wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

30 lis 2011, 17:51

Martalka, co do ruchow to sie nie martwie z zuzia poczulam w 21 tyg ale podobno nastepne wczesniej sie czuje
najbardziej mnie denerwuje jak moje znajome opowiadaja ze one nie miala zadnych dolegliwosci a ja do tej pory :587: i pewnie bede sie meczyla do konca.
ale czuje ze bedzie chlopak bo mam inne zachcianki niz z zuzia teraz bym tyko miecho jadla i fast foody a z corcia nabiał i ciasteczka

[ Dodano: 30-11-2011, 16:54 ]
gdzie sie podzialy tibby i gozdzik?

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

30 lis 2011, 18:25

około 2 tyg wczesniej niż w pierwszej ciąży powinnaś poczuć. Więc poczekaj spokojnie do 19tc.
Są dziewczyny które czują już w 13 tc, a są takie które w 22. Widocznie Ty czujesz dziecko później i tyle :)
A co do dolegliwości to MINĄ!
Czekaj, a który to miesiąc? Serio pytam, bo się pogubiłam i sama nie wiem w którym jestem :D chociaż mi moja kol. niedawno liczyła :ico_haha_01:
chciałam sobie wstawić suwak z okienkami, ale co zrobić jak nie mogę :/

[ Dodano: 30-11-2011, 17:26 ]
aaaaaa czwarty :ico_haha_01:

[ Dodano: 30-11-2011, 17:27 ]
wracając do meritum, moja bratowa do konca 4 mca pawikowała... minęło jednak :D czego życze

NICOLA_1985

30 lis 2011, 19:02

hej
ja tam nie widze nic dziwnego w ciekawości ludzi.. :ico_oczko: wiadomo, że ciekawość Karo nie jest wścibstwem i nie miała złych intencji.. po prostu zareagowała tak jak każda z nas by zareagowała a że zadała pytania jako pierwsza to żadna z nas już nie powielała jej pytań :-D a jak Samanta nie ma ochoty odpowiadać na niektóre pytania to ma do tego pełne prawo :ico_oczko: chociaż ja na żadne z pytań Karo nie miałabym problemu, żeby odpowiedzieć.. ja jestem bardzo otwarta dziewczyna :ico_oczko: :-D mi można zadać każde pytanie.. dosłownie każde ! :-D

Martalka moje guru też jesteś bo ja z dwójką średnio daje rade a Ty po prostu matka idealna :ico_haha_01: :-D

[ Dodano: 30-11-2011, 18:04 ]
o to czy dziecko jest planowane jest dość osobiste nawet na forum :-D
dla mnie nie :-) no ale ja jestem jakaś inna hehe :ico_oczko:

[ Dodano: 30-11-2011, 18:05 ]
bo zadawał mi je każdy, nawet obce babsko na ulicy bezcemonialnie "co? wpadka?" :ico_haha_01:
no to jest akurat bezczelność :ico_puknij: :-)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

30 lis 2011, 20:17

Na pewno ani ja ani Samanta nie poczujemy się oburzone takimi pytaniami :D zwłaszcza tutaj :D
Ale w sumie nie chcę mówić za kogoś :D

NICOLA, matka idealna???
:ico_nienie: Nie ma idealnych. Mi wiele brakuje. Znam milion lepszych, bardziej cierpliwych itede. Bardzo podoba mi się za to IDEA- "wystarczająco dobra matka" :ico_brawa_01:
Zawsze mi sie przypomina też takie "podsumowanie"- gdybym mogła jeszcze raz wychować dziecko.... Znacie??? Chciałabym tak i mimo, że już mam 3 szansę wychować na nowo zawsze, ale to zawsze czegoś brak.

Gdybym mogła jeszcze raz wychować dziecko

Gdybym mogła od nowa wychować dziecko,

częściej używałabym palca do malowania, a rzadziej do wytykania.

Mniej bym upominała, a bardziej dbała o bliski kontakt.

Zamiast patrzeć stale na zegarek, patrzyłabym na to, co robi.

Wiedziałabym mniej, lecz za to umiałabym okazać troskę.

Robilibyśmy więcej wycieczek i puszczali więcej latawców.

Przestałabym odgrywać poważną, a zaczęła poważnie się bawić.

Przebiegłabym wiecej pól i obejrzała więcej gwiazd.

Rzadziej bym szarpała, a częściej przytulała.

Rzadziej byłabym nieugięta, a częściej wspierała.

Budowałabym najpierw poczucie własnej wartości, a dopiero potem dom.

Nie uczyłabym zamiłowania do władzy, lecz potęgi miłości.



Diane Loomans, "Full Esteem Ahead"
(z książki G. Dryden, J. Vos "Rewolucja w uczeniu", s. 230)


Nie wiem po czym mnie tak oceniacie?? po ilości dzieci?? :ico_haha_01: nie sądzę... bo to przecież bez sensu by było... żart :D

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

30 lis 2011, 20:25

Martalka, w pełni się zgadzam z Tobą że pytanie o ciążę planowaną/nieplanowaną jest osobiste i uważam że bezczelnością jest gdy stawia je ktoś obcy na ulicy, a nawet znajomy ale nie koniecznie bliski. Co do stosowności stawiania takiego pytania na forum - cóż myślę że jest to sprawa indywidualna. Czynnikami w jakimś stopniu przyzwalającymi jest to, że 1) niejedna z nas sama wypowiadała się tu na niejeden temat intymny łącznie z planowaną/nieplanowaną ciążą tym samym nieco dopuszczając kogoś do siebie bliżej; 2) znamy się dość długo - uczestniczymy w życiu uczuciowym koleżanek z forum - podtrzymujemy, radzimy, współczujemy w sytuacjach baaaardzo osobistych; 3) jesteśmy różne - ktoś bardziej otwarty z mocno zawężonym zakresem granic, a któś wręcz przeciwnie. Jest to więc na prawdę sprawa indywidualna. Uważam jednak że nic na siłę i gdybym poczuła że któreś postawione mi pytanie jest nie na miejscu, to powiedziałabym o tym, uniknęłabym odpowiedzi lub udzieliłabym jakieś odpowiedzi neutralnej. ALE myślę że może to dotyczyc konkretnych sytuacji i konkretnych pytań, a wrzucanie wszystkich do jednego worka i ocenianie w jakimś stopniu osobę stawiającą pytania moim zdaniem można pominąć. Ale, to jest tylko moje zdanie ;)
Martalka, ja Cię też podziwiam, ale chyba inaczej. Pomijając to że świetnie radzisz sobie z obowiązkami fascynuje mnie w Tobie to, że potrafisz w tym wszystkim zachować zdrową dawkę luzu - i właśnie to mi się podoba :ico_brawa_01:

[ Dodano: 30-11-2011, 19:37 ]
Świetny jest ten cytat :-) Ja właśnie od kilku tygodni zrezygnowałam z niektórych "niekoniecznie koniecznych" obowiązków na rzecz dłuższych zabaw, spacerów, przytulasów, wygłupów itd. Doszłam do wniosku, że jesli kurz zetrę raz na 3 dni, a nie codziennie, a zupę ugotuję na 2 dni, a nie codziennie świeżą albo założę niewyprasowaną koszulkę to nic się nie stanie, a zyskuje czas na świetną zabawę z moim Szczęściem, które przecież tak szybko rośnie. Ścieranie kurzy, prasowanie i dogadzanie podniebieniu będziemy mieli zawsze, ale dzieciństwo tak szybko ucieka... I choć zawsze starałam się poświęcać jaknajwięcej czasu Dawisiowi, to teraz gdy dodatkowo zaczęłam się szczerze bawić widzę że on jest jakiś szcześliwszy - ciągle się śmieje, nie nudzi, nie marudzi, częściej tańczy, przytula się i potrafi zająć się sobą sam...no ale, ja mam póki co jedno dziecko. Nie wiem jak by było z dwójką, ale wiem jedno - nie warto dążyć do bycia matką idealną w sensie ogólniepojmowanym bo nigdy się tego nie osiągnie. Warto być matką zaangażowaną, bliską i szcześliwą :ico_oczko: Tak ja to czuje, a jak jest z Wami? Bo przecież każdy jest inny i większosć postępuje intuicyjnie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

01 gru 2011, 11:15

Witajcie ale sie rozpisałyście :ico_haha_02:
ja ostatnio jakos weny nie mam chyba przez ta chorobę dzieci - siedzimy w domu
Samanta Gratuluje synka straszny siłacz z Niego :-D
Martalka, rewelacyjny cytat .........

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

01 gru 2011, 13:33

witam się ze wszystkimi serdecznie.
w koncu mogę spokojnie coś napisać, bo nam się laptop zepsuł - dysk nam główny padł, musimy zainwestować w nowego... do tego czasu piszę z dużego komputera, którego zawrotna prędkość niestety mnie nie zadowala. dostaję białej gorączki jak mam włąłczyć internet, dlatego jestem rzadko.
Do tego musze się porządnie wziąć za pisanie mgr.
Dużo się u mnie działo. Szefowa w końcu okazała mi swoją prawdziwą niechęć do mnie i przeniosła mnie do innej restuaracji... Rzuciła błachym powodem i tyle mnie tam widzą. Złożyłam powiedzenie wczoraj i idę do pracy bliżej mojego mieszkania. 15 min spokojnym spacerkiem. Też McD, ale tym razem nie korporacja, a licencja - czyli prywatna firma. spokojniej, mniejszy ruch, a pieniądze i stanowisko te same. Więc wyjdzie mi na rękę. A szefowej nie będę musiała już widziec na oczy i czuć się przez nią wiecznie obserwowana i krytykowana.
Czas na nowe znajomości :-D

Tobik już zdrowy. Czasem pociągnie nosem, ale poza tym nic go nie złapało więcej. Dolnych kiełków jeszcze nie widać.

Samanta, przysięgam, że jak Cię zobaczyłam tu na forum szczęka prawie mi się o ziemię obiła! :ico_szoking: I jeszcze do tego Bruno! :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: Przesliczny synek.

Martalka, a jakbyś zamiast tego napisu I MAJ wstawiła suwaczek? nie idzie bez żadnych odstępów między tymi co już masz? U mnie te trzy suwaczki sa bez odstępów i zdjęcie ładnie weszło jako kolejne, więc i u ciebei powinno zadziałać.

Samanta, ty też wstawiaj suwaczki z wiekiem dzieci! :ico_sorki:

Zdjęć Tobika nie wstawię póki co, bo aparat w naprawie niestety. Odbieramy za 2 tyg.

[ Dodano: 01-12-2011, 12:56 ]
któraś z was (przepraszam, ze nie pamiętam) pisała coś o ćwiczeniach w ciąży.

polecam książkę W OCZEKIWANIU NA DZIECKO uwielbiam ją i z niej m.in. piszę pracę mgr. właśnie o ćwiczeniach i rekreacji kobiet w ciąży. jest tam wiele aspektów ciąży poruszonych, podzielonych świetnie na etapy ciąży itp.

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

01 gru 2011, 14:17

Jednym słowem tibby, nie ma tego złego coby na dobre nie poszło
- tak wiec mam nadzieje ze w nowej pracy bedzie o wiele przyjemniej :-D

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

01 gru 2011, 14:23

witam!!!
u nas obiadek sie juz gotuje dzis golabki bo cos mnie naszlo
tibby, mam nadzieje ze w nowej pracy bedzie lepiej i spokojniej.
a co do pracy mgr to ja tez musze sie wziasc ale ciezko idzie bo mam strasznego lenia
za 5 dni odstawiamy smoka az sie boje co to bedzie
i od dzis mam umowe na stale wiec nie dlugo na zwolnienie ide ale super bedzie kaska

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

01 gru 2011, 15:52

ja się cieszę, ze u nas to poszło tak gładko ze smokiem :ico_sorki:

tak, od 12 już ide do nowej pracy. :ico_sorki:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość