Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

06 gru 2007, 10:00

hej laseczki :-D :-D
ktorego wolicie ??? :ico_oczko:
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Leatka u mnie czopki od razu wchodza, mloda wydaje sie, ze nie czuje co sie dzieje, wiec ja ci nie poradze :ico_noniewiem:
Kamilka ja mam w dzbanku zimna wode, w czajniku goraca i mieszam je w butelce, a temperature sprawdzam wylewajac sobie na przedramie od wewnetrznej strony.
z kleikiem to tak jak mowisz, od jednej miarki zaczynaj, ale moze lepiej na razie z samym mleczkiem sprobuj. jakie zamierzasz podawac?
ta butla co wkleilas bedzie oki, a na reszte pytan nie odpowiem, bo my z mlekiem m odyfikowanym zyjemy od poczatku i nigdy z cyca nie przechodzilysmy :ico_placzek:
Madziorka, niewygodne, bo to torba na dziecko marketingowo nazwana chusta :ico_noniewiem: . MT ze sztruksu moze byc na kazda pore roku, zalezy jaki gruby sztruks. ogolnie lepiej miec ciensza chuste, a w zimie po prostu sie cieplej ubierac :ico_oczko: . ten MT co glizdunia raz wkleila bylby super dla ciebie - taki zieloniutki :ico_oczko: (obydwa co glizdunia wkleila byly bardzo dobre, z tym, ze zielony lepszy dla poczatkujacych, bo z szerokimi szelkami, wiec lepiej sie ciezar na ramionach rozklada)
a ceny tych kurtek sa powalajace :ico_szoking: :ico_szoking: od 450 - 800 zl :ico_olaboga: http://www.chusty.com.pl/index.php?opti ... &Itemid=26
jesli o dokarmianie chodzi to w twojej sytuaji bym nie polecala nic z ryzem, bo ryz powoduje zatwardzenia. z kukurydza lepiej, bo w druga strone dziala

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

06 gru 2007, 10:41

moja wogule kleiku ryzoweg nie dostaje bo strasznie ja zatyka

ja mam zimną wode przegotowana w bricie i tylko wlewam do butli i do podgrzewacza który jest ustawiony na podtrzymywanie ciepełka
i butle robie w 2 min

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

06 gru 2007, 10:56

WITAM DLA WSZYSTKICH MAMUS I DZIECIACZKOW Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2007-12-06, 10:09 ]
KAMILKO ja mam flaszke z campola ta taka wygieta ala banan antykolkowa i jestem bardzo zadowolona :-D jesli chodzi o wode to ja mam odstawiona w kubeczku zimna i dokladnie wiem ile dac jej do flaszki pozniej dolewam goracej i jest okejo,ja na poczatek dawalam kaszke lyzeczke ale mojemu glodomorkowi to nie wystarczalo i daje 4 lyzeczki, w nocy Wiki nie je a jesli cos tam poplakuje to dam jej sie wody napic i spi,sprobuj nie dawc Tomusiowi mleczka w nocy bo sie tak nauczy w wiem ze pozniej jest ciezko oduczyc :ico_oczko: MADZIORKA wspolczuje tescia ale juz sie zmywa to bedziesz miec spokoj,jesli chodzi o karmienie to napisalam Kamilce mniej wiecej poczytaj wyzej,a flaszki ja jeszcze nie zmienialam mam 1 do mleka 1 do herbatek i 1 na soczki bo strasznie ze soczkow brudzi sie flaszka i smok :ico_oczko: jesli co to pytaj chetnie pomoge

[ Dodano: 2007-12-06, 10:11 ]
Jwsli chodzi o karmienie to Wiki je flache 3 razy w ciagu dnia rano po poludniu,wieczorem,w poludnie dostaje zupke lub jakies danie,a po poludniu deserek :ico_oczko:

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

06 gru 2007, 11:17

Witam mikołajkowo!!! :mikolaj:

Madziorka musisz sie uzbroic w cierpliwość, bo tutaj tak wszyscy gadają i gadaja. Na mnie presje wywarli i zaczęłam sie bać.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.
Dzis zaczełam. Ściagnęłam kilka łyżeczek mleka z cycka i dodałam odrobinke kleiku. Mały zjadł i sie nie krzywił. I tak zmierzam przez kilka dni.
Madziorka ja nie przechodze zupełnie na modyfikowane, ale chciałabym wieczorem przed spaniem dawać mu np kaszkę z takim mlekiem, bo mam już dość ciągłego wstawania w nocy na karmienie. A 6 miesięcy jutro mija wiec spoko. POza tym czas najwyższy. PO 6 miesiącu trzeba dziecko dokarmiać bo mu cycek nie wystarcza. A ja nawet widze to po Tomku bo ciągnie ciągnie i najchętniej by nie skończył. Dwa cycki wypija i chciałby jeszcze. A kiedys jeden w pieć minut i najedzony był.

Jasnie Pani :) pisze:jakie zamierzasz podawac?

No właśnie nie mam pojęcia?A jakie powinnam? Jest jakaś zależność? Czym one sieróżnią?Mam próbki bebilonu i czegoś tam jeszcze i tak myślę, żeby je wykorzystac na próbe.
A można różne mleka podawać, czy jak jedno to juz jedno??

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

06 gru 2007, 11:20

KAMILKO my uzywamy bebilon :ico_oczko: sprobuj kup ta mala puszeczke zobaczysz,i chyba trzeba podawac jedno a nie mieszcac ,zobaczysz czy Tomusiowi spasuje,bo Wiki to od razy bebilon spasowal i je go do teraz

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

06 gru 2007, 11:42

Witam!
Strasznie tego dużo, a widzę, że temat dokarmiana się pojawia... My próbujemy "zejść" z cyca, ale nie do końca to się udaje, bo Helenka mlekiem modyfikowanym pluje :ico_puknij: Dostała juz nan, babeiko i bebiko GR (z kleikiem gryczano-ryżowym). Natomiast smakuje jej kaszka - na noc dostaje 125 ml kaszki bananowej bobovity (tej, którą się na wodzie przygotowuje). Ja sypię 3 czubate łyżeczki na 125 ml. Butlę mam taką samą jak Frydza ( ta jest do herbatek), a do kaszki taką zwykłą cannpola. Smoczek do kaszki kupiłam trójprzepływowy, ale okazuje się, że nie umiałam dobrze ustawić i kaszka leciała za szybko , co wkurzało Helenkę. Kupiłam więc specjalny smoczek do kaszki i ten jest super (też cannpola). Poza tym w południe dostaje zupkę - uwlelbia je i zjada pół słoiczka od razu (wczoraj jadła po raz pierwszy jarzynową z kurczakiem). Chcę jej jeszcze po południu wprowadzić deserek, ale na razie się nie udaje. Z resztą - moje dziecko najwyraźniej woli warzywa od owoców.
Madziorka, Helenka jeszcze nie pakuje stópek do buzi, nie przekręca się też z p-lecków na boczek, za to prawie siedzi... myslę, że jak się spotkamy, to już będzie siedziała samodzielnie :). A Szpakiem jest, bo ma otwartą buźke i główką kręci naokoło jak mały szpak hehe.
Dziewczyny, wiem że były jeszcze pogrubione pytania, ale nie znam odpowiedzi, więc nie odpisuję. Zmykam, bo Helenka już długo spi, a ja jeszcze nic na obaid nie zrobiłam.
Buziole Mikołajkowe !!!!!!
p.s. dla wczorajszych jubilatów :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:
dziękuję za życznia dla Helenki !!!!!

BeWu
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 541
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:17

06 gru 2007, 11:42

Kalinka tez je bebilon :-D
ale wiecie co? ona w ogóle nie chce słyuszeć o soczkach i herbatkach, kiedyś parę razy się napiła, ale teraz nie ma szans, wypycha butelkę języczkiem i sie śmieje, ale nie chce przełknąć... może jej wyustarcza samo mleczko....

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

06 gru 2007, 11:45

p.s. Kamilko, ja dawałam od razu 3 łyżeczki kaszki

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

06 gru 2007, 11:50

BEWU moze jej wystarcza mleczko,moja to pije i zjada wszystko poprostu wszystko jej pasi :ico_oczko:

BeWu
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 541
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:17

06 gru 2007, 12:00

Kalinka też lubi praktycznie wszystko /oprócz soczków i herb/ tylko że ona je małymi porcjami i czasem mnie to wkurza bo się boję że za chwilę będzie głodna ale taka chyhba jej uroda... grubaskiem to ona napewno nie będzie

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość