Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

30 cze 2010, 14:41

Paulina ale masz brzuszek spory. ladnie rosnie.
ja leonka przenosilam 12 dni. mialam porod wywolywany w zwiazku z tym. wiec nastawiam sie na styczeen raczej

uwazaj na siebie skoro musisz. a co sie dzieje?

Kruszynka wiesz jak jest wszystko dobrze ze ciaza prowadzona w uk to luzzz
gorzej jak cos sie dzieje. bo oni czekaja. uznaja naturalna selekcje a dziewczyna po kilku poornieniach ma juz traume.. i nic nie robia z ztego co slyszalam
ale ja nie narzekam bo u mnie bylo wszystko dobrze. to w pl lekarz stwierdzil skracajaca sie szykje w 28 tyg i polozylby mnie do szpitala gdybym tutaj mieszkala
a w uk powiedzieli ze ok
i nic sie nie oszczedzalam, zyla w pelni. na pelnych obrotach i co? przenosilam
a w pl mialabym juz traume i stres prawda?
wypominam to mojemu ginkowi od czasu do czasu ale on zapobiegawczy jest
moze za bardzo?

ehh ja bym wolala tak w polowie . nie olewac jak w uk ale tez nie wyszuzkiwac problemow jak w pl i byloby idealnie

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

30 cze 2010, 15:20

Paulina Śliczny brzuszek;)
ja mam podobnej wielkosci.
Ciekawa jestem jak maluszek;) mam nadzieje ze pofika nam troszke na usg;) no i ciekawe czy poznamy plec. Wizyta o 18;) w zasadzie juz niedlugo;)
Dzisiejsza pogoda to jakas masakra, bylam z siostra na zakupach i tak spuchly mi palce u rak i kostki ze szok... do tego zawroty glowy... najlepiej w taka pogode nie ruszac sie za bardzo z domu... na szczescie za tydzien nad morze tam przynajmniej troche inne powietrze;)
Pozdrawiam!!! :ico_ciezarowka:

[ Dodano: 2010-06-30, 15:28 ]
Madziorka a co do lekarzy to powiem Ci szczerze ze do mojego lekarza mam pelne zaufanie... jak dostalam krwawienia na poczatku ciazy to nie wiedzialam co robic, dostalam tabletki na podtrzymanie i z maluszkiem wszystko ok, choc Pani w szpitalu stwierdzila ze do 23 tyg i tak niewiele sa w stanie zrobic. Takze zalezy od lekarza. Moja kolezanka miala tylko 3 usg przez cala ciaze a potem okazalo sie ze przez niedopatrzenie Pani doktor dziecko urodzilo sie z wada serca z dala od szpitala specjalistycznego w ktorym od razu mogli by dzialac. Ja ciesze sie z kazdego usg moj maz z reszta tez. Widziec maluszka ktory jest we mnie to jest cos tak niesamowitego... a poza tym lekarz tylko w ten sposob jest w stanie zbadac maluszka w brzuchu. Badan duzo i moze za duzo no ale jakos da sie przezyc.

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

30 cze 2010, 17:49

kruszynka dlatego tak jak napisalam to zalezy od przebiegu ciazy. od podejscia. bo jak jest wszystko ok i konczy sie szczesliwie to wtedy niewazne gdzie prawda? i nie masz uprzedzen na przyszlosc

ja znam wiele przypadkoww kiedy w pL zaniedbano. kiedy matcee kazano rodzicci duze dzieci i to tez konczylo sie albo rehaabilitacja albo kalectwem na cale zycie

poza tym z tym sie musicie zgodzic ale w Pl b rzadko slysze o przyjemnym i milycch pobycie w szpitalu po porodzie

naprawde wiele kolezanek rodzilo. i na forach czytalam z roznych czesci Pl i makabra
trauma na cale zycie
albo cocnajmniej sstres placz itd

moze gdybym nie wiedzialam ze moze byc inaczej to uznalabym to za norme
ale wiem ze mozna rodzic po ludzku i ze kazda z nas na to zalsuguje
a widzimisie pielegniarki ci tu ddo tego

wiem ze sa szpitale godne polecenia ale szczerze tak ich niewiele ze az wstyd

a teraz lece. doslownie
bo niedlugo wyjazd na samolot a ja jeszcze prysznic wezme
pa

synek pojechal z dziadkiem. zero placzu zaa mama. chcial jechac juz i robil scene dlaczego jeszcze nie jada ehhh

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

30 cze 2010, 19:13

witam.tyle napisałam i skasowałam :ico_puknij:

Paulina446, piękny brzuszek!!!
madziorka hihi, kilka razy sprawdzałam czy na dobry wątek weszłam,co ty tu robisz?!! Przeoczyłam czy się nie chwaliłaś???! Nie wierze,pipo jedna gratuluję ci serdecznie!

Ja z tych co mają problemy z ciążami i w pl mi uratowali 2 razy i donosiłam a tu jedną już straciłam a druga od początku w nerwach i stresie i z ich podejściem "naturalnej selekcji"
Za 2 tyg w pl pójdę do gina i sprawdzę moją nieszczęsną szyjkę.

Madziorka lepiej iść raz za dużo na badania czy usg niż o raz za mało ,a każda ciąża inna i raz może być dobrze raz źle...jakby nie było twój optymizm nie pozwoli ci się nadmiernie martwić nawet przy "nadopiekuńczości" lekarzy :ico_oczko:

ja dziś super,trochę byłam u koleżanki później wysprzątałam chatę tylko słonka brakuje :ico_noniewiem:

kruszynka05, jak po wizycie???

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

01 lip 2010, 10:58

Witajcie;)
No wiec nasze malenstwo wazy juz 200g i mierzy 14cm;) Wszytsko jest ok, brakiem apetytu mam sie nie martwic, najwazniejsze zeby w ogole cos jesc i to napewno minie no i wazne ze maluszek jest odpowiednich rozmiarow i w ogole;)
No jesli chodzi o plec to na 90% dziewczynka;) ale za miesiac potwierdzimy bo malenstwo strasznie sie wiercilo;) To jest niesamowite jak maluszek w brzuszku sie wierci i koziolki fika;) wiec teraz tylko oczekiwanie do urlopu i nad morze :ico_haha_01:
PS mimo ze praktycznie nie jem przytylam 30 dag wiec najgorzej nie jest;)
Madziorka pewnie ze masz troche racji bo ja tez slyszalam o takich przypadkach. Mam nadzieje ze w szpitalu w ktorym chce rodzic bedzie ok;)

[ Dodano: 2010-07-01, 11:03 ]
Zubelek a u nas slonca az za duzo, upaly straszne;) bynajmniej teraz bardziej sie je odczuwa;)

Awatar użytkownika
Paulina446
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:42

01 lip 2010, 11:38

witam z :ico_kawa:

kruszynka05, super, że wszystko w porządku :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01:
uwazaj na siebie skoro musisz. a co sie dzieje?
obniżało mi się łożysko do tego plamiłam i miałam silne skurcze :ico_olaboga:

U nas wczoraj była burza, dzisiaj jest pochmurnie ale termometr i tak pokazuje 30 w cieniu :ico_olaboga:
rozłożyliśmy wczoraj basen i dzieciaki mi od rana żyć nie dawają ale woda jeszcze zimna

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

01 lip 2010, 12:21

witam. :ico_kawa: :ico_kawa: :ico_kawa:

kruszynka05, super wieści,i już stresy precz :ico_sorki:
ja tez slyszalam o takich przypadkach. Mam nadzieje ze w szpitalu w ktorym chce rodzic bedzie ok;)
takie przypadki są chyba w każdym kraju i w każdym szpitalu,takie czy inne i chyba lepiej nie słuchać za dużo bo zwariować idzie.Podczes porodu trzeba patrzyć lekarzom na ręce,żeby to czuli.Mi np łożysko zostawili :ico_noniewiem: byłam czyszczona chyba miesiąc po porodzie.Co do ciąży i jej przebycia to w uk jest gorzej ale co do porodów to zaś tutaj bardziej chwalą.No a ja się dopiero przekonam mam nadzieję :ico_sorki:

Dziś u nas znowu pochmurno i pada. :ico_noniewiem:
wstałam o 11 tak jak i wczoraj :-D

Awatar użytkownika
pata
4000 - letni staruszek
Posty: 4653
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:30

01 lip 2010, 12:36

Paulina446, śliczny brzuszek :ico_brawa_01:
oby już wszytko było ok !
i zapraszam wiesz gdzie :ico_oczko: na :ico_kawa: :ico_oczko:
przepraszam za wtargnięcie na wasz wątek - ale musiałam namierzyć Paulinę :-D

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

01 lip 2010, 12:55

pata, no Paulinę trzeba nieraz ścigać po forum :ico_haha_01:

Gosia B.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:54

01 lip 2010, 19:04

zubelek zapraszamy do polski - upały, upały i dla odmiany znowu upały hehe
ciąża wna wyspach jest prowadzona beznadziejnie, praktycznie zero opieki. no ale co do porodów to wszyscy mówią, że jest lepszy. ale są też tacy co mówią, że jest lepszy bo każdy nadskakuje, lata i robi co tylko może z uśmiechem na twarzy i tym właśnie nadrabia brak wiedzy :ico_haha_01: bo jak są komplikacje to już problem. ale na zły personel można trafić wszędzie. ja teraz w Pl trafiłam na lekarza, który nie przegina z badaniami ale jednocześnie się opiekuje i to mi pasuje.

a ja odliczam godziny do przylotu mężulka :ico_haha_02: :ico_haha_02: :ico_haha_02:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość