Awatar użytkownika
malinowa19
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 13 lut 2012, 15:33

04 cze 2012, 21:31

hey.. sprawdzałyście kiedys wydzieline z pochwy papierkami lakmusowymi?
ja dzisiaj ponosiłam chrzesniaka, jak przyjechałam do domu to miałam wilgotną bieliznę i zbadałam papierkiem i zabarwił się na niebiesko a tak zabarwiają wody płodowe:ico_olaboga: nie wiecie co może zabarwić na niebiesko jeszcze taki papierek? dodam że ruchy Małego czuję tak jak zawsze...
mam jechać na IP czy sprawdzić jeszcze po kompieli?

[ Dodano: 04-06-2012, 21:43 ]
Qanchita w tym roku jest 2 tygodnie wolnego dla męża po urodzeniu dziecka z tego co wiem.. tak mojemu przynajmniej mówili w pracy

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

04 cze 2012, 21:51

w tym roku jest 2 tygodnie wolnego dla męża po urodzeniu dziecka z tego co wiem.. tak mojemu przynajmniej mówili w pracy
Ty chyba piszesz o tzw tacierzyńskim. A mi chodzi o te dodatkowe okolicznościowe... na ślub masz 2 dni, na narodziny dziecka 2 dni i na pogrzeb bliskiej osoby jest chyba 1 dzień.

[ Dodano: 04-06-2012, 21:59 ]
zbadałam papierkiem i zabarwił się na niebiesko a tak zabarwiają wody płodowe:ico_olaboga:
hmm...ja akurat nie badałam nigdy wydzieliny papierkiem lakmusowym ale niebieski świadczy o zasadowym pH. Ale nie muszą to być wody. Może być wynikiem jakiegoś zakażenia bakteryjnego.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

04 cze 2012, 22:02

malinowa19, mi lekarz za kazdym razem bada papierkiem lakmusowym i zawsze wynik byl ok.
Quanchita ma racje - to nie muszą byc wody tylko jakaś infekcja. Najlepiej idz do lekarza jutro, na IP moim zdaniem nie ma co jechac poki nie wiadomo dlaczego masz takie PH,dopiero Gdyby wody całe Ci odeszły to byłaby inna kwestia.

[ Dodano: 04-06-2012, 22:03 ]
Ty chyba piszesz o tzw tacierzyńskim. A mi chodzi o te dodatkowe okolicznościowe... na ślub masz 2 dni, na narodziny dziecka 2 dni i na pogrzeb bliskiej osoby jest chyba 1 dzień.
ale jeszcze są dodatkowo 2 dni w roku na opieke nad dzieckiem i mozna się nimi podzielic z męzem - tak nam ostatnio w szkole rodzenia mowili.
A okolicznosciowe chyba muszą mu dać,nie mogą odmowić dania takie urlopu...tak mi sie wydaje :) Tak na chłopski rozum,ale wiadomo roznie to niestety bywa...

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

04 cze 2012, 22:43

[quote="Madleine"]ale jeszcze są dodatkowo 2 dni w roku na opieke nad dzieckiem i mozna się nimi podzielic z męzem - tak nam ostatnio w szkole rodzenia mowili.


Tak, mi właśnie został jeszcze 1 do wykorzystania na ten rok więc chcę go przekazać mężowi.
A z tą okolicznościówką to tak jak piszesz...powinni udzielić ale różnie to bywa :ico_zly:
Jak się Jolka urodziła to mówiłam mężowi że nie ma brać urlopu bo to mu się po prostu należy...te 2 dni. No ale jego kadrowa (a w sumie babka od kadr, rozliczeń,księgowości i wszystkiego jak to u prywaciarza bywa) zaczęła coś kręcić, motać i wyszło na to że musiał wypisać urlop :ico_zly: Ale tym razem tak się nie damy porobić!

Awatar użytkownika
malinowa19
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 13 lut 2012, 15:33

04 cze 2012, 23:05

Madleine tylko że infekcja nie zabarwia papierka na niebiesko... eh... juz sama nie wiem.. poczekam do rana

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

04 cze 2012, 23:39

malinowa19, zabarwia. Przy zapaleniu pochwy pH się zmienia. Może stąd to zabarwienie.
Kiedy masz umówioną kolejną wizytę? Jeśli nie leci cały czas to pewnie możesz być spokojna.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

04 cze 2012, 23:44

malinowa19, ja się nie znam na tym. Ale mi się wydaje że w szpitalu Cię oleją. Lepiej już do lekarza zadzwonić lub pojechać. A skąd w ogóle masz te papierki? Lekarz Ci tak kazał sprawdzać?
Ale tym razem tak się nie damy porobić!
ale bezczelni :ico_zly: przecież to muszą dać i tyle :ico_zly: z drugiej strony wiem że nie takie numery robią. W Pawła poprzedniej pracy nie mógł się doprosić o urlop, ale np przychodził rano na 5:45 do pracy a tam mu mówili że dzisiaj ma urlop :ico_zly: :ico_zly: Więc we wszystko jestem skłonna uwierzyć.
Qanchita w tym roku jest 2 tygodnie wolnego dla męża po urodzeniu dziecka z tego co wiem..
no jest ale na to jest rok czasu. I po co marnować to wolne jak się należą jeszcze inne.

Ja mam nadzieję że Pawła nie oszukają i od lipca będzie miał umowę o pracę a nie jak teraz zlecenie. Bo nie wiem jak z tymi wszystkimi świadczeniami wtedy by było.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

05 cze 2012, 08:38

Qanchita, witaj kolezanko po fachu- też jestem mgr inż technologii żywności i żywienia człowieka. ale w zawodzie nie pracuję, przekwalifikowałam się na filologa angielskiego :ico_haha_01:
Malinowa niebieskie zabarwienie znaczy o zasadowym pH co nie jest równoznaczne z wodami :ico_nienie: ja np. pH moczu mam ciągle 7 co już pewnie by papierek tak podbarwiło. a bakterii nie mam w nim, przynajmniej na wynikach pisze nieliczne :ico_noniewiem:
piernicze podłogi dzis :ico_haha_01: wczoraj 3 godz męczyłam sie z bólem kręgosłupa i @owym ale to skurczy nie przypominało. i taka jestem obolała cała, piernicze, leniuchuje do porodu :ico_oczko: jutro ktg to sie dowiem kiedy ew. wywoływanko :-)

[ Dodano: 05-06-2012, 08:41 ]
nie oszukają i od lipca będzie miał umowę o pracę a nie jak teraz zlecenie.
na zleceniu nie przysługuje nic tak naprawdę, chyba jedynie L4 na siebie samego- bo na dziecko już nie :ico_puknij:
tylko czy na nowej umowie o pracę tak od razu wszystko przysługuje to też nie wiem. u nas to takie porąbane wszystko że ani się połapać :ico_puknij:

ja mam plan taki- jak urodzę M. wezmie 2 dni okolicznościowego i potem na mnie L4 a w lipcu idzie na 2 tyg urlopu. Tacierzynski wezmie w jakims zimowym miesiącu jak nas konkretnie przysypie śnieg bo wożenie smyka do pkola przy temp. np -15 to z kilkumiesiączną niunią raczej odpada :ico_olaboga:
ale co z planów wyjdzie to już się okaże w praniu :ico_oczko:

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

05 cze 2012, 09:12

witajcie - jestem po wizycie - malutka jest sliczna, wazny 1900 g, wszystko z nia w porzadku i jestem szczesliwa:) Lekarz stwierdzil ze to bedzie wieksze dziecko.....
;)

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

05 cze 2012, 09:16

Lekarz stwierdzil ze to bedzie wieksze dziecko.....
widzę że ma mnej więcej tyle samo co Agatka w tym czasie a potem wystopowała i niby jest (była) malutka. to zabaczymy jaka sie moja urodzi to Twoja może podobnej wagi będzie :-)
super że wszystko z Nia OK, niech rośnie zdrowo :ico_brawa_01: 2 kg to już kawał bobasa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość