Beatris60
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3461
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:37

13 cze 2009, 12:39

ja z olą byłam na straaasznej diecie bo ciągle ją wysypywało i kolki miała, teraz jem wszystko i odpukać nic małemu nie jest, mam nadzieje że tak już zostanie :ico_sorki:
dobre dzieci do karmienia trafiam, nie musialam sie zbytnio pilnowac
super :ico_brawa_01:
mysle, zeby zamiast butelka, tesciowa karmila Go łyzeczka
lepiej butelką tylko smoczek odpowiedni kup, są takie anatomiczne żeby łączyć karmienie z piersią z butelkowym, z tego smoczka tak łatwo nie leci, dziecko musi się wysilić i nie jest mu łatwiej niż na cycusiu więc spora szansa że do cyca chętnie wróci.

Awatar użytkownika
niktusia
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:29

13 cze 2009, 19:20

lepiej butelką tylko smoczek odpowiedni kup, są takie anatomiczne żeby łączyć karmienie z piersią z butelkowym, z tego smoczka tak łatwo nie leci, dziecko musi się wysilić i nie jest mu łatwiej niż na cycusiu więc spora szansa że do cyca chętnie wróci.
Dziękuję za radę :)
dzisiaj naszła mnie ochota na wypicie kawki... na początku piłam zbożową i było wszystko ok, teraz sobie zrobiłam zwykłą, taką słabiutką, ciekawe czy Mały jakoś to odczuje.
Czy Wasze Maluchy ulewają po jedzeniu?

Beatris60
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3461
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:37

14 cze 2009, 11:31

niktusia mojemu często sie ulewa, mały żarłoczek co chwila chce cycusia i umiaru nie ma....a zaraz po jedzonku, przekręca się na brzuszek, wierzga no i za moment mamy ulanie :-)

a Wasze maluszki regularnie jedzą? bo ja jakoś nie patrze na zegarek i daje jak chce i nie wiem czy to dobrze....

Awatar użytkownika
niktusia
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:29

14 cze 2009, 12:31

Beatris60, Mój tez jest żarłoczkiem, je i je :)
niby piersią kaarmi sie na żądanie, ale mi położna mówiła, żeby zachować minimum 2-2,5h odstępu, bo jak bedzie sie czesciej karmilo, to zacznie sie ulewac i zrobi się błędne koło. każdy mowi co innego, ale my trzymamy sie tego i wychodzi, ze Mały je co 3h lub wiecej, ale tak czy inaczej ulewa sie Jemu, taki zachłanny jest :) A co by bylo przy częstszym karmieniu... ;)
Jedynie czasem w nocy są krótsze odstępy, nawet co godzine dostaje cyca

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

14 cze 2009, 22:26

Beatris60, ja karmilam na zadanie , Milan domagal sie co pol godziny przez pierwsze tygodnie, Nathan co kilka godzin, i wsumie ani jeden ani drugi nie byl przekarmiony czy niedokarminy

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

14 cze 2009, 22:39

ja karmie w nocy niekiedy co godzine :ico_szoking: ale nie mam innego wyjscia :ico_noniewiem: i Iga tez nie jest przekarmiona :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

15 cze 2009, 10:33

Helo!

Idę doczytać co napisałyście :-D

[ Dodano: 2009-06-15, 11:03 ]
Dieta mamy karmiącej Wojtuś był i jest alergikiem wiec wiadomo, że musiałam się ograniczać m.in. właśnie truskawki, nabiał. Ale najbardziej mnie zaskoczyło, że jak zajdłam surowe jabłko mały miał takie ataki bólów brzuszka, straszne to było :ico_olaboga: Natomiast Martusia- mogłam jeść wszystko, nic jej nie było.
Myślę, że po troszkę kosztować wszystkiego i zobaczyć jak dziecko zaakceptuje nowość.

TVN Dziewczyny, właśnie przed chwilką dzwoniła ... przedstawi w redakcji moje sprawy i zobaczymy.

Karmienie Ja karmie w zależności od dnia- czasami częściej czasami mniej ale co ok. 2-3 godziny albo zaraz po karmieniu np. obiadku sobie dojada cycem.
W nocy czasami je bardzo często- w zależności ile zjadła w dzień ... ale tez auważyłam, że jeśli ją mały popieściłam, niosłam i tuliłam to w nocy sobie to nadrabia przy cycu- tez tak macie?

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

15 cze 2009, 15:15

dzieci tez w nocy czesciej jedza bo w nocy pokram jest tlustszy a one potrzebuja tluszczu zeby sie prawidlowo rozwijac :-)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

15 cze 2009, 15:42

dzieci tez w nocy czesciej jedza bo w nocy pokram jest tlustszy a one potrzebuja tluszczu zeby sie prawidlowo rozwijac :-)
A to oczywiście też, racja. Tyle tylko, że chyba tylko niemowlęta bardziej z tego korzystają niż większe dzieciaki, bo one jedzą już z reguły wszystko.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

15 cze 2009, 15:54

Małgorzatka, no tak ale jak dziecko przechodzi do kolejnego etapu rozwoju np chodzenie,mowienie itp to tez potzrebuje wiecej sil :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość