caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

16 lis 2007, 16:01

Mordko znalazłam Mróweczkę :-) :-)
Ale fajnie, że będziesz robić tą stronkę, a ty zdolniacha jesteś to napewno super wyjdzie, a i kaska się przyda :-D :-D :-D

Katrin to dobrze, że opuchlizna zeszła, no i mam nadzieję, że te ząbki się przebiją!
U nas nadal cisza z ząbkami, ale ma puchnięte dziąsła! My to się chyba nie doczekamy tych zęboli :ico_olaboga:

Kolka pisze: Apetyt jej wraca, podjadła, popiła i znów śpi


Oby tak dalej, dobrze że się polepszyło i wszystko powoli wraca do normy!

Kurcze jak piszecie co te wasze szkraby jedza to mi smutno i chce mi sie :ico_placzek: , że mój taki Tadek Niejadek, wasze smyki to juz takie smakołyki wszamaja, a mój to obiadek z ledwością, dziś na szczęście zjadł cały, ale wczoraj i przedwczoraj po pół i to niechętnie :ico_placzek: . Wstyd się przyznać, ale ja mu jeszcze niedawałam żółtka, a on przecież za tydzień skończy już 8 miesiąć, bo się boję, że całkiem nie będzie chciał jeść!

Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

16 lis 2007, 16:04

caro pisze:Wstyd się przyznać, ale ja mu jeszcze niedawałam żółtka

Dlaczego wstyd?? Przecież to nie obowiązek :-) A gotujesz Oskarkowi sama czy słoiki dajesz? Może spróbuj mu coś nowego wprowadzić :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-11-16 ]
Tzn coś zupełnie innego niż dotychczas. Może go zaciekawi nowy smak :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-11-16 ]
A tu kilka przepisów dla waszych niejadków:
Powyżej 6. miesiąca
Pasta Jajeczna

* 1/2 ugotowanego żółtka
* 100ml wody
* 2 łyżki stołowe Misiowy Ogródek purée ryżowe z ziemniakami i dynią

Ugotowane żółtko włóż do czystej wyparzonej miseczki i rozetrzyj na gładką masę. Dolej ostudzoną wodę. Wsyp purée ryżowe i dokładnie wymieszaj.

Szpinak z jajkiem


* 1/2 ugotowanego żółtka
* szpinak (może być mrożony)
* 100ml wody
* 2 łyżki stołowe Misiowy Ogródek purée ryżowe z ziemniakami i szpinakiem

Ugotuj szpinak do miękka, dodaj ugotowane żółtko i rozetrzyj na gładką masę. Wsyp purée ryżowe i dokładnie wymieszaj.
Krem kabaczkowy

* kabaczek (ok. 100g)
* 120 ml wody
* 1,5 łyżki stołowej Misiowy Ogródek purée ryżowe z ziemniakami i dynią
* 1 łyżka oliwy z oliwek
* koperek

Kabaczek obierz ze skórki, wydrąż miąższ, zetrzyj na tarce, a następnie wraz z posiekanym koperkiem ugotuj w wodzie na małym ogniu na konsystencję miękkiej papki.

Dodaj purée ryżowe i dokładnie wymieszaj. Możesz do smaku dodać oliwę.
Pulpeciki

* 150 g miesa z indyka
* 2 łyżki Misiowy Ogródek purée ryżowe z groszkiem i marchewką
* 5 łyżek mleka modyfikowanego Nestle Nan 2
* 1 łyżeczka oliwy z oliwek
* koperek do smaku

Mięso ugotuj i zmiel. Połącz z purée ryżowe. Przygotuj mleko modyfikowane Nan 2 wg proporcji podanych na opakowaniu i dodaj do mięsa wraz z posiekanym koperkiem. Składniki wymieszaj uformuj pulpeciki i gotuj 3-5 minut we wrzątku z dodatkiem oliwy z oliwek lub na parze.

[ Dodano: 2007-11-16 ]
Ale ja jestem gromotna :ico_puknij: :ico_olaboga: Wyżej podałam wam link do tej stronki i zapomniałam.

Mordeczko, pochwalisz się końcowym efektem swej pracy? :-)

hektorka
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 594
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:30

16 lis 2007, 16:23

cześc Laski
Miałam wczoraj troche dłużej tu posiedziec ale moje dziecie mi nie dało, po kąpieli odechciało mu się spac i szlał do 23, i poszedł spać a ja z nim.

Dla Cyprianka wszystkiego najpiekniejszego z okazji skonczenia 7 miesiecy

caro, Kamil również niechętnie je moje zupy co ugotuje, ale ze słoiczka to ze smakiem wciągnie. Kamil uwielbia zupke z Gerbera Jarzynki z indyka lub z kurkaczakiem, ale musi być z dodatkiem jabłuszka, zobacz to moze Oskarek polubi.
A jak coś mu ugotuje to musze tak drobno zmielić i aby było wodniste wtedy zje, a jak nie to pluje i prycha,

Kolka, :ico_brawa_01: za wage no i za to że apetycik powrócił Julci. No i :ico_brawa_01: za spanie ja ma pobódke codziennie ok 7. Ale chiociaż przesypia nocki, to było moje marzenie.

M0rD3CzKa, to super wreszcie będziesz mogła pokazać co potrafisz no i kaska wpadnie do kieszonki.

Mróweczka to super Ze Eryczek już zrowy.

A te pianinko zakupiłam na alegro http://www.allegro.pl/item268956516_kio ... zatek.html

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

16 lis 2007, 16:35

czesc. dopiero teraz znalazłam chwilkę, żeby do was zajrzeć. Co prawda Ola dziś duuuuuuużo spokojniejsza nawet spała 3 godziny :ico_haha_02: ale ja za ten zcasu musiałam wykonać wszystkie obowiązki domowe i niestety brakło czasu na TT :ico_placzek: a za niedługo wraca mój mąż z pracy, i po klikaniu.
ja wczoraj miałam potworny wieczór, pokłóciłam się z mężem i to o kogo????o tę małpę!!!!och nienawidzę jej!!!! no ale nic nie psujmy sobie humoru. :-D

jejku nawet nie mam czasu wam odpisać :ico_placzek: Ola tak gryzie grzechotkę, że boję się, że popęka :ico_szoking: chyba muszą jej nieźle dokuczać te dziąsła :ico_szoking:

[ Dodano: 2007-11-16, 15:42 ]
jejku jak ja za wami tęsknię :ico_placzek: mam nadzieję, że to wkrótce znajdę wolną chwilkę by was poczytać i poklikać z wami. moj mąż idzie jutro na popoludnie do pracy jak Ola mi pozwoli to..... :ico_brawa_01:

syla75
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1322
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:14

16 lis 2007, 17:53

a ja nie wiem czy mam sie cieszyć czy :ico_placzek: martynka przy wszystkim wstaje i chodzi bokiem przy meblach i puszcza sie wiec trzeba za nią a lbo tylko ja prowadzic za raczki i chodzić nie chce siedzieć ani w chodziku nigdzie tylko chodzića jak nie to taki ryk i co ja mam zrobić ona już chce chodzić jak dla mnie to troszke za szybko nie jestem przygotowana. :ico_olaboga:

[ Dodano: 2007-11-16, 16:54 ]
a nawet bucików nie moge dostać usztywnianych na jej małą stópkę

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

16 lis 2007, 18:05

syla75 pisze:co ja mam zrobić ona już chce chodzić jak dla mnie to troszke za szybko nie jestem przygotowana.
syla...ja jak dawid zaczal chodzic tez tak mialam... myslalam ze to bedzie jakies 3-4 miesiace pozniej a on juz zaczal jak mial 8m-cy i 3 tygodnie ...jak mial 9 i pol miesiaca juz umial szybko biegac ... :-D
Dziekuje za wiare we mnie Dziewczyny :ico_sorki:
No i oczywiscie ze sie pochwale jak skoncze...jakzeby inaczej :-D :-D

Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

16 lis 2007, 18:59

Syla no, ja bym się cieszyła gdyby mój leniwiec tak zrobił :-) Chociaż wiem, że to może zaskakuje, ale widać jest już na to gotowa, skoro z własnej inwencji tak robi :ico_noniewiem: Gorzej byłoby na siłę... Nasze dzieci jeszcze nie raz nas zaskoczą :-)

Chcę swej lali kupić coś takiego na Mikołajki
http://www.allegro.pl/item269495633_pia ... telka.html
a na gwiazdkę:
http://www.allegro.pl/item269495633_pia ... telka.html

Może kiedyś stanie na nogi i dorośnie do tego :ico_haha_01: Co o tym sądzicie??

[ Dodano: 2007-11-16 ]
Ojejku te drugie to miało być to
http://www.allegro.pl/item269500542_sto ... iatlo.html

hektorka
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 594
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:30

16 lis 2007, 21:29

Kolka, ten stoliczek to fajna sprawa, moja kumpela ma, a ja małemu na gwiazdke kupie chodzik, musze pomału już się rozglądać na allegro, bo przed świętami znowu będzie szał i poczta polska się nie wyrobi, gdzie później prezenty przychodza po świętach.
A wiecie czemu kupuje prawie wszysko na allegro, bo mieszkam w takiej miejscowości gdzie nie ma żadnych pożądnych sklepów, a do najbliszego miasta mam 60 km.

Syla oj to teraz musisz uważać, ty jako pierwsza , ale nas to nie ominie, napewno będziemy miały tak samo z naszymi bobasami, więc jak ty to przejdziesz to nam się zacznie.

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

16 lis 2007, 22:59

Kochane dziewczyny,

slicznie dziekujemy za komplementy i zyczenia z okazji chrztu Vikulki :ico_sorki:

Weszłam na sekundkę dosłownie poinformowac zebyscie się nie martwiły o nas, bo na 99% do środy nie dam rady zajrzeć na TT :ico_placzek: Mój mąz prawie non stop siedzi w pracy a ja sama z rozrabiarą w domu. Jak wczoraj wyszedl o 7 to wrócił dzisiaj o 15, a jak wyjdzie jutro o 7 to wróci w poniedziałek o 15 :ico_olaboga: :ico_olaboga: A Viki nie ma wyrozumiałości że mama sama i nadal zyje wg zasady "mama najlepsza na wszystko" :ico_haha_02:

Buzialki dla Was, udanego weekendu...
Kurcze, nie wiem jak wytrzymam tyle bez Was :ico_placzek:

syla75
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1322
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:14

16 lis 2007, 23:00

Właśnie sie zaczęło Martynka ma wargi jak murzynka walła buzia w podłogę i krew sie lała aż mi słabo sie zrobiło i ryczałam z nia i nicolka z nami na szczęście więcej paniki i strachu .uf mówie wam straszne to wszystko zaczyna się koszmar bidulka ma spuchniętą wargulke bo sobie ząbkami skaleczyła :ico_placzek: :ico_placzek:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość