wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

19 sie 2010, 14:56

tibby, nam kazala wszystkie zabawki klasc po 2 stronie i aby lezala na podlodze na kocu. mamy specjalne noszenie tak jak by lezala w hamaku nie mozemy brac malej pod paszki.

NICOLA_1985

19 sie 2010, 22:28

hej
ja jutro mam gości a w sobote na wesele :-D :ico_brawa_01:
nie było mnie troche bo nie bardzo mam czas, tyle co poczytam i musze zawsze zmykac :ico_noniewiem:
dzisiaj sprzatałam całe mieszkanie od nowa wczoraj myłam okna i prasowałam i tak codziennie cos a dzieci tez kisic w domu mi szkoda jak wyjdzie słonko chociaz na chwile

wisnia jak tam malutka śpi chętnie w hamaczku??? my juz mamy główke w dużo lepszym stanie :ico_sorki: prawie sie wyprosowała ale jeszcze troszkę zostało :ico_sorki:
teraz robię krystiankowi inne wiązanie i chyba dlatego to szybciej idzie bo jest wiązany jakby leżał w łódeczce, wyglada to tak ja na zdjęciu które umiescila Martalka od Milenki jak spała w hamaczku zrobionym z chusty, wiązanie robię w odległosci 2 - 3 szczebli i fajnie jest opatulony tym hamaczkiem jak by był dalej w brzuszku :ico_oczko:

Samanta super - fizjoterapeutka :-D :ico_brawa_01: cwiczysz metodą ndt - bobath? moje dzieci oboje są cwiczeni tą metodą

mmarta ja tez pamietam jakie potrafi byc stresujące nocnikowanie bo moja karolina tez niedawno wyszła z pieluch (jakies 4 miesiace temu), ileż ja się nerwów najadłam.... :ico_noniewiem: najgorsze było jak już załapała o co chodzi i mówiła ze chce siku sikając właśnie w tym momencie, albo biegła do innego pokoju kucała załatwiała sie i przyprowadzała mnie w to miejsce i z uśmiechem na buźce pokazywała mi że zrobiła siku a kupa jest w majtkach... :ico_olaboga: :ico_oczko: najwazniejsza cierpliwosc bo jak dziecko widzi ze sie denerwujesz to tak naprawde nauka idzie dłużej

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

20 sie 2010, 09:55

NICOLA_1985, srednio powoli sie przyzwyczaja. zazdroszcze Ci ze macie glowke w lepszym stanie u nas powiedziala ze nie wie czy do konca sie wyprostuje:( ale teraz chetnie lezy na tym 2 boku i przekreca sie na brzuch z niego

[ Dodano: 2010-08-20, 09:57 ]
a co do metody to chyba zuzia tez jest nia cwiczona bo powiedziala moja fizjoterapeutka ze jest jeszczeo wojty ale ona jest bardziej drastyczna

NICOLA_1985

20 sie 2010, 12:21

hej
no ja tez słyszałam o metodzie vojty ale dzieci bardzo przy tej metodzie wrzeszczą i cwiczenia nie są dla nich przyjemne, a ndt bobath to w zasadzie fajna zabawa :ico_oczko:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

20 sie 2010, 12:44

NICOLA_1985, no tez tak slyszalam ale moja krzyczy i przy tej i pol godziny i koniec zajec

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

20 sie 2010, 13:00

mmarta, ja się zabieram do odpieluchowania Damiana, ale nijak mi nie idzie. Głównie przez kupy. On robi rzadkie śmierdziele ze dwa razy dziennie i jak mi się w majty sfajda to masakra, albo w pieluszkę z materiału- nijak tego uprać... Nie wiem jak do tego podejść. Bartek w jego wieku już nie miał pieluchy...

Ile płacicie dziewczyny za rehabilitację metodą ndt bobath? Pokaże małą pediatrze i spytam czy widzi potrzebę. Nie chcę żeby mnie wysyłał do poradni rehab u nas przy szpitalu, bo już z chłopcami usłyszałam w tej poradni, że u takich małych dzieci nie ma żadnych ćwiczeń zalecanych :ico_szoking: tia... spece...

Nicola, Krystianek cały czas śpi w tym hamaczku za każdym razem, czy np. ileś godzin na dobę??

Samanta, z niecierpliwością czekam na ćwiczenia dla maluchów :ico_brawa_01:
Co do karmienia, to ona leży na łóżku, głowę przekręca a ja robię wygibasy by jednym czy drugim piersiakiem ją nakarmić.
A leżenie na boczku nie jest zalecane przy nierozwiniętych bioderkach (słowa speca od bioderek i jedno z zaleceń), a piszę to po to, bo każdy inny specjalista, pediatra itd zaleca to co uważa za konieczne oczywiście, tylko szkoda, że sporo w tego się wzajemnie wyklucza :-D Trzeba liczyć na swoją intuicję w tym wszystkim.

No uciekam. Milenka właśnie surnęła wielką kupę- jakby traktor przejechał :ico_haha_01: A Damian chce jej cycka dawać ;) (dzisiaj karmił cycem lalkę :ico_haha_01: "cio lalo, kcieś cica? kcieś?? pooosie... jeć, jeć" itp czułe słówka. :ico_oczko:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

20 sie 2010, 13:18

Martalka, ja place 35 zl za wizyte nie raz jest godzine nie raz 40 minut ale i tak mi sie wydaje ze to nie duzo

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

20 sie 2010, 15:25

no cena nawet w porządku :ico_brawa_01: oby i u nas podobnie było (jakby co ;) )

NICOLA_1985

20 sie 2010, 19:04

Hej
Martalka ja za prywatną godzinę płacę 50 zł ale z Krystiankiem mam na NFZ. dowiedz sie gdzie u was jest Ośrodek Wczesnej Interwencji (OWI) lub spytaj pediatre o taki ośrodek i poproś o skierowanie do neurologa w tym ośrodku, na pewno dostaniesz skierowanie od neurologa na stymulacje(rehabilitacje)
a Krystianek śpi w hamaku całą noc i w ciągu dnia przeważnie drzemki też a jak nie śpi to go tam kłade i nakręcam karuzelke i też leży fajnie i guga.
hamaczek mozesz sobie uszyc i kłasc malutka albo z chusty rób jej hamak i nie potrzebujesz na to zezwolenia specjalisty.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

20 sie 2010, 21:46

No właśnie chyba u nas takiego ośrodka nie ma, w każdym razie nie słyszałam. Są prywatne gabinety rehab., oraz ten przy szpitalu gdzie już się sparzyłam (i moja koleżanka, która jeździła ze swoim synem na rehabilitacje też)...

W ogóle z neurologiem dziecięcym u nas w mieście jest kiepsko...

A co do hamaka, to uszyć chętnie mogę. Pisz mi proszę z czego (bawełna? jaka? pościelowa czy flanela?) I jakie wymiary? :) Milenka lubi hamaczek z chusty i zwykle jej wiążę i bujam jak zasnąć nie może, ale on się tak zwija (zamyka) u góry i boję się, żeby tak spała, muszę być blisko).
Ja szyć lubię i umiem, więc bez problemu.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość