Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

13 maja 2011, 15:26

Basiu, witaj w domu :ico_oczko: i koniecznie pochwal się zdjęciami :ico_brawa_01:
zwłaszcza jeśli chodzi o spanie i jest przemęczony.
Wojtuś często płacze właśnie z tego powodu, bo jakoś kiepsko śpi, budzi się po 20 min , pół godziny. Jedno spanie tylko przez dzień ma takie dłuższe, a jak się nie wyśpi to potem okropnie marudny i płacze że ciężko go uspokoić
jak to znowu?
w ubiegłym roku starałam się ją posłać do takich przedszkoli, które przyjmują od 2,5 lat, ale nie było miejsc. W ciągu roku też chodziłam i pytałam (odwiedziłam 11 przedszkoli) ale żadne miejsce się nie zwolniło. Liczyłam na to że od września ją przyjmą, ale dzięki cudownej reformie drugi rok jestem z ręką w nocniku.
wyniki mamy mieć dopiero 27 maja.
więc trzymam mocno
Znalazłam chwilę żeby skopiować zdjęcia, więc parę Wam wrzucę :ico_oczko:

[ Dodano: 13-05-2011, 15:27 ]
To ja zachustowana - patrzcie na datę :ico_wstydzioch:
Obrazek

[ Dodano: 13-05-2011, 15:28 ]
to Zuzia zachustowana :-D
Obrazek

[ Dodano: 13-05-2011, 15:29 ]
a to najświeższe fotki mojego małego mężczyzny
Obrazek

[ Dodano: 13-05-2011, 15:29 ]
Obrazek

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

13 maja 2011, 20:34

Hejka - Kochane przepraszam za zaniedbanie forum- ale w sumie jak jest ladna pogoda to latam z Julka po podworku ile sie da- juz jest co raz bardziej rozumniejsza wiec albo sleczy na rekach albo sadzam ja w lezaczku i sie bawimy- pokazuje jej grzechotki i inne zabawki ;) ale teraz postaram sie nadrobic i czesciej zagladac :)

10tego bylysmy na szczepieniu i moja krolewna wazy 7200g i mierzy sobie 65 cm - jak na razie zdrowiutka- czasem ma te wypryski ale to naj^rawdopodobniej od pierzy bo po kontakcie z Nasza poduszka dostaje wysypki wiec nie klade jej na nia i jest spokoj. Kolki czasem sie pojawiaja ale na szczescie nie codziennie- ostatnia byla w poniedzialek- szwagierki znajoma doradzila zeby zmienic mleko i zobaczyc jak bedzie bo jej synek mial kolki po mleku- bylo dla Niego za tluste- kupilam z Hippa i zobacze co bedzie - wprowadze jej powoli - a jesli nie bedzie zmian to albo przy tym zostane albo wroce do Nan

Wczoraj starlam Julci troszke jablka i zjadla- alez ucieszona byla- a dzisiaj dalam jej odrobine papki z ugotowanej marchwii - jej juz tal chetnie nie jadla pewnie temu ze smak nie jest taki slodki jak jabluszka no ale ... poradzila sobie ;)

Kopie juz w karuzele tak ze trafia na przycisk i wlacza muzyczke skubana i lezy rozmawia do maskotek ktore sa na karuzeli- ostatnio krzyczy jak chce na rece albo jak sie denerwuje- zero łez a krzyk jakby jej sie cos dzialo ;p

[ Dodano: 13-05-2011, 21:14 ]
a tak Julcia je marchewke :D
Obrazek

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

13 maja 2011, 21:40

to trzymam kciuki :ico_sorki: :ico_sorki:
więc trzymam mocno
dziękuję Wam bardzo :ico_sorki:
kiepsko śpi, budzi się po 20 min , pół godziny. Jedno spanie tylko przez dzień ma takie dłuższe, a jak się nie wyśpi to potem okropnie marudny i płacze że ciężko go uspokoić
no właśnie Stasiu podobnie, śpi długo w chuście, jak wychodzimy, to potrafi 3 godziny w niej przespać, a w kołysce, tak jak piszesz, po 30 minut do godziny czasem.
dzięki cudownej reformie drugi rok jestem z ręką w nocniku.
to jest chore, polikwidowali dużo przedszkoli, a teraz nie ma miejsc, a prywatne drogie, że zwykłych ludzi nie stać.
To ja zachustowana
super :ico_brawa_01: a nie za nisko Go tam masz? Wygodnie Ci tak? Uwielbiam chustowanie, ostatnio nawet rzadko z wózkiem chodzę, bo i młody spokojniejszy w chuście :-)
to Zuzia zachustowana :-D
ale słodko wygląda. Ja mojej uli też muszę takie cudo uszyć, bo też by chciała się owijać :-)
a to najświeższe fotki mojego małego mężczyzny
jaki przystojniak :ico_brawa_01: i jak się pięknie uśmiecha :-)
moja krolewna wazy 7200g i mierzy sobie 65 cm
ale ślicznie rośnie :-) :ico_brawa_01: \
Wczoraj starlam Julci troszke jablka i zjadla- alez ucieszona byla- a dzisiaj dalam jej odrobine papki z ugotowanej marchwii
a to nie za wcześnie? Wszędzie radzą po 4 miesiącu wprowadzać inny pokarm niż mleko.
Kopie juz w karuzele tak ze trafia na przycisk i wlacza muzyczke skubana i lezy rozmawia do maskotek ktore sa na karuzeli-
proszę jaka sprytna dziewczynka :ico_brawa_01:
a tak Julcia je marchewke :D
słodka pyzia :ico_brawa_01:

Uciekam pod prysznic i może serialik obejrzymy. Jutro mam ciężki dzień, pogrzeb i dużo roboty w kuchni na niedzielę.

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

14 maja 2011, 08:12

Ale dzieciaczki ślicznie nam rosną :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: , wszystkie już takie pyzate i spokojnie można je już nazwać zamiast noworodkami, niemowlaczkami :-D :-D :ico_brawa_01:
Tynusz, napisz jak tam Julcia po nowych daniach :ico_haha_02:
Manenka, to i tak lepiej jak cały czas hałas, bo najgorzej jak raz tak raz tak :ico_haha_01: szybko się dziecko uczy ciszy, a wiadomo, jak Agnieszka słusznie zauważyła że my też wolimy ciszę :ico_oczko: Ja też trzymam kciukasy, żeby ją chociaż te dreny ominęły :ico_sorki:
A my chyba jako jedyne jeszcze w lesie ze szczepieniami, ale w przyszłą środę planujemy iść. Termin nam wypadł ponad dwa tygodnie temu, ale natrafiło na wyjazd i kazali przyjść jak wrócimy (a szczepią tylko w środy )

[ Dodano: 14-05-2011, 08:43 ]
A jeszcze miałam Wam napisać, że my do spania używamy sposobu naszych babć :ico_oczko: na pieluszkę. Okrywam główkę Zuzi pieluszką tetrową (wytłumia hałasy, robi przyjemne ciepełko i otula główkę jak w brzuszku), nie każde dziecko to polubi, ale nam bardzo pomaga :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

14 maja 2011, 11:19

pinko sadze ze to zalezy od dziecka czy wczesnie czy pozniej :) moja mama jak mialam 2 miesiace zageszczala mi juz mleko kleikiem i nic sie nie stalo:) zawsze warto sprobowac
b@sia Julcia po daniach nowych super :) zero wypryskow zero kolki :) i wielki plus - ze po jablku 3 razy w ciagu dnia zrobila kope ;) bo przedtem robila tylko raz dziennie :)

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

14 maja 2011, 16:30

hej

u nas pada i pada, pogoda brzydka

ja jestem zwolenniczka dawania coś nowego do jedzenia dopiero od 5mc jak dziecko jest na sztucznym a od 6mc jak jest na mamy mleczku
ale ja wiem , że niektórzy wcześniej dają
każda mama wie, co jest najlepsze dla swojego dziecka
u mnie żadne dziecko nie dostanie wcześniej jeść niż 5-6mc :-D , Mike dopiero na 7mc chciał cokolwiek innego spróbować, na 6mc próbowałam dać mu jabłuszko, to zjadał mi raz dziennie 2 łyżeczki :ico_haha_01:


AniaZaba, super ci w tej chuście :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i córeczce też :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a synuś ma prześliczny uśmiech :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
moja krolewna wazy 7200g i mierzy sobie 65 cm
ale duża dziewczynka :ico_szoking: :ico_brawa_01:
ja się przejęłam, że moja taka duża bo 6200g na 3mc miała i sobie pomyślałam, że z niej niezła kluska , ale teraz widzę, że Nell najstarsza i najmniejsza :ico_haha_01:

a pozwolił ci już ją lekarz karmić czymś innym skoro ona taka duża?
bo w siatce centyl-owej to na samej górze pewnie jest, a zazwyczaj dla dzieci daje się coś innego do jedzenia jak już mleko nie wystarcza, a dla Julci chyba mleczko starcza jak tak ładnie na wadze przybiera :ico_noniewiem:
rozmawiałaś z pediatrą na ten temat??
A jeszcze miałam Wam napisać, że my do spania używamy sposobu naszych babć :ico_oczko: na pieluszkę. Okrywam główkę Zuzi pieluszką tetrową (wytłumia hałasy, robi przyjemne ciepełko i otula główkę jak w brzuszku), nie każde dziecko to polubi, ale nam bardzo pomaga :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ja też mam taką metodę :-D , ale dlatego, że dla Nell ciągle smoczek wypada i pieluszka troszkę go przytrzymuje, bo ona nie ummie go ssać, a jak zasypia i jest w buzi to go gryzie i zasypia :-D więc pieluszka nam w tym pomaga :-D

[ Dodano: 14-05-2011, 16:34 ]
Zapomniałam napisać musiałam przełożyć chrzciny na sobotę 28 maja, bo chrzestny nie zdąży dolecieć na niedziele 22 maja , ale mi to bardziej pasuje bo będziemy chrzcić w sobotę ,tylko chrzestni i my i rodzinka będzie nikt więcej, a tak musiałaby by na mszy chrzczona, a tak tylko my super podoba mi się :-D

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

14 maja 2011, 18:54

z pediatra nie rozmawialam na ten temat
ale ja tez bylam duzym dzieckiem :) majac rok wazylam 18 kg :) a M 15 kg - a teraz On nie moze przytyc a ja tez jestem szczupla osoba wiec moze to dziedziczne :)
z tym ze malutka ma slaba przmiane materii poniewaz 1 kopa na dzien i koniec a po jabluszku 3 razy nawet 4 ;) :ico_sorki: wiec mysle ze 1 myzeczka jablka lub marchwii nie utuczy jej :)

[ Dodano: 14-05-2011, 19:15 ]
mam nadzieje ze jak Julcia zacznie chodzic to pogubi te kilogramy :) mojej kolezanki coreczka jak ogladalam zdj miala roczek i byla straszniym grybaskiem teraz ma 2 lata i jest normalna dziewczynka- chociaz Julcia i tak musze powiedziec ze je mniej niz przedtem- 120 ml albo 150 ml jej smialo starczy a przed tem to nawet po 180 ml wcinala ;o

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

14 maja 2011, 19:29

pinko sadze ze to zalezy od dziecka czy wczesnie czy pozniej :)
Zdecydowanie co dziecko to inaczej. Ja póki moje mleczko starcza też nic nie serwuję, trochę z przezorności, a trochę z lenistwa :-D - tutaj nic nie muszę szykować, sięgam wyjmuję i podaję :ico_oczko:
ja się przejęłam, że moja taka duża bo 6200g na 3mc miała i sobie pomyślałam, że z niej niezła kluska
Chyba wszystkie dzieci w tym wieku takie kluseczki, ale to takie urocze :ico_brawa_01: jest :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Ostatnio zmieniony 15 maja 2011, 21:00 przez b@sia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

14 maja 2011, 20:07

b@sia, cudne zdjecia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ja też chcę taką sesję dla Nell :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
zakochałam się w zdjęciu 54,59,60
i ładne są jeszcze 15, 51
ale te 54 powala mnie na kolana boskie, aż dla Nelluni takie zrobię :-D
majac rok wazylam 18 kg :)
:ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: o matko no to powiem ci byłaś wielkaaa :ico_szoking:
ale co do mleczka to niesety tak bywa , że niektorym dzieciom ciężko jest zrobić kupę, u mnie Mike robił raz na 7-10dni , dopiero jak zaczał jeść co innego niż mleko to robił codziennie, ale to go nie męczyło
za to Nell robi raz na 5dni i strasznie się męczy , bo aż muszę jej podawać 1ml takiej miksturki, by zrobiła kupę bo jak jej nie dam, to jej kupa wygląda jak u dziecka rocznego taki typowy klocek :ico_szoking: , a jak podam tą miksturę co mi lekarz przepisał to robi jak niemowlak :ico_sorki: i za pewne też będzie dopiero dobrze jak zacznie normalnie jeść :-)
120 ml albo 150 ml jej smialo starczy a przed tem to nawet po 180 ml wcinala ;o
180 ml :ico_szoking: , no to dużo
moja jak miesiąc temu zatrzymala się na 150ml to tak je do tej pory tylko wcześniej jadła mi co 3h a teraz co 4h, a w nocy jak zaśnie o 20 to na pierwsze jedzonko budzi się tak 3-5 :-)

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

14 maja 2011, 22:05

ale piekne zdjecia :ico_brawa_01:

manenka a ja myslalam ze moja Julka zadko robila kupe
oj bylam ogromna bylam mama mowila ze mialam nogi jak kolumny zygmunta ;) a jadlam jak smok

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość