Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

24 sie 2009, 22:43

Jasnie Pani :), no to mamy to samo,bez obaw,pewnie będzie i usg w czwartek ci powiem dokładnie.No a jak tą moją ciążę będą prowadzić to zobaczymy,czy tak faktycznie dokładniej,wszystko się okarze w każdym bądź razie już teraz w czwartek będę prosiła o badanie ginekologiczne,mimo,że nie robią ja miałam zawsze problem z niewydolnością szyjki macicy,skracała mi się a w ok 20 tyg miałam zakładane szwy w obu ciążach.Więc poproszę,żeby teraz mnie zbadali czy się nie skraca,wiem,że można nawet położną w ośrodku poprosić o zbadanie jeśli oczywiście jest powód.A mi może i położna zajżeć,bez różnicy mi to oby powiedzieli czy jest ok.

[ Dodano: 2009-08-24, 22:47 ]
zborra pewnie się ucieszy,że będzie mogła zobaczyć dzieciątko w brzuszku :ico_brawa_01:
Mój M też zawsze wchodził ze mną na usg ale najpierw mnie lekarz badał ginekologicznie,póxniej prosił męża i robił usg więc tak było miło i smacznie :ico_haha_01:

Ja to się tylko obawiam czy tu robią leatywę :ico_noniewiem: tzn wiem,że nie robią a ja chcę poród rodzinny i to bez niespodzianek więc nie wiem jak to zrobię,zapytam w szpitalu ale na dalszej wizycie,czy na życzenie zrobią ,jeśli nie zamówię w polsce i mi wyślą chyba :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

24 sie 2009, 22:51

mi zrobili badanie ginekologiczne jak bylam w srode, wiec tobie tez pewnie zrobia jak poprosisz, bo masz powody.
Ja to się tylko obawiam czy tu robią leatywę tzn wiem,że nie robią a ja chcę poród rodzinny i to bez niespodzianek więc nie wiem jak to zrobię,zapytam w szpitalu ale na dalszej wizycie,czy na życzenie zrobią ,jeśli nie zamówię w polsce i mi wyślą chyba
no ja mam to samo, bez lewatywy to zacisne nogi i nie urodze :-D ( a swoja droga to przy pierwszym porodzie lewatywa mnie dopiero rozkrecila, bo wczesniej takie skurcze-nieskurcze mialam

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

24 sie 2009, 23:08

Jasnie Pani :), ale ty ich policją straszyłaś :ico_haha_01: a ja chcę ładnie poprosić to nic nie wiadomo :ico_haha_01:
No mi przy 2 porodzie nie chcieli zrobić,bo już duże rowarcie,że urodzę w toalecie ale ja powiedziałam że bez nie rodzę :ico_haha_01: :ico_puknij: no i zrobili ale tu to nie wiadomo :ico_noniewiem: A tak w ogóle to planuję rodzinny poród ale jak mnie w nocy weźmie to nie wiem jak to zrobimy,bo przecież 2 skrzaty w domu :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

24 sie 2009, 23:15

Jasnie Pani :), ale ty ich policją straszyłaś
gnekologow juz nie :ico_oczko: tylko pielegniarza i tylko o USG. Badanie ginekologiczne to byla inicjatywa lekarzy i jeszcze sie pytali, czy nie mam nic przeciwko temu ;)
jak to zrobimy,bo przecież 2 skrzaty w domu
ty dwa, a ja jednego, ale tez go nie zostawie samego i sie juz zastanawiam jak to bedzie. Ostatnio zainteresowalam sie nawet opcja porodu domowego, ale musze sie zorietowac czy tu jest taka mozliwosc. No i meza przekonac :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

24 sie 2009, 23:32

jeju już o porodzie i lewatywie??? obyście zdążyły, bo mi się poród zaczął przed czasem przeze mnie czekanym...tzn nie 25 a 6.05 i już nie w głowie mi byla lewatywa...e tam.............będzie co ma być :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

24 sie 2009, 23:34

z tego co wiem,to i w domu tu można ale ja tam bym się w życiu na to nie zdecydowała.no ale może uda mi się kogoś tu z polski przywlec do pilnowania moich dziewczyn :ico_noniewiem: bardzo bym chciała żeby Maciek był przy porodzie,przekonywać go nie muszę,był przy narodzinach córek i był zachwycony.Zuzi przecinał pempowinę,Gabi nie bo było z nią źle i nie było czasu na nic.A teraz zwłaszcza jeśli to syn by był to bym chciała żeby był przy porodzie.

[ Dodano: 2009-08-24, 23:38 ]
zborra, mi robili lewatywę na godzinę przed narodzinami :ico_haha_01: .A pierwszą córkę urodziłam 7h po lewatywie :ico_oczko: Pierwszą mi wywoływali a druga już w domu mie wzięło,wody mi powolutku odchodziły zadzwoniłam po m do pracy ale żeby spokojnie przyszedł nie leciał bo ja jeszcze muszę spokojnie kawę wypić :ico_haha_01: wypiłam kawę i pojechaliśmy z moim ojcem maluchem :ico_haha_01: 15km hehe ale było no i po 2 godzinach już miałam córeczkę :ico_sorki: A Zuzię mi wywoływali,przebijali pęcherz płodowy,nie było rozwarcia i męczarnia większa.Zazwyczaj kolejny poród jest szybszy,nie łatwiejszy i nie mniej bolesy,po prostu szybszy.

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

24 sie 2009, 23:50

no tak..........a ja w panice, pierwsze dziecko...wydawało mi się, że przecież jeszcze tyyyyle czasu do terminu a tu wody chlust! :ico_szoking: więc biegiem prysznic, torba i w drogę....głupia, żebym wiedziała, że wszystko z dzieckiem ok, to bym do rana w swoim wygodnym łóżku pospała a nie na porodowym, sama...z ktg... :ico_placzek: Teraz już nie będę taka głupia to może i na lewatywę się załapię :-D

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

25 sie 2009, 00:24

JAK wody odejdą to trzeba jechać bo infekcja może się wdać więc czy są skurcze czy nie to trzeba jechać a mi się sączyły jakbym popuszczała,chlusło jak lekarz mnie zbadał :ico_haha_01: Ale jak tylko skurcze są nie za często,to warto się zrelaksować.a lewatywę można i jak wody odejdą,no chyba,że już rozwarcie na jakieś 8 to się boją jak u mnie ale dałam radę :ico_oczko:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

25 sie 2009, 08:50

ja sie sama zglosilam do porodu
wywolywali mi tylko dlatego ze dziecko im duze w badaniu wyszlo a atakto bym dalej sie kulała

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

25 sie 2009, 11:34

Cześć:)

Tak czytam i się uczę przy okazji:) dla nas to będzie pierwszy raz :ico_olaboga:

Ale kilku rzeczy juz się nauczyłam... po pierwsze żaden lekarz nie ma prawa mi odmówić wspólnej wizyty u gina
Po drugie... przed porodem koniecznie lewatywa (sama w domu spróbuję to zrobić :ico_szoking: )

Miłego dnia:)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość