł na mieszkanie
to i tak sie troche podniesli ale nie duzo bo ja dostawalam jakos 910zl a nie dawali nic na mieszkanie ,ja mieszkalam wtedy z rodzicami a ledwo starczalo bo same pampersy kosztowaly wtedy 99zl na promocji :ico_olaboga: chociaz z drugiej strony jak pomysle ze teraz pracujac zarabialam tyle samo a czasami mniej to twierdze ze lepiej bylo siedziec wtedy w domku z dzieckiem za taka kaske :-)

echo1978
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:21

05 paź 2007, 22:03

Myszka, no właśnie zdjęć nie widać.

A co do wózka, to moja babcia powiedziała, ze funduje wózek prawnukom i jest gotowa na taki do 2500 zł. Ale jak znajdę tańszy, albo używany w dobrym stanie za pół ceny - to będę przeszczęsliwa, bo myślę, że po porodzie to wydatków będzie co niemiara.

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

06 paź 2007, 08:08

hejka stawiam herbatke z soczkiem malinowym :ico_haha_02: echo1978, ale ci fajnie ze babcia ci kupi wuzek ja to chyba musze sama na niego odlozyc no moi rodzice pewnie sie czesciowo doloza a na tesciow pewnie nie mam co liczyc bo ich coreczka tez jest w ciazy i wszystko dla niej bedzie szlo (jak zawsze)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość