Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

13 gru 2007, 01:23

dziewczyny napiszcie prosze ile placilyscie za chrzest?
ja nie mam pojecia, u nas jest skladka dobrowolna..
dzieki za info
pamietam ze pisalyscie o tym ale juz nie pamietam sum hehe

macie jakies przepisy na smaczne salatki? ja wszystkie swoje wykorzystalam hihi bo czesto serwuje i szukam czegos nowego...

aniu wlasnie mnie oswiecilas ze ja nie mam smoczka do kaszki... a on musi byc specjalnie do tej butelki ktorej uzywam tak?
pewnie nie znajde tutaj hehe

aniu ja tez myslalam nad koszulka z fotka leosia... ale moze poczekam na dzien ojca, a teraz zamowie mu jedna z tych http://www.koszulki.com/cgi-bin/shop.pl ... g=pl&ppts=

http://www.koszulki.com/cgi-bin/shop.pl ... g=pl&ppts=
http://www.koszulki.com/cgi-bin/shop.pl ... g=pl&ppts=

[ Dodano: 2007-12-13, 00:24 ]
zmykam papa

[ Dodano: 2007-12-13, 00:25 ]
aniu super dzielna sliczna helenka hehe
u nas szczepienie wyglada inaczej
trzymam leosia na kolanie i pielegniarka szybko wkluwa igle hehe

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

13 gru 2007, 09:03

Oj, ja chyba dziś pierwsza, ale wyspana :-D Helenka chyba postanowiła spać w nocy, zbudziła się tylko 2 razy na amciu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Opłata za chrzest - hmmm, nie bardzo pamietam, ale wiem, że w tym kościele, w którym Helenka była chrzczona, opłata była ściśle określona i nawet paragon z kasy fiskalnej dostaliśmy. To było chyba tylko 30 zł. A w innym kościele ksiądz pwoiedział znajomemu co łaska więc dali 50 zł i było ok.
Smoczek do kaszki kupiłam oddzielnie i pasuje do butli :-)
Madziorka, fajne linki - bielizna jest śmiechawska, muszę jeszcze przemyśleć sprawę :-D :-D
Przepisy na sałatki - hmmm, już chyba kiedyś podawałam na moje ulubione, ale mogę jeszcze raz :ico_oczko:

Brokułowa I
brokuły, groszek w puszce, świeży zielony ogórek, majonez, przyprawy.

Brokułowa II
brokuły, kapary, mozarella; sos - oliwa z oliwek, sok z cytryny, 1-2 ząbki czosnku, tymianek, sól, pieprz

Z tuńczyka (warstwowa)
tuńczyk z puszki, cebula (posiekana, ja zawsze przygotowuję wcześniej i zalewam troszkę oliwą z oliwke żeby zmiękła), jajka (sztuk 6), starty żółty ser, majonez. Układamy warstwow"
tuńczyk wymieszany z cebulką
białka z jaj (starte na tarce)
majonez
ser żółty
majonez,
żółtka
I kolejno powtarzamy wszystkie warstwy.

Sledź pod pierzynką
śledź drobno pokrojony
por drobno pokrojony
suszone śliwki (sparzyć i też troszkę pokroić)
majonez
posypać posiekanymi orzechami włoskimi

Chińska
2 opakowania zupek chińskich z kurczaka, jedna ostra, druga łagodna
puszka kukurydzy
puszka czerwonej fasolki
strąk czerwonej papryki (świżej lub ze słoiczka)
pierś kurczaka (ugotować i pokroić w kostkę)
kapusta pekińska
majonez
Makaron z zupek pkruszyć i wrzucić do salaterki. Nie gotować!Zmięknie pod wpływem majonezu. Połączyc składniki. Dodac majonez wymieszany z przyprawami do zupek chińskich.

"Gyrosek"
układać warstwowo:
2-3 piersi kurczaka oprószyć przyprawą gyros i podsmażyć
ogórki konserwowe (pokrojone w kostkę)
wwarstwa ketchupu
puszka kukurydzy
drobno posiekana cebulka (lub por)
warstwa majonezu
warstwa kapusty pekińskiej
znów warstwa majonezu posypana przyprawą gyros
Tą sałatkę najlepiej robić dzien przed spożyciem, wtedy wszystko ładnie się "przegryzie"

Z paluszkami krabowymi
paluszki krabowe
makaron ryżowy
świeży ogórek
czosnek, przyprawy, majonez

to są moje ulubione sałatki :-D

Awatar użytkownika
Juli
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2201
Rejestracja: 19 mar 2007, 09:58

13 gru 2007, 10:01

Ooo.. Widze ze nocne marki siedzialy i klikaly:):

A ja wstalam z jakims dobrym humorem- wyspalam sie..I Misiek sie nie budzil w nocy!!!! :ico_szoking: Ani razu! Nawet na jedzonko o 5 rano. Wiec szok! Wstalismy o 7:30, ale pozniej lezakowalismy jeszcze.. Teraz zamarzylomisie kakao- wiec zrobilam sobie wielki kubek i popijam.. mniam mniam!
Mam dzis jakiegos powera,wiec zjem sniadanko, ogarne i..... IDE PRZEZ POLE NA AUTOBUSijade na miasto z Miskiem na jakis shopping! Bo mnie dzis roznosi istwierdzilam ze w nonono z ta pogoda,z tym ze na koncu mieszkam, ze autobusy sa do nonono, ze korki.. I jade! Mleo w termos i heja! :):

Aniu - jesli chodzi o prezent,to ja kupuje mojemu Krzysiowi perfum davidoffa. Bo uwielbia.. I taki kalendarz - notatnik, bo on sklerotyk i nigdy o niczym nie pamieta! To teraz nie bedzie juz mial wymowki :):
I dziekuje za przepisy na salatki - mi tez sie przydadza hyhy:): Zwlaszcza z tym cyckiem gyrosem... mmmm :ico_haha_01:

Uciekam, bo sie zasiedze i bedzie klops.

A! A jesli chodzi o gotowe na wszystko towysle Frydzie na priva,spokojnie Aniu :):

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

13 gru 2007, 10:53

SIEMANDERO :-D deprecha minela bo sie wyspalam pospalismy z Wiki do 9 bez pobudki :ico_haha_01: mialam straszny sen jaki bzdury :ico_olaboga: ANIU spoko napisze mi JUli na priva no problem,Helenka ladnie wazy i sliczne zdjecia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: JASNIE PANI ja Luske od razu poznalam po chomikach hi hi :-D MADZIORKA oto przepis 1 na salatke z ryzem :ryz ugotowany,fasola bura,groszek,kukurydza,ogorki,szynka ,majonez i przyprawy,robi sie ja bardzo szybko :ico_haha_01: 2 salatka :grzybki marynowane 2 sloiki,ogorki,groszek,kukurydza i majonez, 3 salatka :ananas,seler,ser,kukurydza i jogurt naturalny :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-12-13, 09:59 ]
JUTRO KONCERT :509: :509: :509: :509: :509: :509: :585: :585: :581: :581: :581:

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

13 gru 2007, 11:08

łooo laski, ja to dopiero pospalam :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: do 9.30 :ico_szoking: :ico_szoking: o 6 sie tylko obudzila wlasciwie tylko na zmine opieluszenia, bo tylko 40 ml mleka wszamkala i odlozon do lozeczka sama zasnela, bez zadnego marudzenia :ico_szoking: :ico_szoking: no szok!!! i tak do 9.30 :ico_szoking: :ico_szoking: (dodam, ze od 19.00)

Madziorka ja za chrzest dalam 50 zl, a smoczki to chyba sa uniwersalne , bo sie je bez nakretki wymienia
Juli, udanego wypadu :ico_oczko:
Ania dzieki za przepisy - tez skorzystam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

13 gru 2007, 11:16

MADZIORKA ja za chrzest dalam 20 zl

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

13 gru 2007, 11:24

Ale tu ruch z rana łohohoho....
Ja tylko sie przywitam i spadam sie szykowac do miasta.

madziorka ja dałam stówke za chrzest, ale jak widze to bardzo duzo. Ale było co łaska.
A wieczorkiem dam ci przepis na rewelacyjna sałatke ( o ile lubisz czosnek), teraz uciekam papa.

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

13 gru 2007, 11:27

no to ja wyskoczę może teraz jak filip z konopii ale daliśmy ksiedzu 200 zł, rzadko bywamy w kosciele wiec to tak na wyrost

u mnie deprecha trwa
mała od dwóch dni testuje zupke z miesem i chyba niestety jej nie trawi jeszcze, wiec dzis zje same jarzynki, w nocy nie spi, budzi sie co chwile
padam na pysk

niech ktos przyjdzie mi posprzatac i zrobic pyszny obiadek
P O M O C Y !!!!!

Awatar użytkownika
Juli
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2201
Rejestracja: 19 mar 2007, 09:58

13 gru 2007, 12:06

Avisku - Wlasnie.. Twoja tez sie budzi!? Moj tez - tak ze szok - wczoraj noc byla koszmarna.. Dzis ok, ale ostatnio ciagle steka,, wybudza sie, miauczy, nie wiadomo czego chce:/ Zeby? Czyto jakis okres wzrostu i zaczyna sie jakas jatka? Echh..
Ja szoruje na zakupy - siedze jak kretynka ubrana i wymalowana od 1,5 h a Misio.. Ucial sobie drzemke!!!! :ico_puknij:

Aniu! - Jaka Twoja Helenka jest duza! Tzn nie w zlym znaczeniu. Tylko tak mysle, ze Misiek wazy tez nieco ponad 8 kg, a ma 80 cm! :ico_szoking: Bąbel Bąblowi nierowny :ico_olaboga: :):

No wlasnie,jesli chodzi o wielkosc dzieci.. To kurna- Misiek nosi ciuchy na 9-12 miesiecy. Nienadazam z kupowaniem mu fatałaszkow- chodze po lumpach i i tak ciagle mam braki. I najsmieszniejsze, ze na dlugosc ciuchy sa akurat,ale wygladaja jakby bylyna wielkie grubasy - wszystko jest na szerokosc wielkie i obszerne.. No i co ? Klops jednym slowem..
Ciekawe po kim on taki duzy, jak ja 165 cm, Duzy 179..Iw rodzinie raczej wszyscy tak.. Hyhy. Bedzie jeden koszykarz- to by sie Duzy zapłakał.. Bo ten to piiiłka ipiiłka :):


Wlasnie kumpela dzwonila i jedzie ze mna na zakupki. Umowilysmy sie wc entrum , polazimy razem,a potem poczlapiemy do mnie na obiad i ciepla herbate. Ale super.. Jeszcze sama z Miskiem nie shoppingowałam :):
Ojj to bedzie szalenstwo!

[ Dodano: 2007-12-13, 11:08 ]
Kamilko - czekam na Twoj przepis. Bo ja czosnek kocham! Uwielbiam.. I niewazne ze capi i smierdzi z paszczy po nim..Mniammm... Normalnie-AFRODYZJACZEK :-D
Milego smigania po sklepach i udnej wizyty u fryzjera!

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

13 gru 2007, 12:59

aniu frydza dzieki za przepisy...pyszne
aniu gyroska robilam niegdys b czesto, bo tak nam smakowala ta salatka hihi

kamila czosnek uwielbiam.. dawaj

juli avisek leos ma to samo.. tak miauczy przez sen wrrrr co chwile w nocy, wiec teraz jak jestem z nim sama to ok 3 czyli po pierwszym nocnym karmieniu biore go do lozka bo nie mam sil co chwile wstawac wrrr

dzis poszukam smoczka i kaszki
dzieki dziewczyny

mam dzis chwile z ranka hihi leon wstaje teraz pozniejj ok 10.30 a w londku ostatnio ok 9
no ale widac ze nie przestawil sie jescze na czas polski.. i dobrze hihi
czekamy na dziadka i ide sie prysznicowac
wychodzimy dopiero za 3 godz, znow spotkamy sie z moja mama na miescie , bo akurat wraca z pracy
polazimy po sklepach a ja jeszcze wstapie do dentysty.. az sie boje ile ubytkow znajdzie w mojej paszczy hihi
angielski dentysta wynalazl co najmniej 3 zeby brrrr ale to bylo prawie 3 miechy temu.. wiec moze byc znacznie gorzej.. masakra
ale temu ufam i nie boje sie.. byleby tylko nie pozbawil mnie zadnego zeba bo kolejnej straty nie przezyje :ico_placzek:

a co do oplat za chrzciny to wlasnie spodziewalam sie czegos w okolicach 100-200
znajac adama to mniej nie zostawi.. ale uwazam, ze zakon dominikanow zasluguje na tyle
ale jak to jest.. hmm
leosia bedzie chrzcil nasz przyjaciel, rowniez dominikanin ale z innej parafii, wiec nie wiem komu mamy zaplacic, ale pewnie jemu tez damy jakas ofiare... hihi

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości