emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

01 mar 2012, 10:35

czesc

Murchinson a czesto zdarzalo sie siostrzencowi i siostrze mdlec z goraczki?
do kiedy to trwalo? nam neurolog mowila, ze to zazwyczaj przechodzi ok 5 roku zycia
mlody jak omdlal tez nie mial wysokiej, bo kolo 38

u nas nie ma tradycji mszy na roczek

zazdroszcze tych dlugich spacerow, moje dzieci antywozkowe, za dlugo nie posiedzi Tolka, a na rekach malego klocka dlugo sie nie da nosic
jak juz zrzucimy zimowe ubrania, to sprobujemy spacerkow z husta
jajeczko
ugotowane? cale?
czasem robię kisielek z malinek mojej babci
jak robisz? Tosi ostatnio smakowal Fisiel Marcela
Emilka, Ty robiłaś kiedyś Red Velvet Cake nie?? Dobry? Gdzie można kupić ten barwnik?? Mój tata ma niedługo 50-tkę chce mu upiec.
wiesz co mialam zamiar, ale w koncu nie zrobilam, bo zabraklo mi barwnika, tzn.w moim Sremie nie dostalam potrzebnej ilosci, a bylo juz za pozno na zamawianie
na allegro dostaniesz, jest wielki wybor, ja ostatnio zamawialam mase cukrowa do pszczolek i byla pyszna
ja u nas kupilam w Lewiatanie, ale niestety za malo
dzieki ze mi przypomnialas o tym ciescie, przepis wydrukowany, przy najblizszej okazji zrobie
zaczelam sobie drukowac ciekawsze przepisy z bloga i juz mam calkiem pokazna ksiazke kucharska :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

01 mar 2012, 10:56

Patrycja a żebyś wiedziała że głodnemu chleb na myśli :ico_wstydzioch:
Ale wiesz... głodny głodnemu zawsze wypomni :ico_oczko: :ico_haha_01: hehe

Emilia mój młody też nie usiedzi w wózku, muszę go na rękach nosić więc spacer to pół godziny do godziny a wracam raka wykończona że szok

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

01 mar 2012, 11:05

na allegro dostaniesz
O dzięki dobra kobieto :ico_sorki: ciasto cudnie wygląda :-) zrobi furorę myślę na imprezie hehe
ugotowane? cale?
Ugotowane samo żółtko, mam wiejskie jajka, jak małe zje całe, a jak duże to pół :-)
jak robisz? Tosi ostatnio smakowal Fisiel Marcela
Zagotowuje kompocik z malinkami, czasem dodaje jeszcze jabłko starte, łyżeczkę mąki ziemniaczanej mieszam z wodą i zaklepuje kompocik, nic prostszego :ico_haha_01: Wszystko na oko

Patrycja, hehe tak jakoś mi się pomyślało no :ico_wstydzioch: hihi

A tak w ogóle okres już powinnam dostać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

01 mar 2012, 11:15

Ugotowane samo żółtko, mam wiejskie jajka, jak małe zje całe, a jak duże to pół :-)
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Tolka nie lubi jaja :ico_noniewiem:
Zagotowuje kompocik z malinkami, czasem dodaje jeszcze jabłko starte, łyżeczkę mąki ziemniaczanej mieszam z wodą i zaklepuje kompocik, nic prostszego :ico_haha_01: Wszystko na oko
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: ja mam mrozone maliny - kupione i chyba po poludniu zrobie z nich kisielek, pewnie mlody tez zje
A tak w ogóle okres już powinnam dostać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ooo :ico_oczko:

ja jeszcze po porodzie nie dostalam :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: i nie to ze tesknie :ico_oczko:

jak zawiozlam mlodego do pkola, to pani powiedziala, ze 21 marca bedzie konkurs lowcow talentow i Marcel zostal wyloniony z grupy bo swietnie recytuje, ma nauczyc sie jakiegos wybranego wierszyka, teraz mysle jaki, moze podpowiecie?

co macie na obiad?

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

01 mar 2012, 11:28

A tak w ogóle okres już powinnam dostać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
uuuuuuuuuuu no ładnie ładnie...

Emilia pozazdrościć ja od 5 tyg. po porodzie mam regularny

[ Dodano: 01-03-2012, 11:24 ]
A dla Marcela proponuję

Jerzy czesał się na jeża,
Chociaż wcale nie znał zwierza.
Niech Jerzemu jeż uwierzy
-Ma,na głowie jeża...Jerzy!

Gdy zobaczył jeż Jerzego,
Musiał zjeżyć się na niego,
Gdyż Jerzemu chyba z trwogi
- Tak zadrżały jakoś nogi,

Iż na głowie włos się zjeżył,
Ale jeż w to nie uwierzył
I pomyślał - pośród zwierzy...
Tak przezorny bywa Jerzy!

zabawne takie i przewrotne ;) albo wersja dla ambitnych- inwokacja xD

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

01 mar 2012, 13:07

A dla Marcela proponuję
dzieki, ale chyba za trudny dla niego

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

01 mar 2012, 16:05

Witam,
mimo porannej mgły i mżawki teraz spacer zaliczony. Mi głowa pęka ale z niewyspania. Mały wieczorem co chwila się wybudzał przez coś lub kogoś jakiś kretyn o 22 na boisku petardy odpalał. D wczoraj dojechał do domu po 22, dziś nie wiadomo o której będzie. W nocy jedna pobudka (2.30) i mój D stwierdził, że on wstanie. No to wstał, zapalił u nas światło, poszedł do małego i... przyniósł go do łóżka. Myślałam, że go uduszę albo powieszę za klejnoty (ale skoro chcemy jeszcze 1 dziecko to się przydadzą i odpuściłam), rozbudził małego i przerwa w spaniu do 4.05. D usłyszał odpowiednią wiązankę słów zakończona moim stwierdzeniem, że jak następnym razem odstawi taki numer to wywalę go na klatkę schodową by tam sobie spał.

Koroneczka, ja taki kisiel uwielbiam-mój tato robi go najlepiej, ja uwielbiam jego wiśniowy. Mateusz nie lubi malin ale chyba mam jogody i też spróbuję mu zrobić. Jak coś potrzebujesz z ikeii to daj znać, ja mam 20 min, D codziennie obok przyjeżdża więc ot nie problem by kupić i wysłać. Zapraszam też do nas i przy okazji wyskoczysz na zakupy. A dyplom już odebrałaś?

Patrycja, tak Mateusz pije 3-4x dziennie mleko, a je 5xdziennie (w tym jest obiad). Dodatkowo ok.60-120g owoców-zależy jaki owoc. Czasami dostaje parówkę. Chleba nie lubi (wyjątek żytni), je chętnie środek z bułki ale też nie dużo-nie chodzi nawet o to, że nie pogryzie ale jak zrobi mu się papa w buzi to wypluwa albo więcej nie chce. Najbardziej lubi środek z chałki.
U moich rodziców w jednym z kościołów jest zawsze odpust 7-8.09 i wtedy pierwszego dnia jest masz dla dzieci z błogosławieństwem i poświęceniem tornistrów, książek itd. Wtedy nawet maluchy z przedszkola przychodzą z plecaczkami albo workami na buty.

Emilia, mojej siostrze przeszło jak miała jakoś 5-6lat ale ona nie tylko mdlała bo dostawała tez drgawek. U niej znaleźli przyczynę ale dopiero po 12 latach przez przypadek. Siostrzeniec, pierwszy raz zemdlała jak miał ok.15-16 m.ż. do teraz było ze 4 razy (z czego 2 w odstępie 3 m-cy), ostatni list/gru 2011. Miał robione eeg i neurologicznie jest wszystko ok. Neurolog powiedziała im, że teraz dużo dzieci tak ma i spowodowane jest to nie tyle co wysoka temperaturą ale jej gwałtownym skokiem. Dlatego mierzyć mają mu temp. i jak szybko rośnie do 37.5 to podać przeciwgorączkowy.
Mateusz odwrotnie niż Tosia uwielbia wózek, może jeździć godzinami, najczęściej śpi przez cały spacer.

Aniu, średnio tyle maluch rośnie. Ja mam takie kółko rozwojowe (chyba z paczki szpitalnej) i tam jest, że przez rok wzrost 18-30cm. Miluś też wyższa się urodziła niż Mateuszek.

Dalej nie pamiętam co miałam napisać.
Miłego popołudnia.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

01 mar 2012, 22:59

emilia7895, ja nie znam już żadnych wierszyków- ale Stefek Burczymucha jest fajny :-) Ja mam książeczkę i Maksiowi czytam on go uwielbia, łatwy do nauczenia :ico_oczko:
ja taki kisiel uwielbiam-mój tato robi go najlepiej,
Ja też :-) i bez chemii i barwników :-) ja robię z wielu owoców, ale teraz ubogo z nimi, chyba, że właśnie mrożone. A w słoiku mam tylko maliny.
Jak coś potrzebujesz z ikeii to daj znać
Ok :-) Dzięki :ico_sorki: ja uwielbiam ikee, zawsze podpatruje jak stól można przyozdobić itd. :ico_sorki: i zawsze na obiad tam idziemy, mmm pycha
Zapraszam też do nas i przy okazji wyskoczysz na zakupy
Chętnie :-) jak tylko się odkujemy, pojedziemy na zakupy, a że Manufakturę uwielbiam... to do Łodzi, ale to pewnie późniejszą wiosną :ico_sorki:
A dyplom już odebrałaś?
Już dawno :ico_sorki: byłam z kumpelą ( tą od bliźniaków) też się spieszyłyśmy :ico_sorki:

Muszę zmierzyć mojego Maksia bo ja nie wiem ile mierzy :ico_noniewiem: Dzisiaj byłam właśnie u tej koleżanki u bliźniaków, dziewczyny słodkie, większe od Maksia :ico_sorki: Julka ma 12 kg :ico_szoking: Lenka 10kg. Ale motorycznie daleko w tyle, dopiero jak się ma porównanie to to tak widać. One praktycznie tylko siedziały, nie podnoszą się, nie raczkują. Lenka próbuje pełzać. ALe wiadomo, każde dziecko rozwija się we własnym tempie, widocznie więcej czasu potrzebują :ico_sorki: Maksio był w 7 niebie bo do zabawek zawsze docierał pierwszy :ico_haha_01: :ico_haha_01:

A bratowa w szpitalu :ico_sorki: Bardzo wysokie ciśnienie miała... lekarz ją wysłał bo bał się gestozy, jutro prawdopodobnie cesarka... i co ten konował nie dojrzał, w szpitalu się potwierdziło.... będzie dwóch chłopców :-) :-) chrześniaczki nie będzie, no ale trudno! Ważne żeby zdrowe było :ico_sorki: Nie wytrzymałam, pojechałam do galerii im ciuszków nakupić :-) i foteliki do auta kupiłam! U nas w rodzinie się sami chłopcy rodzą...

Postanowiłam ( K jeszcze nic o tym nie wie :ico_oczko: ), że jak dostane okres to dobrze, ale:
wariant I: szukam pracy i koło września zachodzę w ciążę :-)
wariant II: przyznają mi dotacje z pup, otwieram firmę, rozkręcam przez rok, po roku zachodzę w ciążę :-)

Z zajściem problemów nie będzie, bo 3 razy już w ciąży byłam... każdy jeden za pierwszym strzałem :ico_oczko: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

01 mar 2012, 23:16

Koroneczka jaki plan działania obrany już :-D haha no to może się zgrajmy i zajdziemy w ciążę wszystkie jeszcze raz :ico_oczko: ja też za pierwszym strzałem zaszłam więc nie powinno być problemu :ico_oczko:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

01 mar 2012, 23:31

A bratowa w szpitalu :ico_sorki: Bardzo wysokie ciśnienie miała..
To trzymamy kciuki za jutrzejsze cc. Moja siostra cioteczna co rodziła we wrześniu miała ekspresowe cc na początku 37tc właśnie przez wysokie ciśnienie no i dodatkowo mała okręciła się kilka razy pępowiną.
Pochwal się juto. A który wariant bardziej realny?
no to może się zgrajmy i zajdziemy w ciążę wszystkie jeszcze raz :ico_oczko:
Ja się wyłamuję, mi aż tak do drugiej ciąży się nie spieszy.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość