Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

23 wrz 2008, 10:16

Cześć :-)
Stawiamy dzisiaj :ico_tort: na 8 miesiączków :-) Częstujcie się :-)

Dzisiaj jestem w miarę wyspana, bo Ula prawie przespała nockę, zrobiła pobudkę dopiero o 5:20, a potem spałyśmy do 7, ale tatuś córę zabrał i pospałam do 8 :-)

Idziemy zaraz do przychodni, żeby zważyć Ulkołaka, ciekawa jestem ile przybrała. Chciałam się pochwalić, że Ula wczoraj zaczęła bić brawo i robi już ładnie papa i mówi świadomie tata, takim słodkim cieniutkim głosikiem. Jest wtedy rozbrajająca.
Uciekam do mojego bąbla :-)

Miłego dzionka.

[ Dodano: 2008-09-23, 10:20 ]
mary pisze:ja mam taki problem z Małą że Ona prawie wogle zupek nie chce jeść,

Ula też nie chciała, ale próbowałam do skutku, w końcu odcedziłam jej ziemniaczka z marchewką całkiem i podusiłam tłuczkiem i takie gęste bardzo jej smakowało. Od tamtej pory, nie robię jej zupek, bo ich nie lubi, a gęste ziemniaczki z marchewka i np brokułem uwielbia :-)
Próbuj do skutku, przyjdzie moment, że mała załapie i będzie jadła :-)

Awatar użytkownika
misia85
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:52

23 wrz 2008, 10:25

pinko pisze:Idziemy zaraz do przychodni, żeby zważyć Ulkołaka, ciekawa jestem ile przybrała. Chciałam się pochwalić, że Ula wczoraj zaczęła bić brawo i robi już ładnie papa i mówi świadomie tata, takim słodkim cieniutkim głosikiem. Jest wtedy rozbrajająca.
Uciekam do mojego bąbla :-)

napisz poznej ile wazy Ulcia, Dawidek jak bylam z nim w srode to wazy 9,4kg :ico_haha_01: , lekarka kazala zrobic morfologie malemu, bo w 8 miesiacu najczesciej spada hemoglobina i moze wystapic anemia, a maly jest troche blady, wiec mamy zrobic taka z paluszka.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Ulci za postepy, slodkie musi byc to jak mowi tata, ja uwielbiam droczyc sie z Dawidem, on po swojemu a ja go nasladuje, ma przy tym tyle zabawy i tak sie cieszy :ico_haha_01:
Pinko jak robisz ten makaron z twarozkiem?? Moglabys podac mi przepis :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

23 wrz 2008, 10:52

Misiu, najczęściej na szybko gotuję makaron i dodaję sera białego i troszkę masła i cukier i takie jemy :-) Ale może Ci chodziło o makaron z tuńczykiem? To jest pychotka. Do tego potrzebujesz makaron penne (takie rurki niewielkie), 1 puszka tuńczyka w oleju w kawałkach (nie rozdrobniony!!!), 1 kartonik sosu pomidorowego z przyprawami, 1 cebulka, brokuł i ser żółty.
Wykonanie: gotujesz makaron, nie do końca ma być "al dente". Na patelni przysmażasz lekko do zrumienienia cebulkę pokrojoną w kostkę, do tego wlewasz sos i wrzucasz tuńczyka. Nie gotujesz tego. Tym sosem polewasz ugotowany i odcedzony makaron, wkładasz to do brytwanki albo blaszki, układasz ugotowane różyczki brokuła i posypujesz serem żółtym. Całość wkładasz do piekarnika i chwilkę trzymasz, aż się stopi ser. Wtedy wyciągasz i wciągasz :-) jamiiiiiii Ja nie przepadam za tuńczykiem i makaronem z sosami, ale to w całości jest moją ulubioną potrawą :-)

Awatar użytkownika
misia85
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:52

23 wrz 2008, 11:04

pinko pisze:Misiu, najczęściej na szybko gotuję makaron i dodaję sera białego i troszkę masła i cukier

ok, dzieki, bo znalazlam w necie roznego rodzaju przepisy na to danie, ale jakies takie wymyslne, a Twoje to szybko sie robi, wielkie dzieki :ico_sorki:
pinko pisze:1 kartonik sosu pomidorowego z przyprawami,

a jakiej firmy??
Ten drugi przepis brzmi smakowicie, na pewno wyprobuje!!! Dzieki, jesli masz jeszcze jakies fajne przepisy to jestem chetna :ico_sorki:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

23 wrz 2008, 11:04

Mam zdjęcia tego dania, wiec wkleję, jak lapka uruchomię później :-)

[ Dodano: 2008-09-23, 11:06 ]
misia85 pisze:a jakiej firmy??

Firma jest dowolna, ja ostatnio kupiłam Tomatera, sos śródziemnomorski, a firma melissa primo gusto.

[ Dodano: 2008-09-23, 11:07 ]
misia85 pisze:Dzieki, jesli masz jeszcze jakies fajne przepisy to jestem chetna :ico_sorki:

Jak coś sobie przypomnę to napiszę :ico_oczko:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

23 wrz 2008, 11:27

mary pisze:Chciałam zapytać jeszcze czy macie jakieś specilane śpiworki na dwór do wózka dla dzieci?

Ja zaraz po urodzeniu Uli kupiłam w sklepie internetowym taki śpiworek wełniany, sprawdza się idealnie, jest cieplusi i mam pewność, że Ula w nim nie marznie :-)
http://e-wozki.pl/sklep/index.php?p153, ... -i-kortina

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

23 wrz 2008, 11:43

Witam ja spoznione zyczenia składam ostatnio cos zapominam :ico_olaboga: :ico_tort: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:
Amelka noc przespala dwie pobudki ale krutkie poklepalam ja i zasnela wiec mozna powiedziec ze ok spala do 9.Teraz tez juz spi co do spania w dzien to raz czasami spi do 2 godzin i potem drugi raz okolo 30-40 minut.Spiworek ja mam po Julce taki gruby z misia w srodku cieplutki ale narazie go nie daje do wozka poczekamy trzeba troche hartowac te nasze bobasy .W nocy Amelkaspi czasami w spioszkach ale nieraz jest jej za cieplo i wtedy musimy je rozbierac,przykrywana jest kocykiem.Wczoraj dalam Amelce troche szynki denerwuje mnie ta skaza bo dalbym jej troche chlebka z maselkiem bo ona fajnie juz gryzie no ale ona nie moze ,dzisiaj wcinala paluszki fajnie chrupala.Dobra zmykam

Awatar użytkownika
misia85
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:52

23 wrz 2008, 12:47

mary, ja w wozku Dawidka przykrywam grubym kocykiem
pinko pisze:Mam zdjęcia tego dania, wiec wkleję

czekam na fotki :ico_brawa_01: i kolejne fajne przepisy.

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

23 wrz 2008, 13:35

My po pediatrze i jest wszystko ok, na szczęście maść w niczym nie zaszkodziła a i lekarka bardzo się tym nie zmartwiła tylko powiedziała że dzieci takie rzeczy lubią :ico_haha_01: także jestem spokojna. My w wózku niczym się nie pzykrywamy bo on nie śpi już w nim wcale tylko siedzi i się rozgląda dookoła. Ale na zimę już mam upatrzony kombinezonik dwuczęściowy w sklepie u nas za 50zł więc się skuszę po wypłacie.

zaraz Wam wkleję nowe fotki, tylko wrzucę :-)

Awatar użytkownika
misia85
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:52

23 wrz 2008, 13:41

Renia0601 pisze:zaraz Wam wkleję nowe fotki, tylko wrzucę :-)

czekamy :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość