Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

03 lis 2011, 20:57

Witajcie!

izuś_85, Zuzia ma lekkie płaskostopie (w przedszkolu co roku sprawdzaja im takie rzeczy). Pytaliśmy o to na bilansie i właśnie takie ćwiczenia zaleciła, o jakich piszesz. A to fizjologiczne płaskostopie to może być do 4 roku życia, czyli u Was do kolejnego bilansu, więc nie martw się :-)
dziewczyny ja wam wspólczuje wbijania tych zastrzyków,
dla mnie okropny jest moment wkłucia, normalnie aż słyszę jak igła przebija grubą skórę, brr... never ever!

Myśmy też szczepili skojarzoną, ale za 110 zł, bo żółtaczkę i tak miał osobno. Gdyby była razem to by było 180 zł. Ale pielęgniara nam mówiła,że może wystąpić gorączka i obzęk miejsca wkłucia- normalnie jak przy każdej szczepionce.
No i powiem Wam, czy to jedno, dwa czy cztery wkłucia to matce i tak serce pęka :ico_placzek:
Ale trzeba być twardym, przecież to dla ich zdrowia :-)
Macie dziewczyny coś sprawdzonego, oprócz oczywiście soku żurawinowego?
mnie przy Zuzi lekarka dała pastę co sie zwie Fitolizyna. Rozpuszcza się z wodą i pije- obrzydlistwo! Ale mi pomogło. W necie piszą,że nie jest udowodnione, czy przeniak do mleka, ale ja karmiłam wtedy i lekarka o tym wiedziała.
No i smerfetka moja ma już 3400g.
:ico_brawa_01: pięknie rośnie!
Maciek miał taką wagę urodzeniową :-)
A jak te pieluszki wielorazowe??? Bo widzę,że już używacie.

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

03 lis 2011, 21:00

Hej laseczki :ico_oczko:

Sorki za nieobecność wczorajszą ale zalatanie miałam bo Eliza poszła do przedszkola już
na 6godz. i nie mogłam sobie znaleźć miejsca w domu.
Skoczyłam zapytać się o antykoncepcję bo chciałam mieć spiralke założoną i chciałam
się dowiedzieć czy muszę się wcześniej zapisać i co... do domu wróciłam już ze spiralą :-D
Trochę plamię i czasem brzuch zaboli, ale przy porodzie to psikuś :-D
Zakładanie nic nie bolało jedynie jak wziernikiem majstrowała to zabolało.
Ale przy okazji podwozie sprawdzone :-D
Za 4tyg. mam kontrolę czy jest ok :ico_sorki:

Jutro idziemy na szczepienie brr :ico_noniewiem:
Ponoć przy katarze można szczepić, a w sumie młodemu katar prawie przeszedł czasem coś zaświszczy ale rzadko.
Teraz już lula bo się biduś wymęczył nie spał od 15:20 do 18:20 ale nie był specjalnie
marudny po prostu spać mu się nie chciało.
Eliza teraz baje ogląda i też zaraz idzie do mycia.

Izabela współczuję sytuacji z teściem :ico_olaboga:
Ja bym po pysku nastrzelała :ico_puknij: i nie ważne kto to by był :ico_nienie:
A Twój M szkoda, że nawet nie stanął w Twojej obronie :ico_noniewiem:
:ico_noniewiem:

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

03 lis 2011, 21:47

Moja mała gorączki dostała po tych szczepieniach;/ 38stponi...

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

03 lis 2011, 22:03

A jak te pieluszki wielorazowe??? Bo widzę,że już używacie.
Tak używam i powiem ci że jestem bardzo zadowolona.Co prawda ciągle się uczę i dowiaduję nowych rzeczy jakie wkłady można zakładać by było chłonnej i na dłużej.
Mam 2 duże paczki pampersów które dostałam od gości i kurde nie używam ich ale muszę bo szkoda wywalić.Wolę te wielorazowe bo mała ma pupę po nich różowiutką milutką mimo że np jest w mokrej 5-6 godz. Wkłady mam z mikrofibry i one mimo iż są zsiusianie są bardzo miłe dla skóry.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

03 lis 2011, 22:07

szkieletorek, no to super! A pamiętasz jak się wahałaś, jak Ci wszyscy zaczęli odradzać- dobrze,że zostałaś przy swoim :-)

marcz89, biedna Malutka... :ico_placzek:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

03 lis 2011, 22:19

szkieletorek, no to super! A pamiętasz jak się wahałaś, jak Ci wszyscy zaczęli odradzać- dobrze,że zostałaś przy swoim :-)
Tak pamiętam a teraz kuzynka mnie dopytuje jakie mam pieluszki jak to robić bo chce sobie je kupić.
Tak samo z spacerami , wszyscy w domu n mnie ze nie powinnam a teraz sami chcą z małą chodzić i mówią innym że dobrze robię bo dziecko hartuje ,bo potem ładnie śpi itp.

Moja kwęka mi w koszyku obok bo śpiąca bardzo a ja chcę by zasnęła sama .
Jak tylko zaśnie to i ja die się położyć.
Kurde chciałabym posiedzieć dłużej , pooglądać tv z mężem ale potem będę nie wyspana bo nie wiadomo jaka będzie nocka .
I obie tak że jak tylko mała zaśnie i ja się kładę czasem jest to 22 a czasem 20.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

03 lis 2011, 22:19

ja tez małego nie odbijam, zapominam o tym, i elizy tez nie odbijałam i nic dzieciakom nie jest z tego tytułu, ale za to jak beknie to jak dorosły hihihi

Kinga_łódź, no to ekspresowo zalatwilas antykoncepcje i powiedz jak Eliza po całym dniu w przedszkolu?zadowolona?
15:20 do 18:20 ale nie był specjalnie
marudny po prostu spać mu się nie chciało.
oh te dzieciaczki coraz bardziej ciekawe świata i otoczenia, szkoda czasu na sen:)


Moja mała gorączki dostała po tych szczepieniach;/ 38stponi...
czesto się zdaża po szczepieniu gorączka nie ma co się martwić, chyba dopiero jakby 2 dni się utrzymywała bądź wzrastała wtedy nalezy coś z tym robić

szkieletorek to super, że pieluszki się sprawdzają:) a jak z praniem? No i widzisz jak małej spacerki służą, nie ma co się słuchać innych, zwłaszcza tych nawiedzonych hihihi

Współczuje tym co musza się kłóć same, nie wyobrażam sobie, choć wolałabym siebie jak kogoś, ja nawet nie umiem przekuć komuś ucha, nawet jak ma tylko lekko zarośniętą dziurkę, czy brew (bo mąż kiedyś mnie o to prosił, bo kolczyka przepchać nie mógł) sobie ok ale nie komuś.
Chyba dopadło mnie zapalenie pęcherza .
współczucia. ale nic nie doradzę, nie mam doświadczenia w tych bolączkach.

wcinam kolacje i nie mogłam się powstrzymać zrobiłąm sobie kanapkę z pasztetem, mam nadzieję, że młodemu nic nie będzie. Choć dziś coś mu doskwiera brzuszek, a pewno po tym co na zajęciach zjadłam, jedna kobietka przyniosła swojej roboty jedzonko - tradycyjne jakieś Indyjśkie dania, a wiadomno jak oni lubią, pikantnie, ale i słodko, spróbowałam po kawałeczku bo ja kocham kuchnię indyjską, choć jeszcze jej nie znam w pełni:) więc musiałam spróbować, drugiej takiej szansy mogę nie mieć. ale teraz mały spi, po kąpieli już. Niebawem młodą szykuję do spania, bo może uda się obejrzeć "Szpilki na giewoncie" hihihi

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

03 lis 2011, 22:27

szkieletorek to super, że pieluszki się sprawdzają:) a jak z praniem?
Piorę normalnie z ubrankami małej.Kupki z pieluszki spłukuję prysznicem bo robi jak na razie takie bardziej rzadkie. Pranie robię co około 2 dni bo mam na tyle pieluszek.
Dopierają się praktycznie do bieli w 40 stopniach.
wcinam kolacje i nie mogłam się powstrzymać zrobiłąm sobie kanapkę z pasztetem, mam nadzieję, że młodemu nic nie będzie.
No trzymam kciuki.
A powiem wam że jem naprawdę prawie że wszystko.
Owoce surowe jakie tylko dusza zapragnie. Smażonego schabowego jadłam i rybkę oraz pieczone nóżkę z kurczaka.No co prawda nie zjadłam dużego kotleta schabowego bo chciałam po troszku ale nic a nic małej nie było. Tak że nie wiem ile w tej diecie prawdy jest.
Kolek na razie nie miała .Jedyne co to jednego dnia prukała ale tak śmierdząco że wytrzymać się nie dało.Ale nie kwękała nic więc jest ok.

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

03 lis 2011, 22:35

Wreszcie zasnęło to moje dziecię... Po kąpieli i karmieniu zmierzyłam jeszcze raz gorączkę i ma 37,7 poczekam jeszcze z pół godz i jak nie będzie jej rosnąć to pójdę spać w miarę spokojnie...

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

03 lis 2011, 22:42

marcz89, pewno już nie wzrośnie, bo to nie od choroby :-)
tradycyjne jakieś Indyjśkie dania
ale pyszności, sama bym się skusiła, lubię takie smaki :-)

szkieletorek, fajnie z tymi pieluszkami, ale ja bym chyba cierpliwości nie miała do tego prania. Chociaż fakt faktem ze 3 prania mi ida na tydzień.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość