Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: wiosna-lato 2013

20 maja 2013, 21:43

Monika, jeszcze mi przyszła myśla taka że Patrykowi może nie chodzi o same bycie na rękach tylko bliskość. Chusta może by pomogła, ale możesz spróbować też metody skin on skin. Golaska położyć na siebie, to wycisza i daje poczucie bezpieczeństwa :) No i leżaczek też polecam, z wibracjami. Nadaje się na początkach, później nawet do karmienia, czy leżakowania. Można trzymac w nim maluszka i gotować w tym czasie obiad. A obserwacje to najlepsza rzecz dla maluszka. O taki mamy i genialny jest używane po 100-120zł sa nawet mniej.

Obrazek

Miałam pytać, jak Wasza psina zareagowała na małego ?

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

20 maja 2013, 22:11

Monika a ty odciągasz i karmisz synka? Czy przystawiasz go do piersi?
Jeżeli odciągasz i nie masz zamiaru dawać mu piersi to może spróbuj podać mu mleko modyfikowane.


Gratuluję kolejnej mamusi.

anade
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:02

Re: wiosna-lato 2013

21 maja 2013, 03:40

Gratulujemy coreczki!!! :) tak nagle jakos :) ojjj nie zazdroszcze Moniu.ja dziekuje za to ze moje dziecie spokojne. je i spi. jak odloze do kolyski a sie jeszcze kreci bez placzu to wiem ze nie dopdita..dokarmie i spi dalej. no ale ja wpadlam na.chwilke opowiedziec co ijakw. wmala bedzie miala operacje 3 grudnia. Lekarka zapewnila ze to niegrozny zabieg po ktorym zapomnimy ze dzieckkk w ogole. mialo taka wade :) bylismy tez u pani logopedy.musimy rozmasowywac wedzidelko i jak najwiecej pieszczot. Pani powedzila ze dziecko urodzone cc nie ma takiej wrazliwosci co inne rodzone sn... a wiec dzis bezkarnie calujemy i calujemy :) dobra spie juz nad tym _. milego :)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

21 maja 2013, 08:49

anade, super wieści niesiesz. Fajnie, że znacie już datę zabiegu :-)

donatka, trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę!!! daj znac później jak poszło.

Ja o 10 wybywam na cwiczenia.
Dziś znów samotne popołudnie, bo M. od 16-24 w pracy. Może jak nie będzie wiało tak mocno, to pójdziemy z Bobim na plac.

teraz te rozpakowane mamusie będą tu rzadko i zostanie nas garsteczka piszących...

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

21 maja 2013, 08:56

Cześć:-)

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

21 maja 2013, 11:49

Witajcie
Monika Kochana mam nadzieje , ze I Was z kazdym dniem coraz lepiej. A wlaczasz muzyke relaksacyjna? Moj Oli zawsze Jej sluchal jak go kladlam do lozeczka. Pozniej jak byl starszy I sie budzil w nocy to nie szukal mamusi tylko muzyki(jak sie wylaczyla), nawet mowil przez placz music music ;). ChodZi o to, ze dziecko nabiera roznych przyzwyczajen. Lepiej zeby uspokajaly sie przy czyms co nas zbyt nie obciaza fizycznie. Nawet jak zaczelam pracowac w zlobku I byl czas spania to wlaczalismy muzyke I przyciemnialismy swiatlo. Takze dzieci od razu wiedzialy, ze juz pora spania. Fajnie jak dziecko od razu nabiera takich przyzwyczajen. No, ale nie chce sie wymadrzac. Moze akurat ten sposob Ci pomoze.

kaczorek coreczka jest przepiekna. Ogromne gratulacje.

anade super, ze juz znajdziesz date operacji I gratuluje spokojnej coreczki.

My wczoraj kupilismy lozeczko z przewijakiem I materacem. Oj wydalismy wiecej pieniedzy
Niz przypuszczalam, ze wydamy. Postawilismy jednak na wygodny materac I duze lozeczko, ktore ma byc do 5 lat, bo zmienia sie je pozniej na lozko. A jeszcze tyle wydatkow nas czeka. Bo jakby nie bylo wszystko od a do z musimy kupic.
Postaram sie cos na ebayu uzywanego upolowac.
Jak wrocilam wczoraj do domu to sie ruszyc nie moglam tak mnie brzuch bolal. Nie nadaje sie na dluzsze spacery. tyle, ze jak chodze duzo to wiem, ze spalam kalorie ;) a jestem 10kg na plusie.

3majcie sie

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

21 maja 2013, 13:22

żyję po fitnessie :)

zioło, pochwal się jak możesz łózeczkiem na Jamesa! :-)

na koniec jak wracałam z siatami ze sklepu to już mnie podbrzusze bolało. czas na obiadek i odpoczynek.

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: wiosna-lato 2013

21 maja 2013, 13:45

Anade ciesze się, że trafiłaś na normalnego lekarza i już masz termin zabiegu dla małej.
Donatko trzymam kciuki za dobre wieści z wizyty. A co do mieszkania to jesteśmy na etapie odbioru kluczy, jak dobrze pójdzie to mąż ma odbiór w następny pn.
Tibby to jakieś pocieszenie, że Was też boli podbrzusze, bo mnie też boli, ale dość szybko. Najgorzej, że większość czasu leżę na prawym boku, bo jak położe się na lewy to synek zaraz mnie kopie w lewy bok.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

21 maja 2013, 14:58

Jenny, dla dzieci ponoc lepiej jak się leży na lewym. Ale przecież ileż można...

donatka, kochanie, jak idzie wizyta? Jak Mikołaj?

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

21 maja 2013, 15:31

Hej

u nas dzis jakas mala poprawa w zachowaniu Patryka. dzis o dziwno malo plakal i dal cokolwiek zrobic :ico_sorki: dzisiaj tez leciala kupka za kupka wiec tez jest dobrze bo przynajmniej wiem ze nie boli go brzuszek i sie nie prezy i nie denerwuje. bylismy z mezem dzis z nim na dlugim spacerze a pogoda u nas taka pochmurna ale powietrze takie rzeskie wiec i Patrykowi pasowalo bo smacznie sobie spal :-)

anza ja bardzo dziekuje bogu ze mam mame ktora mi pomaga bo gdyby nie ona to ja chyba bym sobie nie poradzila. wiem ze z kazdym problemem moge do niej walic jak w dym zawsze mi poradzi cos bo w koncu sama wychowala 4 dzieci. maz tez mi pomaga duzo ale wiadomo mama wie wiecej o wychowaniu dzieci niz my co dopiero poznajemy ten swiat.
My tez mamy usztywniany rozek ale na poczatku go nosilam w tym rozku a teraz jakos lepiej mi na poduszce go nosic jak juz trzymam go na rekach. w rozku nie raz spi ale strasznie on sie teraz wierci w nocy i wierzga nogami ze potrafi sie rozkopac nawet w rozku.
mamy w planach kupic bujaczek tylko czekamy na przyplyw gotowki...

Malgorzatka piekne to co napisalas!!!
ja mimo ze mam teraz ciezki okres to i tak mojego Patryka za zadne skarby bym nie oddala ani nie zmienila bym zdania co do bycia mama bo za bardzo go kocham :-) i mimo to jaki teraz jest ja zniose wszystko dla niego tak jak znosilam bedac w ciazy i podczas porodu.

tibby nic mi nie pozostaje jak dac rade :ico_oczko: moze minie mu ten okres i tez sie zmieni :ico_oczko:

donatka kciuki za wizyte!!!

Mad wlasnie taki chcemy lezaczek bujaczek kupic tylko czekamy na kase bo teraz to tak krucha z kasa jest. zycie kosztuje i teraz duzo wydatkow jest na Patryka ze na taki zakup sobie w tej chwili od tak od zaraz nie mozemy pozwolic :ico_noniewiem:

moni nie karmie Patryka piersia tylko odciagam mleko i daje mu z butelki. modyfikowane mam w domu mleko w razie czego ale jakos nie bardzo chce mu je podawac bo ja swojego mleka mam w nadmiarze ! potrafie z dwoch piersi odciagnac 170 ml z czego Patryk zjada mi po 80 ml max 90 ml a ja praktycznie co 3 godziny odciagam mleko i tego melka tyle mi sie gromadzi ze nie raz wylewam do zlewu.

anade super ze juz znacie date tego zabiegu :-)

ziolo my mamy w lozeczku taka melodyjke ktora czesto Patrykowi wlaczamy i wibracje tez sa ale nie raz zasypia przy tym a nie raz nie. .. wiec ciezko jest wyczaic czy on to lubi czy nie...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość