Awatar użytkownika
BrodzikowaMama
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 21 gru 2012, 21:01

Re: wiosna-lato 2013

27 maja 2013, 21:05

hejka

donatka-sliczny brzus;)

Moniczka-Gratulacje:) super prezent z okazji dnia Matki:)

a u Nas jakos leci..mozliwe ze w wekend jedziemy gdzies z M. sami:) zobaczymy jak to wyjdzie

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

27 maja 2013, 21:07

Na jakiej podstawie mają niby zwolnic?
U mnie w rodzinie posypały sie dzieci hurtem i tatusiowie szumnie szli na tacierzyński i nie zdarzyło się by kogoś zwolniono, straszono, że jak pójdzie to zwolnią a wręcz wysyłano lub sugerowano dogodne terminy by pasowało i firmie/zakładowi pracy i młodym rodzicom. Nie wiem czy wiesz, że mąż nie musi w całości tego wykorzystać, może podzielić na kilka części np. po 2 dni (np. sb,ndz -jak ma wolne zwykle to dobrze pn i wt) i tak jak Wam pasuje do ukończenia przez córcie roczku.
Jestem w szoku, że się boicie...naprawdę pierwszy raz o czymś takim słyszę, że z tego powodu mieli by zwolnic z pracy kogokolwiek a pracowali i w państwówce i prywatnych przedsiębiorstwach.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

27 maja 2013, 21:12

misia81 a jak tam blizna po cc? Duża ją masz i jak się goi, przemywasz ją czymś?

Tibby ale ładny brzusio, i chyba od ostatniego zdjecia piersi też ci urosły - sorki za szczerość - czyli z karmieniem nie powinno być problemu :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

27 maja 2013, 21:15

od ostatniego zdjecia piersi też ci urosły - sorki za szczerość - czyli z karmieniem nie powinno być problemu :ico_sorki:
:ico_zdrowko: :ico_zdrowko: będzie mlecznie i miło :ico_urodzinki:

BRODZIKOWA o fajnie! Super sprawa tak się wyrwać szczególnie kiedy jest sie ciężarną mamą i to podwójnie z licznym starszym potomstwem. Takie wytchnienie się przyda!
A kto z starszakami staje?

A co tu taka ciszaaaa...hm?!

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: wiosna-lato 2013

28 maja 2013, 08:14

Dzień dobry

Ale u nas lepje o jaaa i tak zimno jest ok 10 stopni :-/ małą przykryłam dwoma kocykami co by nie zmarzła bo i mi jest zimno :ico_noniewiem: mąż pojechał do pracy zostałam sama :ico_noniewiem:
Na jakiej podstawie mają niby zwolnic?
hmm nie wiem,mąż tam pracuje dopiero 2 miesiące i juz na zwolnieniu a teraz jeszcze jakby chciał wziąść tacierzyńskie to po co im taki pracowanik? ale móił im,że ma mu sie dziecko urodzić,no nie wiem :ico_noniewiem:
a jak tam blizna po cc? Duża ją masz i jak się goi, przemywasz ją czymś?
Blizna ok,biore jeszcze antybiotyk bo stan zapalny mały mi się robił.,ale już jest dobrze szwy ściągniete i sie zaczyna goić i swędzi brrr zostanie taka pewnie niteczka po zabiegu,a przemywam teraz wodą utlenioną.
a tak ona wyglądała po cięciu :
Obrazek

Dziewczynki nadal mnie trzyma opuchlizna na stopach czy to normalne? zeszło juz troszkę,ale nadal jest :ico_noniewiem:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

28 maja 2013, 08:31

misia81 kup sobie szare mydło i nim delikatnie przemywaj. A już wyciągnięty masz ten zewnętrzny szef? czy rozpuszczalne miałaś wszystkie?

Jenny a jak tam projektowanie mieszkanka idzie?

CZerwiec tusz tusz więc która szykuje się na porodówkę? :-D

anade
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:02

Re: wiosna-lato 2013

28 maja 2013, 08:46

Hejka dziewczyny :) musze was doczytac bo tak duzi naskrobalyscie :) a my mielismy gosci w weekend i tak zlecialo. byli moi rodzice i siostra.przynajmniej troche odpoczelam.siostra mi pomogla pposprztac dom, mama troche pogotowala :) opowiem wam szybciutko.jak sie wczoraj wkurzylam az sie poryczalam. zadzwonil meza brat ze chca nas odwiedzic.za chwile zadzwonil ponownie ze wpadna do nass w czwartek z wieksza ekipa-rodzicami,kuzynami,i reszta rodzenstwa.lacznie 10 osob.i ze mozemy zrobic grila-to byl jego pomysl.maz powiedzial ze spoko ale jeszcze mnie zapyta. dla mnie nie ma problemu tylko przypomnialam I'm zwe gril skladkowy bo nie mam teraz ani czasu ani poeniedzy. bo to pierwszy miesiac jak sie urodzilo malenstwo a i mielismy cala mase wydatkow zwiazanych z jej wada - glupia butelka kosztowala nas 100 zl! i wyjaz do instytutu itd. no ok ustalone. po czym sie dowiedzialam ze jego narrzeczona bardzo dobitnie skomentowala przy rodzinie meza nasza sytuacje. powiedziala ze teraz to my tylko kasa i kasa i nic innego sie dla nas nie liczy. ze moglismy przemyslec zrobienie sobie dziecka i wziecie kredytu. skoro terqaz nam ciezko moglismy sobie nie .robic dziecka. i ze byla bardzo zbulwersowana ze ja powiedzialam ze gril skladkowy. nasi wszyscy znajomi niigdy nie przychodza na grila z pusta reka.. oni zawsze wbijaja sie na krzywy ryj wiec specjalnie przypomnialan im o tym ze gril skladkowy. bi wiem jacy sa. no ale widac ze zabolalo to ze musi przyniesc sobie jedna kielbaske na grila. I to ze nie bede miala teraz czasu skakac kolo niej. oni jako jedyni przyjechali do nas z pusta. reka na nowy dom i nigdy nie przywiezli np wodki jak sie umawiali na weekend na picie....

anade
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:02

Re: wiosna-lato 2013

28 maja 2013, 08:52

Nie dosc ze sami wymyslili tego grila i sami sie wprosili taka duza ekipa to jeszcze oczekuja ze my wszystko zrobimy i ich ugoscimy to trezba miec tupet!

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

28 maja 2013, 09:27

Dzień dobry :-)

Małgosia, widzę po odliczaniu, że wczoraj wskoczyłaś w 7mc!!!!!!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Brawo!!! Już III trymestr!
Shiva, u ciebie ostatnie okienko!!!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Brawo kochana, zobacz jak już niedaleko!!!


misia, blizna malutka. dobrze, że Milencja zrobiła ci kupala. I śliczne imiona jej nadaliście. Co do tacierzyńskiego, zgadzam się z Gosią. Nie mogą cię zwolnic!!!

monik, no ja mam nadzieję, ze nie będzie problemu z cycowaniem. :ico_sorki: Muszę dac tylko siarę do przebadania, bo wciąż mam obawy, że mój gronkowiec nie został wyleczony. Ale do bliżej terminu z tym pójdę. Po 35tc i tak mam sporo zleconych badań, a wszystko prywatnie, wiec kasy pójdzie.

U mnie do kupienia zotało:
- Dada 1 x2
- smoczek

- proszki do prania (kolor/biały)
- klapki do szpitala
- koszula do karmienia
- podpaski poporodowe

Coś mi mama dziś dzwoniła odnośnie proszków, więc może chce kupic... zobaczymy :-D
Pocieszam się tym, że widac już koniec.

monik, pytałaś która chętna na poród w czerwcu - ja już za 3 tyg. powiem, że mogę rodzic. Ale póki co ściskam kolana :P

anade, czas chyba na zmianę suwaczków ;-) współczuję sytuacji jaka miała miejsce. nie dziwię się, że się popłakałaś. do tego hormony powodują u nas jeszcze większe odczuwanie emocji.. :ico_pocieszyciel:

Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

Re: wiosna-lato 2013

28 maja 2013, 10:38

anade co za wredny babsztyl!! jasne! powinniście nie "robić" sobie dziecka i nie mieć domu żeby móc ją gościć, hrabinę jedną!! wrrrrrrr bo przyjmowanie gości to priorytet w życiu! no co za głupia baba! się wkurzyłam też serio... ech żal d... ściska jak się takich ludzi słucha, szok
że już nie wspomnę że w pierwszych tygodniach życia dziecka to rodzina też powinna się opanować z tymi tłumnymi odwiedzinami bo wiadomo, że ani sił na to nie ma ani czasu i jeszcze zarazki przynoszą
nie przejmuj się głupią babą, ja bym ich więcej nie zaprosiła, albo bym zadzwoniła i odwołała grila hehehe ;)
dobrze że Twoja rodzinka Ci trochu pomogła

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość