buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

19 gru 2011, 11:27

bo dziewczynki chyba bardziej pomocne, opiekuńcze
to zależy :ico_noniewiem: , myślę, że ja od początku się w odpowiedni sposób zachęci brata/siostrę do udzuału w opiece nad rodzeństwem , to będzie ok.
Ja np jak jestem z dzieciakami sama w domu to gdyby nie Oliwia to nawet do pieca podrzucić nie mogłabym wyjść :ico_sorki: , a tak to jest ok :ico_sorki:

[ Dodano: 19-12-2011, 10:28 ]
bo dziewczynki chyba bardziej pomocne, opiekuńcze
to zależy :ico_noniewiem: , myślę, że jak od początku się w odpowiedni sposób zachęci brata/siostrę do udzuału w opiece nad rodzeństwem , to będzie ok.
Jak np jak jestem z dzieciakami sama w domu to gdyby nie Oliwia to nawet do pieca podrzucić nie mogłabym wyjść :ico_sorki: , a tak to jest ok :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

19 gru 2011, 11:29

Miedzy mną a bratem jest 6 lat roznicy ( on starszy ) fakt,ze jako dzieci sie non stop biliśmy,ale od prawie 10 lat wiele rzeczy robimy razem i nie wyobrazamy sobie zycia bez siebie :-) dodatkowo moj mąż to jego najlepszy przyjaciel ( on mnei z nim poznał) :-) Imprezy razem,wakacje razem i tak non stop . Teraz bylm kryzys bo moj brat na 2 lata wyjechal do Danii do pracy - ale jutro juz wraca na stałe :-)

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

19 gru 2011, 13:37

Madleine, też mam 6 lat starszego brata :ico_haha_01: I jak już byłam starsza to podobnie jak u Ciebie...wspólne wypady, wspólni koledzy :ico_oczko:
Ale jako małe dziecko był dla mnie prawie obcą osobą. On już z kumplami na rowery a ja nadal nie mogłam sama z domu wyjść bo za mała :ico_zly:
Ja wiem że mnóstwo osób tak ma i sobie dobrze radzi ale jednak ciężko tak :ico_wstydzioch:
oj ciężko...i boję się że jak maleństwo będzie już na świecie to może być jeszcze ciężej. Ale mobilizuje mnie właśnie ta mała różnica wieku bo wiem że mi tego brakowało w dzieciństwie.

A mnie rozłożyło na dobre. Stan podgorączkowy, zatoki zawalone i ból głowy :ico_zly:
Dziś muszę iść do pracy na II zmiane bo nie ma kto ale od jutra powiedziałam już że biore L4 do świąt.

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

19 gru 2011, 13:43

Cześć dziewczyny co do różnicy wieku to się nie wypowiem bo Nas jest 4 i rok po roku. Mogę powiedzieć że jako dzieci mieliśmy się z kim bawić ale jako 10-13 latki to biliśmy się na okrągło każde miało swoich znajomych dopiero później tak 15-18 lat mielismy wspólne towarzystwa a teraz to już każde w swoją stronę poszło ale z siostra to najlepsze przyjaciółki żyć bez siebie nie umiemy z braćmi mniejszy kontakt zwłaszcza że jednem mieszka z rodziną za granicą ale jak przyjeżdża to zawsze odwiedzi i posiedzi u Nas moja teściowa nazwała go kataryniarzem bo ciągle gada i gada :-) uważam że im mniejsza różnica wieku tym lepiej dla dzieci a cięzej dla rodziców :-)
Jade zaraz kupować prezenty świąteczne :-)

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

19 gru 2011, 14:38

Dziś muszę iść do pracy na II zmiane bo nie ma kto ale od jutra powiedziałam już że biore L4 do świąt.
współczuję w takim stanie :ico_zly:
a do kiedy zamierzasz pracować?

mama890406
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:25

19 gru 2011, 16:24

U nas będzie lekko ponad 3,5 roku różnicy między maluszkami. A jutro WIZYTA!

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

19 gru 2011, 16:39

Witam ja mam siostre 2 lata starsza i super sie dogadujemy mam tez brata 5 lat mlodszego tak samo jak u was we wczesniejszym wieku nie moglismy znalezc wspolnego jezyka za to teraz jest super :-D

mama890406 ja tez mam jutro wizyte :ico_brawa_01: z czego bardzo sie ciesze bo najprawdopodobniej uslysze tetno maluszka :ico_brawa_01: i juz tak bedzie przy kazdej wizycie

Dziewczyny zastanawiamy sie z mezem kiedy mam sie umowic na wizyte zeby sprawdzic plec dzidzi pamietam ze jak bylam w ciazy z Nadia to dowiedzielismy sie juz w 16 tyg. a teraz nie wiem czy isc po swietach czy dopiero w styczniu :ico_noniewiem:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

19 gru 2011, 16:57

A jutro WIZYTA!
to z usg pewnie prawda?

Aniula, ja miałam w 12 tygodniu usg a potem w 20 tc. I wtedy poznałam płeć.

A jaką płeć byście chciały dla dziecka?

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

19 gru 2011, 17:29

my bysmy chcieli parke wiec brak nam synka ale jak bedzie druga dziewczynka to tez bedziemy szczesliwi byle dzidzia byla zdrowa :ico_oczko:


gosia888, a wy??????

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

19 gru 2011, 17:32

gosia888, a wy??????
wiesz ja to na 99% jestem przekonana że będzie drugi synek :ico_haha_01: mój starszy syn cały czas mówi by był braciszek :ico_haha_01: a ja też wolałabym parkę.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość