Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

13 sie 2010, 16:46

no ale przynajmiej się dowiedziałam jak to jest z tym 100% płatnością
z macierzyńskim jest tak samo - średnia z ostatnich 12 miesięcy, no ale wlicza się też trzynastka :-D

a ja zmykam do gina, może się dowiem co mi w brzuchu siedzi :-D :-D

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

13 sie 2010, 19:42

Witam wszystkich! Jak mówiłam jesteśmy u znajomych, córcia właśnie z ciocią i jej córeczką poszła do cyrku a ja dopadłam kompa znajomych :-D .
Zubelek wielkie dzięki za pierwszą stronkę, teraz czuję się tu tak pewniej, bo tak to jakaś taka niechciana się czułam.
Agnieszka26 dzięki za info, ale ja właśnie w tej sprawie specjalnie dzwoniłam do ZUSu, żeby się dowiedzieć jak to wszystko wygląda w moim przypadku. I kurka wygląda to tak, że jeżeli zrezygnuję z pracy w gimnazjum to będę kupe kasy w plecy. Dziewczyny nadal nie wiem co robić, ale wygląda to tak, że pewnie w pon lub we wtorek dostane tel od dyrektora i będę musiała iść do niego na rozmowę z jakąś już podjętą decyzją. No zobaczymy jak narazie wypoczywam i o tym nie myślę :ico_haha_01: .
Gaga22 mam nadzieje, że same cudowne wieści nam przyniesiesz od lekarza.
A tak jeszcze dziewczyny chciałam się Wam pochwalić, że takich kopniaków jak dziś jeszcze w tej ciąży nie czułam. Dzidzia wsunął się gdzieś z lewej strony pod moje żeberko i daje czadu, a ja nie mogę się tym nacieszyć.Ok wyłączam kompa, bo tak głupio u ludzi siedzieć na necie.

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

13 sie 2010, 20:19

U mnie po wizycie wszystko ok, no i póki co wygląda na to, że miałam rację, bo dzidzia wygląda na chłopaka :-D ale mój gin zastrzegł, że na tym etapie ciąży określenie płci nie jest rozstrzygające, bo czasami narządy płciowe u dziewczynki i chłopaka wyglądają podobnie.
Tak miała moja kuzynka - do połowy ósmego miesiąca gin mówił jej, że chłopak, a potem wyszło na dziewczynę i ma córeczkę
Chociaż ja trzymam się tego, że to synek

buzok14 jeżeli masz tracić finansowo, to lepiej siedź na zwolnieniu, tym bardziej, że później będzie to miało wpływ na wysokość macierzyńskiego

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

14 sie 2010, 09:02

buzok14, Jasne że siedz w domu jesli masz tracic podpisz u dura pójdz na rozpoczęcie a póżniej zwolnienie pach mu przed nos :-D To troche nie fer ale u nas w kraju tak trzeba kochana innaczej tracisz ja też miałąm przedłużenie umowy jak sie dowiedziałam że jestem w Ciąży i nie powiedziałam od razu dopiero po podpisaniu bo innaczej dostałą bym na czas okreslony.

[ Dodano: 2010-08-14, 09:04 ]
gaga22, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Za udane usg i oby chłopczyk fajne są chłopaki kopią niesamwicie mocno mi dzis mój aniołek dał w nocy popalic tak sie wiercił że spac nie mogłam.... :ico_brawa_01: :-D

[ Dodano: 2010-08-14, 09:06 ]
Idę dzisiaj na urodzinki chrzesnicy Marcina nie chce mi sie ona dostanie prezenty pójdzie spac wszyscy popiją a ja jedyna trzezwa wiecie jakie to irytujące masakra!!!! Ale chociaż do ludzi troche wyjde....

[ Dodano: 2010-08-14, 09:06 ]
:ico_tort: Stawiam torta za szczęsliwy 18 tydzien!!!!

Agata86
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 10 maja 2010, 09:09

14 sie 2010, 12:33

gaga22, fajnie cieszę się że na USG wszystko w porządku, i trzymam kciuki za chłopaka, bo chyba chcesz chłopca?? u mnie na razie dziewczynka i modle się żeby tak zostalo :-D
No z tymi pracodawcami to kiepsko jest ja zdążę ledwo co z macierzyńskiego wrócić i umowa mi się kończy (zgodnie z ustawą antykryzysową) wcześniej jak nie byłam w ciąży to mówili że przedłużą umowę a teraz to nie wiadomo jak to będzie dlatego tak mało zwolnienia biorę na ciążę, ale jak będzie trzeba to wezmę nie ma co ryzykować. Mąż dostał fisia na punkcie grilla ostatnio kupiliśmy taki wypasiony ( na wyprzedaży) i codziennie go rozpala i grilluje, ja już nie mogę patrzeć na jedzenie z grilla, a dzisiaj jeszcze znajomi mają do nas wpaść właśnie na grilla :ico_sorki: masakra. Pozdrawiam wszystkie mamusie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-08-14, 12:37 ]
Agnieszka26, ja tam sobie łyczka piwka czasem złapię, pociesz się że może będzie dobre jedzenie na chrzcinach po za tym niekiedy jest ubaw jak ty jesteś trzeźwa a wszyscy chwiejni :ico_brawa_01: , my z meżusiem idziemy na wesele we wrześniu jak sobie pomyślę o schabie w galarecie albo hmm... no ogólnie o takim dobrym jedzonku to aż ślinotoku dostaję :ico_zdrowko:

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

14 sie 2010, 12:42

Witam dziewczyny. Ja znów z kompa od znajomych, ponieważ jeszcze nie wróciłam do domciu. I kurka nie wiem co robić, jak tylko rano wstałam zauważyłam coś niepokojącego. Przy oddawaniu moczu mam wrażenie, że jest pomieszany delikatnie z krwią. Niby dobrze się czuję, a jednak ta krew mnie niepokoi, chć do końca nie jestem pewna, czy to krew, ale mocz jest tak zabarwiony, że tak to wygląda. Wizytę u gina mam w poniedziałek, i nie wiem co robić. Może któraś z Was tak miała. Jak narazie leże, mimo, że planowaliśmy dziś aktywny dzień ze spacerkiem itp. Leże i czekam aż zachce mi się sikać to zobacze czy nadal taką barwę mój mocz ma. Napiszcie mi czy któraś z Was tak miała. Proszę bo strasznie się boję

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

14 sie 2010, 12:45

Dzięki dziewczyny :-D Agnieszka26 faktycznie chłopaki mocno kopią, dlatego ja jak od 15 tygodnia zaczęłam czuć mocne ruchy to już byłam przekonana, że to chłopak
Agata86 rzeczywiście, wolę chłopca także bardzo się cieszę :ico_brawa_01: a co do jedzenia z grila to nie dziwię się, że masz dość, bo ono jest fajne ale od czasu do czasu
No z tymi pracodawcami to kiepsko jest ja zdążę ledwo co z macierzyńskiego wrócić i umowa mi się kończy (zgodnie z ustawą antykryzysową) wcześniej jak nie byłam w ciąży to mówili że przedłużą umowę a teraz to nie wiadomo jak to będzie dlatego tak mało zwolnienia biorę na ciążę, ale jak będzie trzeba to wezmę nie ma co ryzykować
to ja generalnie jestem w komfortowej sytuacji - mam pracę na czas nieokreślony i zwolnienie mi nie grozi

zmykam, miłego dnia :-)

[ Dodano: 2010-08-14, 12:46 ]
Agnieszka26 no i gratulacje za skończony 18 tydzień, oby tak dalej, będzie dobrze

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

14 sie 2010, 12:47

buzok14, nIE CZEKAJ KOCHANA ZAIWANIAJ DO LEKARZA I TO SZYBKO JA TEŻ MIAŁAM PODOBNIE KAŻDE KRWAWIENIE JEST NIEBEZPIECZNE NIE ZNAJĄC PRZYCZYNY NIE USPOKOISZ SIĘ TAKŻE DO NAJBLIŻEGO GINA LUB SZPITALA!!!!!!

[ Dodano: 2010-08-14, 12:49 ]
Agata86, fAKTYCZNIE MACIE NIECIEKAWIE JA TEŻ MAM SYTUACJE KONFORTOWĄ TYLKO ŻE TO PAŃSTWOWY BANK WIEC JA WRACAJĄC NADAL MAM SWOJE STANOWISKO.

[ Dodano: 2010-08-14, 12:50 ]
gaga22, Mój synek dzis od rana tak rządzi że masakra miłe to kopanie :-D Nawet jesli bolesne!!!!

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

14 sie 2010, 12:50

buzok14 a tę krew masz tylko w moczu ? bo jeżeli tak, to wskazuje raczej na kłopoty z pęcherzem, w ciąży często jego zapalenie jest bezobjawowe, zrób koniecznie badanie moczu. Ale jeśli zobaczysz plamienie bez oddawania moczu, to jedź od razu do szpitala

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

14 sie 2010, 12:52

I fajnie też że już czujeruchy bo nie lece do lekarza na każdAą bolesnosc tu i tam teraz już wiem że czasami tak pobolewa tu i tam, jak czuje synka to nic sie nie dzieje poprostu sie powiękkszam :ico_oczko: :ico_brawa_01: :ico_ciezarowka:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość