Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

15 wrz 2007, 12:20

No tak, dwa dni mnie nie bylo i juz od pol godziny czytam co tu wypisalyscie :)

Dziewczynki mam pytanie - jak wy czujecie te ruchy? Tzn chodzi mi w ktorym miejscu? Czy to jest gdzies pod pepkiem, czy nisko w podbrzuszu?
Bo ja sie strasznie martwie. Garcia - tak jak Ty mam straszne bole brzucha, szczegolnie pod wieczor. Mam problemy z jedzeniem, bo moj zoladek wytwarza jakies dziwactwa i mam okropna sline a do tego rano wymiotuje. Ale pominawszy to, od jakiegos czasu czuje nisko w podbrzuszu jakby mi baniaki pekaly, albo jakby ktos od wewnatrz walil - ale wydaje mi sie to za nisko jak na kopniaki malego, choc gdyby ktos powiedzial ze tam wlasnie ma kopac to bym na 100% powiedziala ze to kopy jak nic. Ale chyba za nisko. A jesli nie kopy, to co? Dziwnie sie czuje, tym bardziej ze brzuch mi slabo rosnie.
Ide dopiero do gina w poniedzialek. Ostatni raz bylam w 8 tygodniu. Nie mam nawet karty ciazy, wiec totalnie nie wiem co tam sie dzieje w srodku...

No i jeszcze jedno pytanie - czy macie nadal usg dopochwowe czy juz po brzuszku wam jezdza?

Sciskam mocno!
Tagar

ps. ale macie przeboje z tymi waszymi mezami, tesciowymi i w ogole... :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

15 wrz 2007, 12:40

tagar, ja wlasnie w tym samym co ty miejscu odczuwam takie dziwne ruchy, tzn. jakby pekanie baniek, o ktorym pisalam, przesuwnie sie, pukanie, kopanie, dlatego gdy to sie pojawilo w 16 tyg. bylam pewna, ze to ruchy dzidzi, ale lekarz mi powiedzial, ze niemozliwe bo za wczesnie...ja nadal jednak to czuje, coraz wyrazniej i mysle, ze to dzidzia. Faktycznie jest to nisko w podbrzuszu, ale przeciez na tym etapie ciazy nasze malenstwa sa chyba nisko jeszcze. Choc tu znow sie lekarz wtracil, ze mam za wysoko polozona ciaze?
no nic, pojde do mojej pani doktor, to sie dowiem wszystkiego.
tagar, podziwiam cie, ze tak dawno bylas u gina i wytrzymujesz. Ja ostatnio jak trafilam do przychodni, gdzie nie robil mi usg juz teraz wariuje, bo chce zobaczyc moja dzidziule i nie moge sie doczekac do tego dnia.
tagar, a duzo spacerujesz? mi mdlosci zaczely mijac jak na sile wrecz wychodzilam na godzinne spacerki i gleboko oddychalam. Mam nadzieje, ze niedlugo ci minie. A co do sliny, to chyba normalne, ja tez to mam.

garcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 11 wrz 2007, 08:33

15 wrz 2007, 15:06

coffe pisze:garcia, jestes rewelacyjna :-D dawno sie tak nie usmialam jak dzis, czytajac o twojej tesciowej i szwagierce hahaha


ciesze sie ze przynajmniej chwilowo Cie rozbawilam :ico_oczko:

coffe pisze:ja tez chce do ludzi!!!!! bzikuje!!!!! dlatego pewnie sie kloce z moim, bo jest jedyna osoba, ktora mi sie nawija do rozmowy i wtedy sie zaczynaja wyrzuty itd. To okropne, nikomu z rodziny nie mowie, co naprawde czuje. Depreche tez mam non stop, placze, rozczulam sie nad soba, w ogole mnie wszystko denerwuje...
marudz, marudz, ja wyslucham, bo mam podobnie :-D przynajmniej wiem, ze nie jestesmy same :-D


no wlasnie w tym jest sedno chyba, ze z nikim nie mozemy powaznie porozmawiac i sie wyzalic....a jak facet wraca pozno z pracy to mu sie tez pewnienie chce wysluchiwac narzekania baby :ico_placzek: no i ja im sie nie dziwie, ale z drugiej strony tak marze o tym zeby przytulil, poglaskal i wykazal zrozumienie....nie chce mu zrzedzic-dusze w sobie i wpadam w depreche, zredze-on sie irytuje ze ciagle tylko zrzedze i w koncu chcialby usmiechnieta zone zobaczyc to rycze i uzalam sie nad soba wtedy bo dlaczego tylko ja mam miec zle w ciazy????!!!! to w koncu takze jego dziecko.....hehhee jak to czytam to sama z siebie sie smieje, tak zle tak jeszcze gorzej :ico_oczko: ale takie sa moje irracjonalne mysli w tej chwili, ale wybaczam sobie w koncu w ciazy jestem :-D

Tagar pisze:Dziewczynki mam pytanie - jak wy czujecie te ruchy? Tzn chodzi mi w ktorym miejscu? Czy to jest gdzies pod pepkiem, czy nisko w podbrzuszu?
Bo ja sie strasznie martwie. Garcia - tak jak Ty mam straszne bole brzucha, szczegolnie pod wieczor. Mam problemy z jedzeniem, bo moj zoladek wytwarza jakies dziwactwa i mam okropna sline a do tego rano wymiotuje. Ale pominawszy to, od jakiegos czasu czuje nisko w podbrzuszu jakby mi baniaki pekaly, albo jakby ktos od wewnatrz walil - ale wydaje mi sie to za nisko jak na kopniaki malego, choc gdyby ktos powiedzial ze tam wlasnie ma kopac to bym na 100% powiedziala ze to kopy jak nic. Ale chyba za nisko.


ja czulam bardzo nisko-poczatkowo na wysokosci jajnikow mniej wiecej, teraz brzuch mi w tydzien wywalilo, macica siega do pepka i teraz czuje ruchy tak w "polowie drogi" do pepka :ico_haha_02: czasem ciut wyzej, ale nigdy mnie to nie niepokoilo. co do jedzenia to ja nie wymiotuje, ale tuz przed tym zanim mi brzuch wywalilo mialam koszmarne bole jelit i zoladka-ustalilam z moja gin ze to na pewno macica robila sobie miejsce i uciskala wszystko i zanim to sie dostosowalo to bolalo okrutnie :ico_placzek: po scianach chodzilam, ryczalam i myslalam ze umre z bolu, po trzech takich dniach obudzilam sie rano i....wszystko przeszlo :-D najszczesliwyszy dzien mojej ciazy.....caly dzien bez bolu!! no ale pozniej wrocily bole macicy....

Tagar pisze:No i jeszcze jedno pytanie - czy macie nadal usg dopochwowe czy juz po brzuszku wam jezdza?


usg juz przez powloki-juz bardzo dobrze widac!!! :-D jak mialam robione w 17 tyg dopochwowe i przez powloki to to pierwszse bylo wyrazne a to drugie slabe, a ostatnio juz dopochwowego nie mialam i wszystko bylo fajnie widac :ico_haha_02: biegnij do lakarza tagar!! ja tez bym tyle nie wytrzymala bez widoku mojego dzidziusia!!!

buziaki kochane!! ja dzis kupilam w koncu fajowe spodenki ciazowe-ale sie ciesze!!! :-D

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

15 wrz 2007, 19:51

garcia, a gdzie kupowalas spodenki, jakie i po ile? Ja dzis bylam w sklepie na Powstancow Slaskich z odzieza ciazowa, ale ceny kosmos :ico_szoking: jedne ladne eleganckie gatki wypatrzylam sobie do pracy :ico_haha_01: . Mam ze 3 pary dzinsow ciazowych, kupionych na allegro, ale cos nie moge w nich chodzic, nie sa na mnie za male, ale uciskaja mnie w biodrach, brzuchu, cos mi niewygodnie w dzinach. Przed ciaza tylko w dzinsach biegalam a teraz kurcze nie moge. Ogolnie ciuchy w sklepach z odzieza ciazowa sa drogie i naprawde niektore nieciekawe.

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

15 wrz 2007, 20:20

Dzieki dziewczyny! Pocieszylyscie mnie. Spotkalam tez kumpele 4 tygodnie dalej jest z ciaza i tez mowi ze to dzidzia mnie kopie i ze to wlasnie jest tak nisko! Poza tym troche poczytalam i zauwazylam ze jak cos mi uciska (spodnie albo siedze skrzywiona) to wtedy czuje to bardziej i faktycznie pisza, ze dzidzia sie dopomina o miejsce... wiec mam nadzieje ze to dzidzia i wszystko jest ok! W poniedzialek wieczorkiem gin! Wezme mezusia zeby popatrzyl na malego!

I jak tylko wszystko sie dowiem ze ok, to chyba zrobie pierwsze zakupy...

Coffe, ja odkad poczulam sie lepiej duzo sie ruszam z domu. Moze nie sa to typowe spacery ale wrocilam troche do pracy, a to sie wiaze z wyjsciami, probami i koncertami, bo troche muzykuje. Choc niestety meczy mnie juz to i dzis zagralam ostatni koncert. Juz mam godnego zastepce, wiec teraz pozostaja juz tylko wyjscia z pieskiem... No i troche chyba przesadzam bo czasem cos w ogrodku robie... wiecie, jesienne porzadki. Wywalam sloneczniki i sadze wrzose... tylko potem w glowie sie kreci. Jednak juz czlowiek nie ma tyle sily co kiedys.

Smieje sie bo moj brzuch jest tak malutki ze nikt mi nie wierzy w ta ciaze. Wszyscy mowia ze sciemniam. No i mieszcze sie ciagle we wlasne ciuchy. Ale troche rosnie, wiec mysle ze taka juz moja uroda i tyle. Tym tez przestalam sie przejmowac. Anyway, powiedzcie - jak liczycie miesiace? 18 tygdzien to juz 5 miesiac, czy ciagle 4?

garcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 11 wrz 2007, 08:33

16 wrz 2007, 09:38

coffe pisze:garcia, a gdzie kupowalas spodenki, jakie i po ile? Ja dzis bylam w sklepie na Powstancow Slaskich z odzieza ciazowa, ale ceny kosmos jedne ladne eleganckie gatki wypatrzylam sobie do pracy . Mam ze 3 pary dzinsow ciazowych, kupionych na allegro, ale cos nie moge w nich chodzic, nie sa na mnie za male, ale uciskaja mnie w biodrach, brzuchu, cos mi niewygodnie w dzinach. Przed ciaza tylko w dzinsach biegalam a teraz kurcze nie moge. Ogolnie ciuchy w sklepach z odzieza ciazowa sa drogie i naprawde niektore nieciekawe.


ja kupilam w maternity na kościuszki 27 takie pol sportowe pol eleganckie, ale co najwazniejsze dosc dlugie na mnie!!! w szoku jestem! moze mi w ciazy nogi sie skrocily :ico_puknij: nawet podobaly mi sie tam ciuchy:-) ceny nie sa niskie, ale ja jestem do takich przyzwyczajona bo do tej pory jak juz wczesniej pisalam skazana bylam na zakupy spodni w zarze :553: widzialam tam tez fajne dzinsy :ico_brawa_01: ...zreszta wahalam sie czy ich nie kupic. najchetniej kupilabym dwie pary, ale stwierdzilam ze mnie nie stac i poczekam - zobacze w jakim tempie bede rosnac :ico_oczko:
ja na allegro raczej nie bede kupowac, bo musze przymierzyc zanim cos kupie :ico_haha_01: boje sie wlasnie tego, ze wydam pieniazki, a pozniej sie okaze ze cos jest nie w porzadku...

Tagar pisze:Smieje sie bo moj brzuch jest tak malutki ze nikt mi nie wierzy w ta ciaze. Wszyscy mowia ze sciemniam. No i mieszcze sie ciagle we wlasne ciuchy. Ale troche rosnie, wiec mysle ze taka juz moja uroda i tyle. Tym tez przestalam sie przejmowac. Anyway, powiedzcie - jak liczycie miesiace? 18 tygdzien to juz 5 miesiac, czy ciagle 4?


spokojnie w 18 tyg to ja sie jeszcze w swoje ciuchy miescilam....zobaczysz, kiedys sie obudzisz i nie uwierzysz wlasnym oczom - ja wlasnie kiedys majac prawie zupelnie plaski brzuch zasnelam wieczorkiem ogladajac telewizje, obudzilam sie po 3 godzinach i mialam dwa razy wiekszy brzuch! :ico_oczko: myslalam ze mam jakies wzdecie, ale po tym jak na drugi dzien nic sie nie zmienilo stwierdzilam ze to chyba jednak nie jest wzdecie :ico_oczko: .... :ico_ciezarowka:
tez nie wiem za bardzo jak liczyc miesiace, najpierw liczylam po 4 tyg, ale ostatecznie, zeby wszyscy postronni rozumieli :ico_haha_02: licze "kalendarzowo" -porod mam na 2 luty wg OM wiec kazdego "2" zaczynam nowy miesiac :-D nie wiem czy to jest poprawne, ale i tak najchetniej operuje tygodniami ciazy, bo to jest najbardziej miarodajne przeciez :ico_oczko:

Tagar pisze:wiec mam nadzieje ze to dzidzia i wszystko jest ok! W poniedzialek wieczorkiem gin! Wezme mezusia zeby popatrzyl na malego!


bardzo mocno bede trzymac kciuki!!! musi byc dobrze - daj znac jak bedziesz po wizycie :-)

a ja dzis znowu mialam ciezka noc....macica bolala bardzo, a do tego dopiero teraz czesto zaczelam latac do toalety (w nocy min. raz-dwa, no ale juz pisalam ze moja ciaza raczej nie jest "ksiazkowa") no i po dzisiejszych dwoch wizytach, o 5 rano znowu zaczely sie moje bole i brzuch mi sie postawil na dluzszy czas :ico_placzek: nie moglam juz zasnac bo z jednaj strony sie zdenerwowalam a z drugiej bardzo bolalo....za to teraz mi sie oczka zamykaja bo macica juz doszla do siebie i jest idealna......bardzo mnie zastanawia dlaczego akurat w srodku nocy mnie lapia najgorsze bole, przeciez spie, odpoczywam, leze....ale brzuch zyje swoim zyciem niestety.....no ale moze ktoras z Was cos wie na ten temat?? ktos tak mial??
milej niedzieli kochane!!

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

16 wrz 2007, 10:28

Cześć dziewczyny!!!

Kod: Zaznacz cały

powiedzcie - jak liczycie miesiace? 18 tygdzien to juz 5 miesiac, czy ciagle 4?


ja tez wolę liczyc w tygodniach ale na miesiace to u ciebie jest jeszcze czwarty miesiąc, za pare dni zaczyna się piaty.
Jakbysmy liczyły ze miesiąc ma cztery tygodnie np to wyszłoby ze ciąża trwa 36 tygodni. ja kiedys pogubiłam się w tym :-D

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-09-16, 10:33 ]
garcia pisze:bardzo mnie zastanawia dlaczego akurat w srodku nocy mnie lapia najgorsze bole, przeciez spie, odpoczywam, leze....ale brzuch zyje swoim zyciem niestety.....no ale moze ktoras z Was cos wie na ten temat?? ktos tak mial??


mi się zdarza ze brzuch mnie boli na wieczór i czasem w nocy. Ale przy badaniu okazało sie ze wszystko jest w porządku więc pewnie to są bóle wzrostowe :ico_noniewiem: i tak ma po prostu byc.
Mnie to tez denerwuje bo zawsze wtedy przychodzą głupie mysli ze coś jest nie tak :ico_olaboga:

garcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 11 wrz 2007, 08:33

16 wrz 2007, 11:29

madziarka81 pisze:
mi się zdarza ze brzuch mnie boli na wieczór i czasem w nocy. Ale przy badaniu okazało sie ze wszystko jest w porządku więc pewnie to są bóle wzrostowe :ico_noniewiem: i tak ma po prostu byc.
Mnie to tez denerwuje bo zawsze wtedy przychodzą głupie mysli ze coś jest nie tak :ico_olaboga:


dzieki kochana!! jak to dobrze wiedziec, ze nie jestem sama tzn. ze jest szansa ze to nie oznacza nic strasznego :ico_haha_02: bo jak do tej pory to raczej malo kto mial podobnie jak ja....
naprawde uspokoilas mnie troche :-D

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

16 wrz 2007, 11:43

garcia pisze:naprawde uspokoilas mnie troche


ciesze się ze troszkę się uspokoiłas, w pierwszej ciąży tez miałam takie bóle. wiadomo ze trzeba to skonsultowac z lekarzem, a bierzesz jakies leki??? Magnez, nospę? Mi lekarz przepisał magnez.

garcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 11 wrz 2007, 08:33

16 wrz 2007, 12:07

madziarka81 pisze:
ciesze się ze troszkę się uspokoiłas, w pierwszej ciąży tez miałam takie bóle. wiadomo ze trzeba to skonsultowac z lekarzem, a bierzesz jakies leki??? Magnez, nospę? Mi lekarz przepisał magnez.


wszystko konsultuje z moja gin :ico_oczko: dla mnie jest wyrocznia :ico_oczko:
od poczatku ciazy mialam brac scopolan w razie skurczy, a ostatnio przez to ze najczesciej sie to dzieje w nocy dostalam magnez 3xdziennie oraz scopolan, ale w czopkach. w ciagu dnia dalej mam brac tabletki w razie czego.
boshe jak ja bym chciala juz ten kwiecien - odzyskac rownowage i figure :ico_oczko: i przede wszystkim miec zdrowe dziecko na reku.... :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość