Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

03 mar 2012, 22:04

cześć :-)

mój mąż ma dzisiaj urodziny i upiekłam mu tort "dakłaz" z bloga :-D pychotka :ico_tort:
Krzysiowi wyszła górna lewa dwójka, ma identyczne uzębienie jak Milenka :-D
Apetyt bardzo mu się poprawił, ostatnio jadł po 1,5 porcji obiadu, sporo mleka i micha kaszki na kolację :ico_szoking:
W pracy masakra, nie wiem jak długo jeszcze to wytrzymam :ico_sorki: w piątek teściu i teściowa musieli przyjść do Krzysia, bo mąż musiał jechać na spotkanie, a moja mama chora. Problem się robi z opieką, mąż podpisał umowę i będzie tera sporo poza domem, mama choruje, a obcej baby na pewno nie wezmę :ico_sorki:

Aniu opłata od pozwu jest 600zł, jak jest rozwód bez orzekania o winie, to po uprawomocnieniu się wyroku zwracają połowę wpisu czyli 300zł, ale możesz żądać, żeby mąż zwrócił Ci za wpis. Jest też opcja taka, że sąd może zwolnić Cię od ponoszenia kosztów, ale musisz wcześniej wypełnić specjalny druk (oświadczenie o stanie majątkowym i rodzinnym)-do pobrania w sądzie lub na stronie www, musisz tam dokładnie wypisać ile na co przeznaczasz. Zastanów się poważnie czy na pewno tego chcesz :ico_sorki: ja ostatnio chodzę na praktycznie same rozwody protokołować, więc się nasłucham i napatrzę :ico_sorki: Mój też mnie potrafi do szału doprowadzić, że mam ochotę to pier.... ostatnio w czwartek wróciłam mega zmęczona do domu z masakrycznym bólem głowy, po drodze musiałam jeszcze zakupy zrobić na obiad, a w domu nawet naczynia nie zmyte :ico_zly: cały dzień był w domu i nic nie zrobione :ico_zly: już nie wspomnę o ile rzeczy proszę się o tysiąc razy od kilku lat i nadal są nie zrobione :ico_olaboga:

Murchinson zaczęliśmy wprowadzać zwykły bebilon, póki co ok, dzisiaj dostawał już dwie miarki zwykłego. :ico_brawa_01: dla Mateuszka :ico_brawa_01:

Koroneczka trzymam kciuki za bratową &

Mariola to Igorek naprawdę musi być ogromny :ico_szoking: Krzyś nosi 68-body i bluzeczki, 74-80 spodnie :ico_oczko:

tyle co pamiętam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

04 mar 2012, 10:55

Witam niedzielnie

mój poszedł z Hanią na spacer żeby rowerkiem pojeździła a Milena zasypia :-)
wczoraj mu pozew pokazałam to mina mu od razu zrzedła :-D nagle i gary pomył,dzieci spać położył...jakoś od razu czas znalazł...
mój mąż ma dzisiaj urodziny i upiekłam mu tort "dakłaz" z bloga :-D pychotka :ico_tort:
sto lat dla męża :ico_tort:
Aniu opłata od pozwu jest 600zł, jak jest rozwód bez orzekania o winie, to po uprawomocnieniu się wyroku zwracają połowę wpisu czyli 300zł, ale możesz żądać, żeby mąż zwrócił Ci za wpis. Jest też opcja taka, że sąd może zwolnić Cię od ponoszenia kosztów, ale musisz wcześniej wypełnić specjalny druk (oświadczenie o stanie majątkowym i rodzinnym)-do pobrania w sądzie lub na stronie www, musisz tam dokładnie wypisać ile na co przeznaczasz. Zastanów się poważnie czy na pewno tego chcesz :ico_sorki:
dzięki za info :ico_sorki:
więc trochę zejdzie zanim uzbieram 600 zł :ico_noniewiem: no ale póki co pozew dopiero napisany i od razu też go nie złożę no i fakt faktem na razie mam bez orzekania o winie :ico_noniewiem:
jak się zdecyduję wysłać to odwrotu już nie będzie :ico_nienie:

markotka, Krzyś już ma 5 ząbków jak Milenka i w takim samym układzie :-D :-D no i oby przechodzenie na zwykły bebilon się powiodło :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

04 mar 2012, 12:53

Witajcie w ten piękny słoneczny dzień... planuję jakiś dłuższy spacerek dzisiaj bo aż się nie chce w domu siedzieć, wiaterek chłodny ale słońce wszystko wynagradza...
mój mąż ma dzisiaj urodziny i upiekłam mu tort "dakłaz" z bloga :-D pychotka
Mniam... Sto lat dla męża :ico_tort:
Mój K ma urodziny 15 i nie mam bladego pojęcia co wymyślić... tortu nie upiękę bo co, zrobię mu zdjęcie i wyślę :-D muszę coś wykombinować
mój poszedł z Hanią na spacer żeby rowerkiem pojeździła a Milena zasypia :-)
wczoraj mu pozew pokazałam to mina mu od razu zrzedła :-D nagle i gary pomył,dzieci spać położył...jakoś od razu czas znalazł...
Widzisz jak strach działa na faceta :ico_haha_01:
Krzysiowi wyszła górna lewa dwójka, ma identyczne uzębienie jak Milenka :-D
:ico_brawa_01: mojemu cudakowi spuchł kieł po prawej stronie u góry... masakra gryzie wszystko ci się da

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

04 mar 2012, 13:09

hej witam niedzielnie!

Młoda śpi, jak wstanie to jedziemy do moich rodziców na obiadek. Pola z mężem na górze się bawi więc mam chwilowo błogi spokój :ico_sorki:

Liwce wyszła dolna prawa dwójeczka, od razu inne dziecko :ico_sorki:

koroneczka szkoda, ze nie przyznali Ci pieniążków, ja myślałam, ze to z Unii się starałaś!
Co do karmienia to i tak wg mnie długo karmiłaś, popatrz na to, z tej strony, że Maksiowi krzywda sie nie dzieje, a Ty możesz sobie spokojnie na imprezkę pojść, napic sie z męzem winka :-) , moja sąsiadka karmiła 2 lata, straszne cyrki potem z młodym były typu malowanie piersi, nie mówiąc o tym, że on cyca traktował jako usypiacz i uspokajacz, w końcu jej maż musiał wywieźć dziecko na parę dni.
Tzryamam kciuki za dzieciaczki bratowej, oby szczęśliwiej przyszły na swiat. :-)

ania dobrze, że na męża podziałał papierek, oby się ocknął, a z tym wykrętem, zeby kupy nie przebierać, to niepoważne wg mnie, ja bym swojego wysmiała, jakby takim hasłem rzucił :ico_nienie:
Nie daj sie, w końcu to dorosły człowiek i chyba wie na co się decydował :ico_noniewiem:

markotka :ico_brawa_01: za ząbka, mąz podpisał ten kontrakt na wyjazd za granicę?
Popytaj wśród znajomych, może mają jakąś sprawdzoną niańkę, wg mnie to lepsze dla takiego maluszka niz np żłobek, no chyba, ze sie zdecydujesz na wychowawczy pójśc.
Sto lat dla męża

mariola dla mnie to nie lekka przesada, ale skandal :ico_szoking: -mówię o sprawie rodziców Madzi.
Jeśli chodzi o róznice wieku to wg mnie max 4 lata :-) , także starac sie dziewczyny, nie ma co odwlekać :-) , mnie póki co dwójka wystarczy :ico_sorki:







:ico_prezent:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

04 mar 2012, 15:01

Witam,
u nas też słońce i cieplutko. Siostra pojechała :ico_placzek: Mateusz wpatrzony w Łukaszka jak w obrazek, nawet w sklepie trzymali się za ręce :-)

Emilia, pytałam siostrzeńca o wierszyki ale stwierdziły, że w przedszkolu to tylko piosenek się uczy bo wierszyki to na dzień babci i święta.
Rodzice Madzi dostali od detektywa apartament żeby spokojnie żyć na dodatek za darmo... żadnych rachunków, no to już jest lekka przesada :/
Nic mi do tego, prywatna sprawa Rutkowskiego-może dać co chce i komu chce.
Ja sprawy Madzi nie sledze, moim zdaniem jakby tego nie naglasniali byloby dla nich ok. Niczego bac by sie nie musieli i chowac tez nie. Jak kolo nas w lipcu zginela ta 5 tyg dziewczynka i podobno z winy matki to nigdzie nic o tym nie bylo i ludzie spokojnie zyja pewnie z poczuciem winy ale jednak nikt im nie wygraza.
Ja też nie i o tej samej sprawie u Ciebie na osiedlu pomyślałam.
czyli w sumie je ok 6 posilkow ale ok 2 to cos innego niz mleko? dobrze zrozumialam
Nie, je 5 razy w tym jest obiad. Owoców nie traktuje jako posiłek tak by się najeść-to dla niego przekąska. Jeśli je parówkę jako posiłek właściwy to nie pije mleka (wtedy 3xmleko, 2 inne posiłki). Dodatkowy posiłek w nocy jest sporadycznie i tylko wtedy jak nie doje w dzień i wypija dokładnie tyle ile nie dojadł.
Ania no to ładnie... Mój K jak pracował to też zawsze słyszałam że on pracuje blebleble itd
Ale cóż faceci tak mają że myślą ze siedzenie w domu z dzieckiem to leżenie do góry brzuchem, a jak sam ma coś zrobić to taki zmęczony...
Na szczęście ja nigdy czegoś takiego nie słyszałam. Mój D ma inne podejście-dziecko tez jego i jego obowiązek również, nie ma wymówek.
Co do ilości dzieci i różnicy między nimi. Chcielibyśmy mieć 2 z różnicą 3-4lata ale chcieć a mieć to duża różnica. Nie sztuka "zrobić" i nie móc zapewnić im odpowiednich warunków. Mimo iż D ma bardzo dobra pensję i martwić się nie musimy to nie wyobrażam sobie 2 dziecka jeśli ja nie będę pracowała.

Markotka, sto lat dla męża. Trzymam & by z mleczkiem się udało. U nas uczulenie wyszło przy 3 miarkach.
fakt faktem na razie mam bez orzekania o winie :ico_noniewiem:
jak się zdecyduję wysłać to odwrotu już nie będzie :ico_nienie:
Jeśli wpiszesz, że z winy męża i tak zasądzi sąd to Ty również dla siebie będziesz mogła ubiegać się o alimenty od niego. Mam nadzieję, że jednak dogadać się.
wg mnie to lepsze dla takiego maluszka niz np żłobek
Żłobek żłobkowi nie równy, no i zależy też od dziecka. Ja też nie mam przekonania do żłobka ale patrząc na Mateusza wiem, że raczej to nieuniknione w późniejszym okresie.
Nie przyznali mi dotacji, bo według nich brak mi kwalifikacji ( mgr z fizjoterapii + 3 kursy),
Najbardziej zabolało mnie nie to, że nie dostałam, ale to...że nie mam kwalifikacji???
Szkoda, spróbuj złożyć ten drugi wniosek-nic nie kosztuje a może się udać. Tobie napisali tak w odmowie wniosku, a ja kilka razy usłyszałam to na rozmowach o pracę (jak szukałam po studiach)-że nie mam doświadczenia "w pracy na stole"w laboratorium-ciekawe kto przez 5 lat siedział za mnie w labie, robił badania do pracy. A jak dostałam pierwsza prace to usłyszałam, że mam bardzo dużo doświadczenie. Wiesz, jak ktoś chce znaleźć głupi powód to znajdzie.

Miłej niedzieli.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

04 mar 2012, 19:33

spróbuj złożyć ten drugi wniosek
Spróbuje :-) a najlepsze jest to, że mogę iść do pracy, bo nie muszę być bezrobotna by dostać dotację z UE.

Cześć tak w ogóle :-) :-)
U nas dziś też piękna pogoda, byliśmy na spacerku wkoło jeziorka.
Maksio wczoraj pierwszy raz od dawna przespał całą noc, bez najmniejszej pobudki :ico_brawa_01: już zapomniałam jak to jest :-)

Aniu, zaproszenie aktualne :ico_oczko: kiedy będziesz chciała możesz wlecieć. Fajnie, że mąż się opamiętał :ico_sorki: nie ma że boli, ma Ci pomagać i koniec :ico_nienie:

Markotka, :ico_brawa_01: dla Krzysia za ząbek, idzie jak burza :ico_oczko: no i oby zmiana mleczka się powiodła. Sezon budowalny się zaczyna, mąż będzie miał teraz więcej pracy pewnie :ico_sorki:

Nowa, ja też uważam, że niania od żłobka lepsza, ale różnie w życiu bywa, ciężko znaleźć kogoś zaufanego. Ja mam cudowną panią w razie W, która za opiekę weźmie ode mnie 5zł na godzinę. No i jest jeszcze moja mama. Z karmieniem racja, Maksio właśnie zaczął cyrki z cycuszkami robić, bo gryzł je, bawił się nimi, wyciągał spod piżamki, ja chciałąm karmić maks. do 1r. Kiedyś widziałam jakieś 3 letnie dziecko jak podbiegło do mamy, cycka wyciągnęło z pod bluzki, żeby się napić.... starsznie mi się to nie podobało!

Kupiłam Maksiowi kurteczkę na wiosnę w H&M. Już po przecenach, wszędzie nowe piękne kolekcje :ico_sorki:

No i zaczęłam wysyłać CV :ico_sorki: zobaczymy jaki będzie efekt, trzymajcie kciuki.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

04 mar 2012, 21:01

Spróbuje :-) a najlepsze jest to, że mogę iść do pracy, bo nie muszę być bezrobotna by dostać dotację z UE.
To super!
Ja mam cudowną panią w razie W, która za opiekę weźmie ode mnie 5zł na godzinę.
To za godzinę cena u mnie podobna ale najczęściej stawka jest za cały miesiąc (to bardziej opłacalne). A ta pani przyjedzie do Ciebie czy musiałabyś wozić Maksia do niej?
No i zaczęłam wysyłać CV :ico_sorki: zobaczymy jaki będzie efekt, trzymajcie kciuki.
To trzymam mocno kciukasy. A szukasz w zawodzie czy cokolwiek? Właśnie sobie przypomniałam, że jak byłam na ostatnich zajęciach jogi to przyszła dziewczyna i pytała czy w klubie nie potrzeba kogoś do masażu bo ona szuka pracy. Jak jeździłam na zdrowy kręgosłup to zajęcia były fizjoterapeutą ale nie wiem czy nie trzeba wtedy mieć jakiegoś kursy by prowadzić zajęcia. Może też zapytaj u siebie?

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

05 mar 2012, 08:57

Witam się z rana :-)
jestem wykończona nie spałam do 4 a mały wstał o 6 :-D potrzebuję jakiegoś dobrego energetycznego kopa
Na razie to tyle :-)

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

05 mar 2012, 09:09

czesc

u nas wszyscy przeziebieni, Tolke najbardziej meczy katar, mozna sie domyslec jak nocki wygladaja :ico_olaboga: padam
mlody zostal dzis w domu, poobserwuje go
ogolnie jakiegos dola mam, P mnie wkurza, opiekunki dla Tolki nie mam, w nocy jakies nerwobole mialam chyba, pomyslu na obiad brak, ehhhh

sorki ze tylko o sobie :ico_noniewiem:

dobrze ze chociaz slonko za oknem :ico_sorki:

milego dnia

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

05 mar 2012, 09:23

sorki ze tylko o sobie :ico_noniewiem:
Nie przejmuj się trzeba ponarzekać czasem
dobrze ze chociaz slonko za oknem :ico_sorki:
mnie też to cieszy ale jestem tak wykończona że chyba dziś na spacer wyjść nie zdołam

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość