Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

18 sie 2010, 19:08

Samanta, oo to późno robicie :) Ale jak komu wygodniej :)
My chcemy na przełomie września i października. Żeby teściowie migli przyjechać :)

Laura śliczna :) Wygląda na większą niż 6 tyg :D

karo, słyszałam o Sab Simplex wiele dobrego. W PL też można kupić, ale pewnie ciut drożej. No, ale u Milenki chyba kolek nie ma. Ufff... Pisałaś o grillu. Ja jadłam już kilka razy kiełbaskę i karkówkę, ziemniaki pieczone, chleb z grilla, do tego sos czosnkowy, raz musztarda i zero reakcji niechcianych u Milenki :ico_brawa_01:

mmarta, u nas też ta głowa... Milena kieruje ją w prawo. Najbardziej gdy jest w pionie, np do odbicia... to nie ma siły by przekręciła główkę na lewo :ico_zly: Podobnie na brzuszku. Jestem zdołowana, bo u nas w mieście specjaliści w tym temacie są do nonono i wszystko co tylko, to "normalne", albo "dla tak małego dziecka nie ma na to ćwiczeń- inaczej układać". Tylko co z tego, jak ułożę ją tak, że jak obróci głowę w ulubioną stronę to widzi ścianę? Nic. Płacze i tyle. łebka nie odwróci. Zabawianie i pokazywanie zabawek słabo działa, o ile w ogóle :ico_olaboga:
Staram się ją karmić tak, by leżała i miała głowę w lewo, wtedy karmię na leżąco, niejako wymuszając by się do mnie odwróciła (kuszę cyckiem)... Może TO coś podziała, bo jak nie, to niech mnie skieruje pediatra w sensowne miejsce, a nie do tych speców u których byłam z Bartkiem.
Kształt główki ma regularny, ale nawet nie w tym sęk. Jak to się pogłębi to może być z tego jakiś kręcz, albo i kręgosłup ucierpi... no nie wiem :ico_noniewiem:
Samanta, czy na przykład kładzenie na piłce, bujanie, ćwiczenia na niej jakoś może stymulować równiejsze wzmacnianie mięśni? Piszesz nic na siłę, czyli nie przekręcać jej główki "ręcznie" na nielubianą stronę (np jak leży na brzuszku)???

No i papa. Muszę zmykać. słyszę eh-eh z pokoju ;)
Matko dopiero 19ta.Kiedy ten mąż wróci???

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

18 sie 2010, 20:55

Martalka, nie przekręcać główki na siłę, bo w ten sposób mozna dzieciątko tylko zrazić :ico_nienie: z cycem bardzo dobry pomysł jeśli chodzi o mięśnie szyi ale nie wiem co na to powiedzieliby specy od laktacji, bo przecież mamy dostawiać dziecko do piersi, a nie pierś do dziecka i zawsze trzymać się zasady brzuszek do brzuszka no chyba, że karmimy spod pachy ;) ale moja córcia też często leży na plecach i odwraca tylko główkę i myslę sobie, że skoro jej tak wygodnie to nie będę tego zmieniac, a brodawek mi nie kaleczy więc zdaje mi się, że jest tak ok. Piłka, wałek-nawet zrobiony z koca to swietne przybory do ćwiczeń dla maluszków do wzmacniania mięśni. Będę od przyszłego tygodnia prowadziła ćwiczenia dla niemowlaków na swoim blogu wiec zapraszam do podpatrywania i oczywiście działania prężnego, co by przyniosło to zamierzone efekty. Jeśli chodzi o to przekrecanie głowy gdy dziecko leży na pleckach, to nie robimy tego recznie tylko stymulujemy wzrok przedmiotem o intensywnej barwie np.:czerwony lub czarnobiały lub też jakąś pozytywką, grzechotką itp. i kiedy dziecko zakomoduje wzrok na zabawce kierujemy ją w odpowiednią stronę i dzidziusiątko powinno skrecić główkę. Należy być wytrwałym i nie zniechęcać się! W razie pytań służę pomocą;)

[ Dodano: 2010-08-18, 20:59 ]
A to pierwsze spotkanie Laurenki z piłką ;) w trzecim tygodniu życia

[URL = http://img196.imageshack.us/i/pikah.jpg/ ] Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

18 sie 2010, 22:13

wlasnie Amy to tez tak olewa jak jej czyms tam macham :ico_haha_01:
ale wczorajsza wizyta u osteopaty i to ze jak spi przekrecam jej glowe chyba pomaga troche :ico_szoking: dzis juz byl mniejszy opor wieczorem :ico_sorki: mam taka nadzizje przynajmniej :ico_sorki:
tylko u mnie dochodzi jeszcze to ze glowa jest krzywa - widac to :ico_noniewiem: no i musze pilnowac tego bardzo bo nie chce zeby byla okaleczona :ico_noniewiem:

bardzo stresujacy dzien dzis maialam :ico_placzek: Igi nauka nocnikowania mnie wykancza :ico_placzek: do tego nie spala po poludniu wiec wieczorem wyla :ico_placzek: sikala po nogach i zowu wyla :ico_olaboga: a mi juz nerwy wieczorem puszczaja :ico_olaboga: w rezultacie polozylam je i poszlam sie wyryczec bo normalnie nie pale juz 2 lata a dzisiaj to bym wszystko za papierosa oddala ...ech oby jutro bylo lepiej :ico_sorki:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

18 sie 2010, 23:20

Martalka, ja właśnie kupiłam Sab w Polsce, ale przez internet. Miałam na myśli, że w Polsce w aptekach niestety nie ma... Zazdroszczę czynnego uczestnictwa w grillowaniu :ico_oczko: Ja powoli urozmaicam dietę, ale boję się jeszcze takich eksperymentów.

U nas główka równiutka i Nikoś mniej więcej po równo śpi/leży na obu bokach, ale znów mało chce być zupełnie na wznak, więc musimy Go tak układać, by główkę z tyłu nieco "spłaszczyć".

Samanta, my planujemy chrzciny podobnie jak Martalka, pod koniec października. Ja z kolei nie chcę robić chrzcin jak dziecko będzie chodziło i chciało więcej ruchu, bo w kościele zaczynają się wybryki :ico_oczko: Poza tym mój Tato jest fotografem i chce by zrobić Nikosiowi zdjęcia z chrztu jak będzie miał ok. 4-5 miesięcy, bo takie dzieciaczki się najlepiej fotografuje :-)
Martalka, oby pogoda nam sprzyjała tej jesieni :ico_sorki:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

19 sie 2010, 09:18

Samanta, mam pytanie. Twoja corcia ma rehabilitacje? moje zuzia na takiej pilce cwiczy bo ma napiecie miesniowe i krzywa glowke

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

19 sie 2010, 10:32

wisnia3006, ma domową rehabilitację bo ja jestem fizjoterapeutą i ćwiczenia są moją pasją więc Laurki to nie może minac, fajnie nam się tak czas spędza ;)
karo-22, byłam w ubiegłym roku na chrzcinach z urodzinkami pierwszymi i bardzo mi się podobało dlatego też taka nasza decyzja, nie uważam żeby chodzący dzieciaszek był w tym jakimś problemem ;)a dzieci wszystkie sa fotogieniczne i urocze w każdym dniu swojego życia czyż nie ? ;D Przemawia ten termin za nami by było latem, poniewaz zdjęcia zrobimy w plenerze ;) Ale fajnie macie, że tato Twój zajmuje się fotografowaniem - bo to najcudowniejsza pamiątka :ico_haha_02: będziemy śledzić Wasze poczynania do chrztu Nikosia ;)

My dzisiaj jedziemy na wycieczkę do Arkadii - krainy szczęśliwości, a teraz zmykam pod prysznic i muszę się wyszykować zanim córcia się odbudzi.

Miłego dnia

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

19 sie 2010, 10:54

Samanta, aa gdzie jest ta Arkadiia nie slyszalam o tym. My tez cwiczymy i faktycznie fajnie sie mozna przy tym bawic

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

19 sie 2010, 12:03

Z Arkadii nici w dniu dzisiejszym, bo u nas leje ;( Arkadia i Nieborów (tu kręcili Pana Kleksa) znajdują się za Łowiczem zaraz ;)super miejsce na spacery z maluszkiem, świetne ścieżki, duzo zieleni, ruiny. Cudne miejsce do fotografowania. Wybieramy się tam w niedzielę(jak będzie pogoda) to wkleję fotki ;)

wisnia3006, gdzie chodzicie na rehabilitację?

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

19 sie 2010, 12:42

Samanta, 2 tyg temu bylam na weselu w nieborowie
a co do rehabilitacji to dzwonilam na sojczynskiego ale czeka sie 4 miesiace wiec rehabilitantka przychodzi do domu prywatnie. i wiem ze prowadzi rehabilitacje metoda nsn

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

19 sie 2010, 14:49

Samanta, a jakie byś poleciła cwiczenia dla Tobika - za dużo główki w prawo za mało w lewo. piłki nie mamy niestety... jakieś inne propozycje?
stram się stawac po lewej stronie małego jak do niego podchodzę żeby przekręcał główkę. a do spania kładę go na lewym boku. ma to i drugi plus bo mały lżej oddycha na boku i nie charczy - a ma wiotkośc krtani. :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość