szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

26 mar 2012, 08:38

Teraz mam nadzieję, że się przestawi.
No ja bym chciała moja przestawić z 19 na 20 .
Antek ma temperaturę 37.3
Ale to nawet nie jest temp podwyższona. Do 38 nie powinno się nic podawać dziecku czy dorosłemu. Ja bym nie szła do lekarza z taka temp bo by mnie tutaj pognali.Gdyby była koło 39 i utrzymywała się 3 dni to bym się wybrała.Nie ma co panikować .

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

26 mar 2012, 09:43

oj i ja nie biegam do lekarza za szybko, bo tutaj nie ma sensu, nawet to co ma teraz Dorian, to wiem że dostanę nakaz robienia tego co robie, przemywania oczek a wysypkę potraktują jako uczulenie na coś i już, musi się taki stan utrzymywac tydzień bądź się pogarszać by był sens iść do lekarza i to też pewno na rozmowy tylko.

Z Doriankiem lepiej, oczka miał zaropiałe po nocy ale już mniej, wysypka schodzi, więc musi być to reakcja na kapustę bo nic innego nie jadł z nowości. No zobaczymy, poobserwuje jeszcze jak co to po 13 zadzwonie, bo teraz i tak już za późno (za późno wstałam - zegarek w sypialni nie przestawiony miałam)

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

26 mar 2012, 10:06

U nas nocka taka sobie .Mała o 23 obudziła się na cyca,potem o 3 zjadła i już spać nie chciała,gadała marudziła płakała przez godz i już rady nie było. Wyciagłam cyca a ona taka głodna była że szok.Zjadła i od razu padła.Nie spodziewałam się bo godz wcześniej jadła.Potem już spała do rana ze mną bo nie miałam siły jej odnosić.

Teraz zasypia na drzemkę . Potem jak będzie w miarę ciepło to pójdziemy na spacer.
Ja nadal nie zakończyłam porządków wiosennych bo P ma dużo innej pracy i nie ma go całe dnie w domu i nie bawi małej. A ja nie chce brać się za sprzątanie gdy małej nikt nie pilnuje bo zła jestem że ona jest sama .

A co do temp to przed chwilą było w DDTVN o tym że do 38-38,5 nie powinno się nic podawać i nie należy nadużywać leków szczególnie u dzieci z byle powodu.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

26 mar 2012, 10:06

hej dziewczyny :ico_kawa:

jutro idę do pracy na 11.00, same nocki prawie miałam w tym miesiacu :ico_olaboga: no ale kaski wiecej bedzie :ico_sorki: dodatek nocny :ico_sorki:

wrzuce wam fotki Kondzia za chwile musze tylko aparat odnaleźć :ico_sorki:

[ Dodano: 26-03-2012, 10:10 ]
A co do temp to przed chwilą było w DDTVN o tym że do 38-38,5 nie powinno się nic podawać i nie należy nadużywać leków szczególnie u dzieci z byle powodu.
dokłądnie, na temperature leki najlepiej dawać powyzej 38,5
bo w temp 38 stopni nasz organizm produkuje najwiecej interferonu -substancji która walczy z wirusami :ico_sorki:

ale z drugiej strony lekarze mówią ze można dawać czopki z paracetamolem na ząbkowanie bo jak dziecko za bardzo cierpi to mozna mu ulżyć bo to lek przeciwbólowy
a podobno dzieci rozdrażnione ząbkowaniem podatne są na inne infekcje

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

26 mar 2012, 10:17

szkieletorek też nie lubię panikować i do tej pory ani razu u lekarza nie byliśmy(tylko na szczepieniach). Wczoraj spadła do 37.3, a była 37.9, a Antek spał i spał :ico_noniewiem: teraz 38.1.

elibell biedny Dorianek z tymi oczkami, żeby szybko minęło.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

26 mar 2012, 10:24

co do lekaów, to ja wczoraj obejrzałam dobry program o antybiotykach, jak ludzie je biora nieświadomi w ogóle jak mocno szkodzą sobie - biję teraz do PL, gdzie antybol podawany jest na wszystko, a wiadome, że wirusa nie wyleczy a nawet na grypę się go podaje i to jest bła wielki, pozornie człowiek czuje się lepiej, a lepsze, ze bez antybiotyku tyle samo by chorował co i na nim albo i na antybiotyku dłużej.

Linka bym wstawiła ale tutaj nie mogę niestety, mozecie na youtube poszukać "Antybiotyki- lekarstwo czy trucizna" warto obejrzeć, zwłaszcza dla tych co mocno zawierzaja lekarzom w tej kwestii. :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

26 mar 2012, 10:53

co do lekaów, to ja wczoraj obejrzałam dobry program o antybiotykach, jak ludzie je biora nieświadomi w ogóle jak mocno szkodzą sobie - biję teraz do PL, gdzie antybol podawany jest na wszystko, a wiadome, że wirusa nie wyleczy a nawet na grypę się go podaje i to jest bła wielki, pozornie człowiek czuje się lepiej, a lepsze, ze bez antybiotyku tyle samo by chorował co i na nim albo i na antybiotyku dłużej.
racja :ico_sorki: ja też jak słysze antybiotyk to mi sie cisnienie podnosi :ico_olaboga:
a jak miałam Konradowi podawać to juz w ogóle miałam swira, on taki mały był 3 miesiace miał i musiał :ico_olaboga: ze wzgledu na mozliwosć odziedziczenia wady po Przemku
teraz na szczęscie sprawdziliśmy i wiemy ze Konrad zdrowy wiec od antybiotyków trzymamy sie z daleka :ico_nienie:
zwłąszcza ze u małych dzieci mogą powodować niestety choroby układu nerwowego w tym autyzm :ico_olaboga:

a Maja póki badania trwają powiina stosowac profilaktyke zapalenia wsierdzia, czyli antybiotykoterapie zapobiegajacą zapaleniu
na szczęscie 20 kwietnia bedzie moze diagnoza wstępna postawiona i lekarz wykłuczy ją z grupy ryzyka :ico_sorki:

póki co ma katar ale leczymy sie czym sie da z domowych sposobów :ico_sorki:
tzn witamina C wapno, krople do noska i woda morska, no i smarujemy vickiem na noc :ico_sorki:

[ Dodano: 26-03-2012, 13:02 ]
obiecane fotki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

26 mar 2012, 14:24

witam,

od rana była załatwiać resztę badań do pracy i jutro na 8 jadę :ico_noniewiem: nie wiem co będzie z praca bo przez Randstad ( firma pośrednicząca) mogę pracować już tylko 64 dni a potem WBK by musiał mnie przejąć i nie wiem co będzie :ico_olaboga:
dziś na spacerek nie mogę iść bo A w końcu zabrał podwozie wózka do naprawy :ico_sorki:

izuś_85, Kondziu super :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: kawał chłopa z Niego :ico_oczko:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

26 mar 2012, 14:29

co do lekaów, to ja wczoraj obejrzałam dobry program o antybiotykach, jak ludzie je biora nieświadomi w ogóle jak mocno szkodzą sobie - biję teraz do PL
Oj tak.
Ja bardzo dużo oglądam programów o antybiotykach w PL jak dużo lekarzy je przepisuje na byle co .Ja jestem bardzo anty na takie rzeczy i gdy ostatnio mała była zasmarkana , kaszel miała okropny to cała siła chciałam jej nie dawać i cuda robiłam by tego uniknąć .Na szczęście sie udało. Ale wielu rodziców na byle pierdołę bierze antybiotyk a przecież po to mamy buzie by zapytać a może by coś innego spróbować.

[ Dodano: 26-03-2012, 14:30 ]
Aha izus synek to chyba cały tatus

[ Dodano: 26-03-2012, 16:26 ]
Mała odłożyłam do łóżeczka bo była marudna i myślałam że zaśnie ale chyba nic z tego.Gada jak najęta.
Ja po obiadku , pozmywałam już . Jak mała zaśnie to mam w planie upiec chlebek dla siebie oraz jakieś muffiny upiekę bo ma krem orzechowy do wykorzystania.

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

26 mar 2012, 18:34

jeszcze chwilkę i idę Izunię wykąpać, załapała ode mnie przeziębienie i znów smarka :ico_olaboga:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość