Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

13 wrz 2007, 12:08

coffe pisze:Czy ktoras z was stosuje masc clotrinazolum? ja mam ja stosowac, ale wyczytalam na ulotce, ze nie powinno sie jej w ciazy uzywac, sama nie wiem, czy posmarowac sie czy powstrzymac (chodzi o stan zapalny, ciagle mi to wraca)?


mi dał lekarz clotrimazolum, ale globulki dopochwowe , nie wyobrażam sobie smarowania mascią tych okolic :ico_szoking: w każdym bądź razie nie wykupiłam i nie będę tego brała. Dał mi je bo sie uskarżałam na upławy, ale póki nic mnie nie swędzi i nie piecze, a upławy nie mają przykrego zapachu albo innego koloru niz obecnie (biały) to nie widze potrzeby ingerencji. Ale skoro ja też dostałam od gina recepte na clotrimazolum tzn,ze chyba można w ciąży.

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

13 wrz 2007, 12:27

zona, no niby mozna w ciazy, ale w razie koniecznosci, jesli lekarz zadecyduje tak, bo ten lek nalezy do kategorii lekow B w ciazy, wiec nie jest obojetny dla ciazy. Ja kupilam, ale posmarowalam tylko raz, wiecej nie bede, po pierwsze moze jestem przewrazliwiona, ale sie boje, a po drugie tez niezbyt mi idzie to smarowanie, po trzecie przechodzi mi powoli samo :-D

[ Dodano: 2007-09-13, 12:29 ]
a po czwarte, przepisal mi to ten lekarz, co mnie tak wkurzyl :-D

garcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 11 wrz 2007, 08:33

13 wrz 2007, 14:00

coffe ja leze gdyz poczawszy od 12 tc mam koszmarne bole brzucha tzn. macica mnie boli (wszystko niby sie dobrze "trzyma", ale lepiej dmuchac na zimne), a pozatym w zeszlym tygodniu mialam bolesne skurcze macicy - bol towarzyszacy skurczom czuje caly czas na szczescie skurczy juz nie.....biore leki rozkurczowe w duzych ilosciach, magnez i to pomaga, a jak leze to jest jakby lepiej-wiec mam sluchac swojego ciala - ono chyba wie najlepiej ;-) mam nadzieje....
na wizyty chodze co 3 tygodnie, na kazdym mam usg (nie wyobrazam sobie inaczej ;-) zreszta najchetniej podlaczylabym sie pod usg na 24h/dobe i chodzila z malym telewizorkiem przed oczami ;-)
co do clotrimazolu to (odpukac!!!) od kilku lat mam spokoj ze stanami zapalnymi, ale wczesniej chyba dwa razy smarowalam sie tym i nie bylo zadnych efektow. stosowalam ze to inne masci, ktore faktycznie mi pomogly!!
a jesli chodzi o stosowanie "ryzykownych"lekow w ciazy to jesli moja lekarka, ktorej ufam bezgranicznie zalecilaby mi taki lek to bym go stosowala, ale skoro piszesz ze to ten "szaleniec" to moze skonsultuj ze swoja? ja rowniez jestem zdania, ze jesli przechodzi to lepiej nie ingerowac lekami.....
najlepsze jest to, ze na stany zapalne cierpialam dlugo i bardzo mi dokuczaly, bralam przerozne leki, a tak naprawde pomogla mi zalecenie jednego lakarza, aby przestac prac reczniki i majtki w proszku do prania (piore w platkach mydlanych), nosic codziennie wkladki higieniczne, "ogolilc" sie ;-) i odstawic wszelkie plyny do higieny intymnej zastepujac je delikatnym mydelkiem dla dzieci (bambino) :-) w zyciu nie spodziewalam sie takich efektow - 3 lata i zadnej infekcji!!!!

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

13 wrz 2007, 16:45

oj sie rozpisałyscie kobitki :-D nienadążam z czytaniem :-D

zauwazylyscie ze nas jest malutko na lutowym wątku :ico_noniewiem: powinno byc nas wiecej,mam nmadzieje ze niedługo ktos jeszcze do nas dołączy :ico_ciezarowka:

Ja sobie własnie pranie wstawiłam,pije maślankę straccistelle :-D :ico_brawa_01: dzidziulka kopie :ico_brawa_01: :-D

Jutro chyba już łózeczko miec bedziemy,kolezanka nam je daje,jeszcze bardziej bede czuc ze kolejna dzidzia zagosci u nas w domku :ico_ciezarowka: :ico_brawa_01:

garcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 11 wrz 2007, 08:33

13 wrz 2007, 17:01

witaj karina22 :-) wczesniej pisalam na innym forum, na ktorym tez malutko bylo lutowek :-( ja wiem ze luty jest krotki ;-) no ale bez przesady! ciekawe dlaczego tak malo lutowych mamusiek?!
no nic miejmy nadzieje, ze bedzie nas wiecej!!!!!
ja dzis zasypiam caly dzien ;-), ale dzidzia raczej odwrotnie i jak tylko znajde sobie wygodna pozycje do spania i oczka mi sie zamykaja to czuje kopniaka...zadziorne to moje dzieciatko nie ma co :-)
pozdrawiam!!!

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

13 wrz 2007, 17:24

garcia, tez bym sie z checia połozyła,ale synek własnie wstał wiec nieda rady.

Mam chęc na placuchy ziemniaczane i chyba se zaraz usmaże :-D

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

13 wrz 2007, 21:35

Cześć dziewczyny!!!

Jak tam samopoczucie?

U mnie nie najgorzej, chodze tylko ostatnio bardziej zmęczona ale to pewnie tez przez tą pogode.
Ruchy czuję juz cały czas, dzidzia rozbrykała się. @4 wrzesnia mam wizytę i usg więc moze dowiem się kto mieszka u mnie w brzuchu? :-) Nie moge sie doczekac tym bardziej sprawdzic czy wszystko jest w porządku.

karina22 pisze:tez bym sie z checia połozyła,ale synek własnie wstał wiec nieda rady.


skąd ja to znam :-D

[ Dodano: 2007-09-13, 21:35 ]
Pozdrawiam Was cieplutko :-)

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

14 wrz 2007, 08:14

Madziarka81, ja tez jestem zmeczona, wczoraj bylam senna jak na poczatku ciazy, ale to faktycznie chyba przez pogode, jest zimno i szaro, moze dzis bedzie lepiej. Czekam na prawdziwa jesien, babie lato, ciepelko i kolorowe listki na drzewach. Niech bedzie troszke cieplej!!! Od kilku dni chodze zakatarzona.

Ja nie czuje juz zadnych ruchow dzidzi, od kilku dobrych dni nic...zaczynam sie martwic, tym bardziej, ze wczesniej cos czulam...no ale czekam cierpliwie.
Brzuch narazie mi nie rosnie, widze, ze stanal w miejscu, tak mam za kazdym razem. Nagle troche urosnie, wypcha mi spodnie na maksa, a potem stoi w miejscu :-D moja siostra wczoraj powiedziala, ze wcale nie mam brzucha :ico_szoking: a mi sie wydaje taki duzy...

dziewczyny, czy duzo spacerujecie? a moze chodzicie na jakies zajecia dla ciezarnych? aerobic? basen? ja bym chciala isc na basen, ale musze sie dowiedziec, czy w ogole moge z moimi czestymi stanami zapalnymi.

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

14 wrz 2007, 09:17

coffe pisze:dziewczyny, czy duzo spacerujecie? a moze chodzicie na jakies zajecia dla ciezarnych? aerobic? basen? ja bym chciala isc na basen, ale musze sie dowiedziec, czy w ogole moge z moimi czestymi stanami zapalnymi.


ja dopiero teraz zaczynam troch.e więcej chodzić, wczesniej byłam ostrożna przez te pobyty w szpitalu na początku ciązy :ico_noniewiem:
i chcę się zapisac do szkoły rodzenia za pare tygodni :ico_oczko:
ruchami się nie przejmuj, tak jak ci mówiłam ja też cos poczułam, a potem się wyciszyły na całe 3 tygodnie :ico_szoking: ale teraz już kopie jak szalony :ico_oczko:

madziarka81, to dzisiaj masz USG :ico_brawa_01: przyjdź się koniecznie pochwalić czy chłopczyk czy dziewczynka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Ja idę na USg w przyszły czwartek i też może dzidziuś pokaze co ma między nóżkami :ico_brawa_01: juz sie nie moge doczekac :ico_oczko:

garcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 11 wrz 2007, 08:33

14 wrz 2007, 09:35

witajcie!! :-) dzis jest tak pięknie, ze juz sie umowilam z mezem na popoludniowe spacerowanko, jesli brzuszek nie bedzie dzis dokuczal!! i juz sie nie moge doczekac bo to bedzie moj pierwszy spacer od miesiaca chyba ;-) od dwoch tygodni siedze w domu, nigdzie nie wychodze, tzn w srode bylam w h&m - kupilam sobie kilka ciuszkow, bo w brzuch mi urosl doslownie od poniedzialku do dzisiaj chyba dwukrotnie ;-) jestem w szoku!!!! najgorsze jest to ze nie kupilam sobie zadnych fajnych spodni (chcialam rybaczki, a nie bylo zadnych :-( niestety wszystkie "dlugie" sa na mnie za krotkie-normalnie musze kupowac w zarze, bo tylko tam sprzedaja spodnie szyte "na mnie", a oni niestety nie maja linii ciazowej-no wiec skazana jestem na rybaczki ;-)) znacie jakis sklep z fajnymi spodniami czynny popoludniami?? bo ja z mojej dziury kozanowa moge sie wypuscic w zasadzie tylko z mezem ;-) po pracy!
na poczatku przyszlego tygodnia podobno ma byc 25 stopni i piekne sloneczko wiec mam nadzieje wtedy tez troche pospacerowac o ile brzuch mi na to pozwoli.
coffe moja dzidzia tez najpierw sie odezwala 29.08. a pozniej dlugo nic.....i teraz juz codziennie ja czuje ;-) brzuch tez podobno rosnie skokami(jak dziecko), chociaz ja wolalabym jeszcze wcale go nie miec.... ;-)
pozdrawiam!!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość