Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

12 maja 2007, 08:21

Dziewczyny, czy jak dam małemu zupkę - cały słoiczek (130g) - to czy to jest pełnowartościowy posiłek, który zastępuje jeden posiłek mleczny? Wczoraj zjadł mi cały słoiczek marchewkowej, wyglądał na najedzonego, długo nie był głodny, ale czy dostał wszystkie odpowiednie składniki? W kalendarzach żywienia jest napisane, że w 5. miesiącu to powinno być 4x mleko i 1 zupka (zamiast 5. mleka), ale tej zupki jest 130g, a mleka zjada po 200ml. Więc jak to jest, dziewczyny?

Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

12 maja 2007, 09:18

Filip w tej chwili ma diete
1xmleko
3x kasza kukurydziana na wodzie z dod.owocu
1xzupka
Zupy zjada ok.150-180,gestej,lyzeczka
Kaszy roznie,150,ale i potrafi 250
mleka dostaje tylko 150
mysle,ze Mikolaj sie najada,a wszystkie potrzebne skladniki i tak dostaje w mleku,wiec jesli nie placze,ze glodny,spokojnie mozesz mu podawac,i zupki jest w kalendarzu 130 bo jest bardziej syta. :-D
ania24l, ja od 3 mcy nie karmie,odzywiam je i tak mi wypadaja :ico_szoking:

gosiak
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:50

12 maja 2007, 09:58

akerl na poczatek :ico_buziaczki_big: dla Twojego synusia,mam nadzieje ze sie wszystko ulozy :-)
a czy bierzesz jakies witaminki oprocz odzywiania wsloskow?ja biore "vitaral"obecnie bo jak przestalam karmic piersia to mi zaczely strasznie wypadac :ico_olaboga:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

12 maja 2007, 10:20

no to teraz ja nie nadazam :ico_szoking:
iza gratuluje olbrzymka :ico_brawa_01: ja bylam 2 tyg temu i Mat wazyl 8100 ale nigdy go nie mierza wiec nie wiem ile ma :ico_wstydzioch: ale duuuzy jest :ico_oczko: wspolczuje tej szczepionki :ico_chory: ale w koncu to dla zdrowka malenstwa... :ico_noniewiem:
co do slinienia to najgorsze mamy za soba w 3mcu byl potop sliny :ico_olaboga: a teraz w normie choc babelkuje :ico_oczko: oczywiscie lapki w buzi smoczek fuj :ico_noniewiem:
ania janadal karmie i chce jak najdluzej.nic nie biore.wlosy garsciami wylaza :ico_placzek: ponoc i tak to przeczekac trzeba bo to hormony szaleja... :ico_noniewiem: co do boczkow ja mam problem odwrotny :ico_placzek: wygladam jak szkielet,chudne w oczach,przytyc nie moge.mam ramiona chudsze niz moj synek lydki :ico_wstydzioch: :ico_placzek:
scoiattolo84, wydaje mi sie ze jak sie najada to mu starczy i nie trzeba dawac wiecej mleka. Mat na razie nie zjadl calego sloika tylko po pare lyzek mu daje :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

12 maja 2007, 10:35

akerl pisze:mysle,ze Mikolaj sie najada,a wszystkie potrzebne skladniki i tak dostaje w mleku,wiec jesli nie placze,ze glodny,spokojnie mozesz mu podawac,i zupki jest w kalendarzu 130 bo jest bardziej syta.


Ale o to chodzi, że w kalendarzu jest tylko napisane, że 1x zupa i 4x mleko. Nie podają jaka ma być ilość tej zupy, czy np. 130g (bo tyle ma słoiczek Gerbera, a Bobovity ma 150g) wystarczy. Czy jeżeli widzę, że zjadłby więcej, to powinnam otworzyć kolejny słoiczek? Teraz mam zupki z Gerbera, ale z Bobovity są większe i... sama już nie wiem :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

12 maja 2007, 10:37

dorotaczekolada, teraz w szpitalu zmierzyli Filipa,ma 70 cm,co do slinienia,to nadal hektolitry wylewagosiak,
gosiak, nie biore witamin,bo mam okropne uprzedzenie ogolnie do lekow,co do tuszy :-D to mam piekna oponke,ktora podejrzewam zgubie,jak Filip ruszy na nozki :-D ,nie mam tyle samozaparcia,zeby cwiczyc

[ Dodano: 2007-05-12, 10:44 ]
A teraz dobra wiadomosc,dzwonila przed chwila p.doktor,powiedziala,ze wynik jakiegos prathormonu(nie mam pojecia co to jest)jest dobry,a on wlasnie decyduje,czy mozna podjac sie operacji.Dzis pokaze te wyniki neurochirurgom,i we wtorek mam sie dowiedziec jaka jest decyzja,ale wg.niej nie ma przeciwwskazan,chyba,ze znow wyniki sie zmienia. :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

12 maja 2007, 13:22

sejana, dorotaczekolada, cwaniary,wiecej kilo stracilyscie przy porodzie :-D ,a i przed ciaza pewnie mialyscie figure modelek :ico_szoking:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

13 maja 2007, 08:21

ja w genach tak mam :ico_wstydzioch: przed ciaza bylo 50 kg na 164cm wzrostu.najwiecej wazylam 55 ale to przez leki ktore bralam :ico_noniewiem: no a w ciazy 67kg.2 dni po porodzie 50 :-D a teraz boje sie na wage wchodzic... :ico_placzek:
akerl, powodzenia z tymi wynikami.daj znac czy Filipek bedzie mial operacje i kiedy!bedziemy trzymac kciuki!! :-)
a ja wlosy obcielam,tak mi wypadaly ze mialam dosc...ale przyzwyczaic sie nie moge...od 8 lat tak krotkich nie mailam :ico_szoking:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

13 maja 2007, 08:56

sejana, gratuluje obrotow! :ico_brawa_01:
Mat tylko na brzuch.jeszcze nie chce mu sie na plecy spowrotem,tylko czasem przypadkie jak sie rozpedzi... :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Izabelaa-75
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, 22:25

13 maja 2007, 09:41

ania24l, u mnie podobnie, karmię piersią, najpierw włosy zaczęły mi się strasznie łamać, więc myślałam, że jak obetnę na krótko, to problem się skończy. no ale teraz lecą mi z cebulkami, normalnie szok!! :ico_szoking:
a z boczkami też mam problem, no i z brzuchem, ciągle wyglądam jak w 4 miesiącu!! masakra!!

[ Dodano: 2007-05-13, 09:45 ]
DZIEWCZYNY te, które odstawiły maluchy od piersi, jak sobie dałyście radę?? ja będę musiała odstawić Emilka na 10 dni i nie wiem jak sobie poradzę. Emil jak dostaje histerii to tylko przy piersi się uspokaja. nie wiem czy dam radę, a muszę wziąć serię zastrzyków i absolutnie nie będę mogła w tym czasie karmić :567:

no i jeszcze troszkę się boję, czy pokarmu nie stracę przez te dni.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość