Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

31 maja 2013, 19:55

Hej :-) :-)

Czy wiecie, że od 22 tc są darmowe wizyty położnej przed porodem w ramach funduszu? Myślałam, że tylko po porodzie sie należy.
Ja muszę obdzwonić i się popytać, kurde fajna sprawa. Tak słyszałam.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

31 maja 2013, 21:56

Shiva ojej, no to się porobiło. Ja wiem, że i Ty i maluszek jesteście silni i wszystko dobrze się ułoży. Lekarstwo zadziała i szybciutko wrócicie do domku. Buziaki dla Was!

Misia Milenka rzeczywiście taki pączuś się robi :-)
Jak cyce, lepiej?

Tibby Oj bidulko! Teraz to już może oszczędzaj się bardziej, co?

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

31 maja 2013, 22:30

Pisałam,że dziś po urzędach biegamy,najpierw becikowe załatwić w MOPSIE,bo wiecie,że już ZUS nie płaci becikowych a MOPS?
u nas jak mieliśmy becikowe to właśnie już w Mopsie było składane. A to już ponad 6 lat temu było :ico_oczko:

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: wiosna-lato 2013

31 maja 2013, 23:28

sliczna Milenka i rzeczywiscie na buzce sie zmienia juz
Nioo taka pyza wyszła,ale to tak zdięcie wyszło :-) tutaj tez zdięcie z dzisiaj jak spała i tak wyglada :-)
Obrazek
Ja jakos nie pamiętam, zeby tyle załatwiania z tym było. Owszem, jakieś tam zaświadczenia od gina, ze szpitala zaświadczenie o urodzeniu dziecka
Bo niunia było tak! jeszcze w 2012! ale tak sie jakies przepisy zmieniły,ze sama zobaczysz ile teraz papierów musisz zebrac aby dostać ten tysiaczek :ico_olaboga: i to jeszcze jak ci sie bedzie nalezeć,to jest dla mnie niezrozumiałe,ale ok pozbieramy papiery i zobaczymy czy nam sie nalezy..tylko nie rozumiem po co im PIT z 2011r,no ale ok...
kurde fajna sprawa.
noo to byłaby fajna sprawa!
Ja dziś się dowiedziałam u pediatry,ze jak Milenka urodzilaby się z wagą 2500 to miałaby za darmo szczepienia,a,ze urodziła się o 100gr! wiecej to juz niestety :ico_puknij:

My dziś walczylismy z zaparciami,moja maleńka tak płakała az mi się serce krajało,ale tak jest jak się karmi MM :ico_noniewiem: teraz już amciała i ładnie spi bo kuke udało się zrobić :ico_sorki:

padam :ico_sorki:

Małgosia aaa cycki :-) już jest lepiej o stokroć,ale jeszcze ciutke leci pokarm dlatego biore nadal bromergon.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

01 cze 2013, 08:34

misia, nie strasz. Z tego co liczyliśmy, to nam się należy to becikowe i mam nadzieję, że to sie potwierdzi w rzeczywistości, bo kasa przyda się na szczepienia/chrzciny itp.

Znów ból bioder w nocy :( Chyba się rozchodzą, czy co... w dzień jest ok, ale leżec długo nie mogę :(

zioło, dziś 8 okienko!!!
Brodzikowa, dziś 7 okienko!!!!!!! Brawa dla was laseczki!

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

01 cze 2013, 09:21

witam :)

my dziś pospaliśmy do 8.30, mały się rozpycha od rana, coś mnie troszkę plecki bolą u góry :ico_noniewiem: ,

u nas od rana pochmurno, zanosi się na deszcz,ale mam nadzieję, ze potem się rozpogodzi, bo dziś u nas imprezy na d jeziorem: o 11 zaczynają się targi i zabawy dla dzieci, a o 14 są motorowodne mistrzostwa świata i Europy, oby pogoda dopisała :ico_sorki: ,
a jutro śmigamy do Bydgoszczy na roczek :),

jeśli chodzi o becikowe, to ja pamiętam , że musiałam pokazać akt urodzenia i jeden papier wypisać z numerem konta bankowego i tyle, a teraz właśnie słyszałam, ze trochę trzeba wypełniać,ale ważne, ze się dostanie te pieniążki, bo się przydadzą szczepienia i chrzciny,

miłego weekendu! :ico_oczko:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

01 cze 2013, 09:27

Hejo!

BECIKOWE od 1.01.2013 jest zmiana w jego przyznawaniu i zostaje przyznane wg kryterium dochodowego.
http://dziecko-i-prawo.wieszjak.pl/beci ... roku.html#

MISIA może małej trzeba więcej herbatki podawać, bo mm to jest tylko jedzonko nie picie. A wiadomo, brak płynu zatrzymuje stolec.
Z tymi szczepieniami tez dobre!

TIBBY na wznak czy na boku też ciężko? Ja na wznak nie mogę bo mnie bardzo boli ale już na boczku lepiej.

MAMUSIE JUŻ ROZPAKOWANE co tam u Was, piszcie coś! Halo!

DONATKA za skończony 35 tc :-D

DZIEŃ DZIECKA, jak świętujecie?
My od rana już- dzieci przed 6 rano patrzałki otworzyły i śledziły gdzie paczki a tu klops :ico_haha_01: dobrze zaczajone i poszły leżc dalej. O 7 rano wstały i mnie budzą: mamo, wiesz jaki dzień :-) a ja, że owszem, wiem. No i dostały dzieci paczki- edukacyjne-farby, kleje, nożyczki, kredki, wycinanki, szlaczkowanki, wydzieranki i owoce. Pierwsze byly w szoku, że nie ma zabawki ale potem szał uniesień i ...cały pokój wypaprany. Myślałam, że nie usiedzą przy śniadanku :ico_urodzinki:

Obrazek

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: wiosna-lato 2013

01 cze 2013, 09:44

Dzień Dobry.
Tibby jak piszesz to tych bólach to już wiem jakie przyjemności jeszcze przede mną. Ja mam w biodrach tylko 83 cm, więc pewnie mnie takie rozszerzanie też czeka.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

01 cze 2013, 09:47

Ja wiem, że mnie biodra bardzo bolały w dwóch pierwszych ciążach, teraz jestem rozklapiocha nie z tej ziemi chyba, bo mnie nie bolą wcale na razie.

Idę na kawkę do mamy :-) papa

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

01 cze 2013, 10:39

Mnie tak od tygodnia jakoś bolą. Wcześniej też nic. Z bobim tym bardziej.

A bolą biodra jak leżę na bokach. na plecach nie śpię, bo ledwo oddycham. Jakby mi ktoś na klatcie siedział :/

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość