Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Ból gardła

06 mar 2015, 23:09

A znasz fiordę? Ma działanie kojące i łagodzące, zawiera substancje śluzowe (porost islandzki), więc tworzy taką powłokę ochronną w gardle.

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

Re: Ból gardła

09 mar 2015, 15:37

Mi właśnie farmaceutka poleciła, dlatego w ogóle powiem szczerze nie patrzyłam na skład. Porost islandzki nieco mnie zdziwił :ico_szoking:

Innna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2015, 12:28

Re: Ból gardła

25 mar 2015, 13:07

Jeśli mam pewność, że to niegroźny ból gardła to zwykle poprzestaję na czarnych Hallsach i tych najbardziej miętowych. Wiem, że to nie leczy ale nie czuję bólu:) Tutaj artykuł o zapaleniu gardła: http://www.medicusdcl.pl/dolegliwosci/p ... nia/gardlo o ogólnie wniosek, że lepiej tego nie lekceważyć z prostego powodu - będziemy dłużej mordować się z bólem, drapaniem w gardle itd. Przyczyna jest jedna - to że boli nas gardło nie mamy pewności, że to w gardle bezpośrednio jest przyczyna stanu zapalnego:)

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

Re: Ból gardła

27 mar 2015, 13:19

wzięłaś w ciemno, ale chyba jesteś zadowolona z tych pastylek? ja jednak dokładnie przejrzeć sobie skład, tych pastylek, a ile płaciłaś za opakowanie?
:ico_respekt:

Tak jestem zadowolona, gardło mnie nie drapie. Stosuję sobie doraźnie. Płaciłam jakoś koło 10 zł.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Ból gardła

01 kwie 2015, 16:09

A znasz fiordę? Ma działanie kojące i łagodzące, zawiera substancje śluzowe (porost islandzki), więc tworzy taką powłokę ochronną w gardle.
Widziałam je ostatnio w aptece i nawet miałam kupić. Niestety przez suche powietrze przechodzę katusze. Na necie piszą, że to nie tabletki tylko takie bardziej żelki do ssania, prawda? To one są dla dzieci czy dla dorosłych ?

Pokemon
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 02 kwie 2015, 15:09

Re: Ból gardła

02 kwie 2015, 16:01

Ja musiałem po antybiotyk na gardlo jechac do czech bo polskie apteki nie maja podpisanej umowy z producentem. Lek nazywa się Bioparox, jest to lek wziewny na ostre zapalenie gardła, kosztuje okolo 230 koron ale to jedyny lek który mnie do końca wyleczył i jest bez recepty.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Ból gardła

03 kwie 2015, 21:42

Antybiotyk bez recepty? Jakim cudem?

Wolę już łagodniejsze leki ziołowe, jak wspomniana fiorda, niż od razu z grubej rury antybiotykami osłabiać organizm.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Ból gardła

30 kwie 2015, 00:22

Jak dla mnie tez antybiotyk to ostatecznosc tylko wtedy kiedy musze. Ale co do tej Fiordy to jak jest z jej smakiem? Zastanawia mnie jej intensywność. Jakoś niespecjalnie lubię porzeczkę, ale to chyba nie jest taki dominujący smak ?

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość