Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

04 mar 2011, 20:32

wróciłam już dawno, ale musiałam troszkę ochłonąć :ico_sorki: nie jest dobrze, a właściwie jest źle :ico_placzek: mam niewydolność ciśnieniowo-szyjkową :ico_placzek: szyjka jest miękka i skróciła się o połowę :ico_placzek: w każdej chwili grozi mi przedwczesny poród :ico_placzek: mam nakaz bezwzględnego leżenia, jutro rano lekarz zamawia pessar i jak tylko przyślą, to od razu mi go zakłada :ico_sorki: na szczęście z Krzysiem wszystko dobrze, ładnie urósł, waży już 988g :ico_brawa_01: Nie czułam żadnych skurczy, brzuch mnie nie bolał, nie twardniał, żadych plamień :ico_sorki: jestem w szoku :ico_placzek:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

04 mar 2011, 20:35

markotka :ico_olaboga: :ico_olaboga: kurczę to się porodbiło,ale słuchaj lekarza i leż i niech szybko ci pessar założą :ico_sorki: na pewno będzie dobrze i donosisz jeszcze ciążę tylko się mocno oszczędzaj :ico_sorki: :ico_sorki:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Krzysia że pięknie rośnie

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

04 mar 2011, 20:46

aniawlkp86, mam nadzieję, że będzie dobrze :ico_sorki: chociaż lekarz mnie solidnie nastraszył i sam był bardzo zaniepokojony, szczególnie, że tak bezobjawowo się to potoczyło :ico_sorki: A widziałam zdjęcia Twojego brzuszka, super :ico_brawa_01: i faktycznie coś nisko jest :ico_oczko:

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

04 mar 2011, 21:24

markotka, kurka to nie fajnie, uwazaj na siebie, na pewno wszystko bedzie dobrze.
Mam kilka kolezanek ktore miała załozony krazek i wszystko było dobrze u ciebie na pewno tez tak bedzie :-D
Czasami tak sie dzieje bezobjawowo, ale najwazniejsze ze juz to jest wykryte, wiec teraz bedziesz ostrozna :-)

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

04 mar 2011, 22:13

markotka, ojej! Kochana strasznie Ci współczuję nerwów :ico_sorki: Oszczędzaj się jak lekarz kazał :ico_sorki: Mam nadzieję że wszystko dobrze się skończy :ico_sorki: A z Krzysia już spory chłopaczek :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2011-03-05, 08:12 ]
Motylek22, witajcie Kochane :-)

Ja ostatnio się budzę z bólem głowy :ico_noniewiem: chyba przez pogodę, dziś u nas pochmurno się zrobiło.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

05 mar 2011, 09:55

czesc

markotka, mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok, odpoczywaj duzo kochana

aniawlkp86, bardzo fajny brzuchol :ico_brawa_01:

u nas w miare ok, Marcel czuje sie juz lepiej

milego dnia

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

05 mar 2011, 09:59

nie śpię już od 2h :ico_sorki: w nocy ciągle się kręciłam, chyba nerwy nie dały mi spać :ico_sorki: myślicie, że mogę na plecach poleżeć trochę, bo lewy bok już mi zdrętwiał?

Motylku cieszę się, że mały tak ładnie rośnie, bo gdybym wczesniej urodziła, to jakoś sobie już poradzi :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-03-05, 09:00 ]
emilia7895, cały czas odpoczywam i już zmęczona tym jestem :ico_oczko:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

05 mar 2011, 10:05

myślicie, że mogę na plecach poleżeć trochę, bo lewy bok już mi zdrętwiał?
ja mysle, ze tak, ja czesc nocy spie na plecach :ico_noniewiem:
(a dlaczego nie mozna :ico_wstydzioch: ?)

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

05 mar 2011, 10:31

nie powinno się zbyt długo leżeć na plecach, bo wtedy jest ucisk na duże naczynia krwionośne i może to prowadzić do niedokrwienia dziecka, ale niewiem ile w tym prawdy :ico_noniewiem: ogólnie zalecane jest leżenie na lewym boku

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

05 mar 2011, 10:56

markotka, bidulko, oszczędzaj się kochana! Na pewno będzie wszystko dobrze, tylko musisz teraz dużo odpoczywać, żeby jak najdłużej maluszek w środku wytrzymał. Najważniejsze, że wiesz co jest grane! Trzymamy za Ciebie kciuki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Co do spania na plecach ja też głównie na nich śpię! Na bokach nie jest mi niestety wygodnie, bo wszystko mnie boli. Myślę, że spanie na plecach ma negatywne skutki głównie dla nas, uciskamy naczynia, jelita, kręgosłup, ale dzidziusiowi nic nie powinno być :ico_sorki:
Ja właśnie zjadłam jajecznicę na śniadanko i zabieram się za sprzątanie :-) Muszę jeszcze po kurczaczka na obiad wyskoczyć do mięsnego na przeciw :-D
Wczoraj nagotowałam wielki gar fasolki po bretońsku, ale coś na nią ochoty nie mam :-) Ciekawe kto to zje....:P:P:P

[ Dodano: 2011-03-05, 10:03 ]
markotka, aha na zajęciach z pediatrii byliśmy któregoś dnia na oddziale dla wcześniaczków i były tam maleństwa urodzone w 24 tyg z wagą 0,5kg i przeżywały. Lekarze teraz wiedzą co mają robić, więc główka do góry. W razie najgorszego maluszkowi nic nie będzie. Ale oczywiście wszystkie jesteśmy dobrej myśli, że pochodzisz jeszcze z tym brzuszkiem jak najdłużej!!! Może co najwyżej zostaniesz majówką :-) Oszczędzaj się ile możesz!!!!!!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość