Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

05 paź 2011, 11:52

Agus, spróbuj Oliwka po kąpieli, paszki, fałdki, szyjke...
moja nie ma nic.. puder to gdy dzieckp sie poci a na szyjce w szczególnosci robia sie grudki i sprzyja odpatrzeniom

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

05 paź 2011, 12:28

aguś mój nie ma takich plamek, raz miał dwie, za radą taty posmarowałam alantanem i było po problemie:-)

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

05 paź 2011, 12:32

Agus, spróbuj Oliwka po kąpieli, paszki, fałdki, szyjke...
od oliwki ja mam uczulenie i nie moge go smarowac.. :/ ale daje balsam na cialko a pod paszki, kolanka i na szyjke puder zeby wlasnie sie nie odparzal, jak mu szyjke nawilzalam to bylo gorzej, lepiej jest jak ja wysuszam ehh :/ lepiej jest niz wczesniej ale i tak nieladnie.. wlasnie zasnal, jejku moglabym tak patrzec caly czas jak on spi, no aniolek po prostu :ico_dziecko:

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

05 paź 2011, 12:58

Agus, zrezygnuj z tego pudru. Balsam z budrem to kiepska kombinacja na odparzenia.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

05 paź 2011, 13:23

od oliwki ja mam uczulenie i nie moge go smarowac.. :/
od każdej oliwki? bo z tego co wiem to większość ma uczulenie ale od Johnson

Malinkax33 moja mała od samego początku przesypiała mi cała noc. Jak zjadła o 22 to dopiero o 6 rano się budziła. Zaraz na samym początku chciałam jej dawać w nocy i brałam ją wtedy ona się budziła i wielki krzyk i jeśc nie chciała, więc zrezygnowałam z tego. I na dobre nam to wyszlo, ja wyspana i ona też :-)

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

05 paź 2011, 13:40

Agus ja też myślę że balsam i puder to kiepska kombinacja. Mój Alanek nie ma nic na szyjce, ale ja zawsze dbam o to, żeby nie była mokra, jak mu się uleje to szybko wycieram do sucha. A ja myślę, że na odparzenia najlepsza mąka ziemniaczana. Ja sprawdziłam na pupci i jak jeden dzień używałam u małego to do tej pory mam spokój z odparzeniami. W ogóle te pudry sklepowe mają sporo chemii i jak Alan miał czerwoną pupę to nic mu nie pomagały one. Myślę, że najlepsze metody to te sprawdzone przez nasze babcie i prababcie :ico_oczko:
A tak właśnie wczoraj myślałam o tych plamkach Twojego synka i tak jakoś podświadomie pomyślałam, że może lepiej myć go ręką albo ewentualnie myjką, którą można wyprać, a nie gąbką, bo na gąbce zbierają się bakterie i jakieś drobnoustroje, tak jak na gąbce od naczyń. Tym bardziej, że po kąpieli gąbka dłuższy czas leży mokra, potem wilgotna i może nazbierać jeszcze jakiś grzybów. Nie wiem, może przesadzam, ale tak mi się wydaje

My wczoraj mieliśmy kiepski dzień i tylko na spacerku Alanek spał troszkę, budził się ale zaraz znów zasypiał, także w sumie to wieczorem od 15 do 19 był na spacerze z przerwą na posiłek :-P bo przynajmniej nie płakał. A dziś już o niebo lepiej. Odsypia chyba wczorajszy dzień :ico_oczko: :ico_brawa_01:

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

05 paź 2011, 13:46

no własnie, nina może masz racje z ta gąbka. Jak juz to lepiej pieluszką, chociaz ja nie uzywam nic bo jakos tak sobie myśle, że to takie delikatne ciałko.... :-D :-D :-D

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

05 paź 2011, 13:48

zirafka ja bym poszła z tym katarkiem do lekarza, bo sama pewnie wiesz, że u leżącego dziecka szybko o jakąś poważniejszą infekcje. Wydaje mi się, że w wypadku lejącego katarku to już za mało woda morska, bo z tego co się orientuję to ta woda ma na celu podrażnić drogi oddechowe, żeby dziecko wypsikało co mu tam zalega głęboko i co jest suche, przyklejone do dróg oddechowych

[ Dodano: 05-10-2011, 13:51 ]
Jak juz to lepiej pieluszką, chociaz ja nie uzywam nic bo jakos tak sobie myśle, że to takie delikatne ciałko.... :-D :-D :-D
mi się też tak wydaje. Kupiłam gąbkę zanim się mały urodził, ale teraz to mi się wydaje ona za szorstka dla jego delikatnej skórki, a z resztą myślę, że ręką wszędzie dojdę, każdą fałdkę obmyję a gąbką byłoby mi trudno, bo mój Alanek ma naprawdę dużo fałdek :-)

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

05 paź 2011, 13:54

nina0226, zgadzam się z Tobą co do tej wody morskiej...
może nazbierać jeszcze jakiś grzybów.
a ja poszłam na łatwizne i od urodzenia liwki do wanienki wkładam taką mate z gabki i na niej kłade liwke i ja myje ;)
i moja mycha nie ma nic na skórce ;)
ale Oliwierek moze miec skóre skłonną do podraznien, jego tak jak napisałąs te "grzyby" mogą uczulac.

[ Dodano: 05-10-2011, 13:55 ]
moni26, dzieki za rade ;*

[ Dodano: 05-10-2011, 14:02 ]
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

05 paź 2011, 14:02

Malinka super zdjęcie! A Twoja córa ma dołeczki... słodkie :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość