marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

18 paź 2011, 11:59

Witam:)
Dziewczyny nowe zdjęcia przecudne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

szkieletorek nie przejmuj się tym co mówi a!! Sama wiesz najlepiej coi masz robić!! Mi z tego laktatora LaktaPlus leciało bardzo szybko i bardzo dobrze z Canapolu mi leciało tak wolno i po parę kropelek.
A co do spania to ja się od razu starałam małą do jej łóżeczka przekładać. Zdarzyło się że spała z nami ale to jest bezsensowna męczarnia. Cuwasz a nie śpisz żeby przypadkiem czegoś maluchowi nie zrobić to raz dwa ja wstawałam tak połamana że głowa mała. :ico_olaboga: Więc Oliwka już tylko u siebie śpi.

inia bo o ile dobrze pamiętam to Twój maluch się męczył z katarem??
Podawałaś mu coś specjalnego czy tylko oczyszczałaś nosek??
Bo u mnie P zachorował i słyszę że małej też już coś w nosku buczy :ico_placzek:

:ico_placzek:

[ Dodano: 18-10-2011, 12:02 ]
Ahh no i jeszcze zapomniałam się dopytać o ten trądzik..
Pochodziło już waszym chłopakom to?? Bo mojej małej co zejdą to pokazują się nowe.. ma tak zasypaną buźkę że masakra :ico_placzek: :ico_placzek:

A co do Juli to nie daję znaku narazie w ogóle... Przed wczoraj do niej pisałam to nic się nie działo kazała Was pozdrowić, ale to już pisałam Wam. A nie chcę ciągle do niej pisać czy już bo wiem jak mnie wkurzały takie smsy:)

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

18 paź 2011, 12:19

ja z Izą na ręce bo niestety ma kolki :ico_olaboga: do tego dziś jest jakaś rozdrażniona :ico_olaboga: i cały czas na ręce :ico_noniewiem: a jest już co nosić, nawet jeszcze obiadu nie zrobiłam ale posprzątałam więc nie jest źle :ico_sorki: na szczęście gorączki nie ma :ico_sorki: chyba w czwartek pojadę z Izą do lekarza na 1 wizytę :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

18 paź 2011, 12:33

Witam

ja tylko wpadam po wizycie małej u lekarza się zameldować, wszystko jak najbardziej ok. Zółtaczki nie ma prawie wogóle, ładnie przybrala na wadze, bo już moja Oliwka ma 4070g więc mam co nosic. Zaraz zbieram się z M. na spacerek dłuższy, moze dam rade bo nie mogę wysiedziec w 4 scianach w taka pogodę.

Złozyłam dziś wniosek o becikowe :-D

kwiatunio, duzo zdrówka dla Izuni zyczę.

Zdjecia dziewczyny przesłodkie, napartrzeć się nie można :-D
A co do Juli to nie daję znaku narazie w ogóle
mogłaby sie juz rozpakować biedulka

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

18 paź 2011, 12:36

Wiecie co ja dziś zauważyłam że ciuszki 0-3mce zaraz będą na mojego za małe :ico_szoking:
Taki kloc mi rośnie :ico_oczko:
No rosnę rosnę .Dobrze mamusia mnie karmi jak widać.
A moja to jak na razie ma chyba 5 ubranek które są powiedzmy ze w miarę dobre , a reszta to pływa na niej .
ja wyszłam na 5dzień Leosia bo bym zwariowała w chałupie :ico_sorki:
No właśnie mnie też brakuje ludzi. Ileż w domu można siedzieć .
szkieletorek, a Ty, Babo, miałaś nie słuchać ludzi!!!
Dzisiaj była super pogoda i nie zadręczaj się :ico_nienie:
I jestem pewna,że Lilusia spała jak suseł, prawda?
Wiem że miałam nie słuchać ale taka sierota ze mnie. Muszę się tego nauczyć jeszcze.
Bo wiecie jak to na wsi jest , przecież tak się mówiło że z dzieckiem nie wychodzi się przed chrzcinami a poza tym jesienią i zima z noworodkiem to zbrodnia.
Tak mała spała bardzo ładnie na spacerku.
Hej wieczorkiem, podłamałam się lekko, bo nasza aniawlkp86, pokazała mi zdjecia swojej córci jak miała skaze białkową i co i niestety mój synuś wygląda identycznie, a ja nie wiem co jesć
Ja nie miałam takiego dziecka do opieki i nie wiem co w takiej sytuacji robić.A nie masz tam jakiegoś lekarza albo kogoś się poradzić.A w necie co pisze na ten temat?

inia jakiego masz elegancika no no pięknie wyglądał. Nie wiem która to ty ale ta jedna kobieta ma zaje... fajne długie włosy.

elibell dziękujemy za wieści od Pati fajnie że idą już do domku.
No i oby takich wieści więcej ze mały lepiej wygląda .
A co do Juli to nie daję znaku narazie w ogóle... A nie chcę ciągle do niej pisać czy już bo wiem jak mnie wkurzały takie smsy:)
Mnie akurat było miło jak ktoś pisał i pytał.
Ahh no i jeszcze zapomniałam się dopytać o ten trądzik..
Pochodziło już waszym chłopakom to?? Bo mojej małej co zejdą to pokazują się nowe.. ma tak zasypaną buźkę że masakra :ico_placzek: :ico_placzek:
Moja nie wiem czy to ma trądzik ale jej raz pojawia się w jednym miejscu a za jakiś czas znika i pojawia w innym .Czasem ma tylko 2 a czasem buzie strasznie wysypaną. Jak w końcu do nas zawita położna (o ile zawita) to się zapytam co to jest i co z tym robić czy właśnie nic nie robić. Na razie nic nie robię .

[ Dodano: 18-10-2011, 12:48 ]
ja tylko wpadam po wizycie małej u lekarza się zameldować, wszystko jak najbardziej ok.
No to super.Mała ładnie przybiera.

A my sprawy papierkowe becikowe itp właśnie jutro będziemy załatwiać. P jutro będzie jeździł i załatwiał.

U nas dziś tez ładna się pogoda wydaje. Zaraz małą nakarmię i idziemy na chwilkę na pole.

[ Dodano: 18-10-2011, 15:06 ]
Ale cisza.....
Pewno na spacerkach wszyscy
My byliśmy jakieś 35 min dziś ale oczywiście mama musiała mnie zdenerwować przed wyjściem i swoje 3 grosze powiedzieć że nie powinnam.Powiedziałam jej że swoje już wychowała ale postanowiłam że dziś o 15 właśnie na obiedzie powiem przy wszystkich co o tym ich doradzaniu myślę i może coś to zmieni.Mam taka nadzieję że tato jej troszkę przegada .

Ale wracając do spacerku to cieplutko dziś u nas , jest lekki wiaterek ale ona w gondoli ma tak ciepło i tam nie wije jej. Jak wyszliśmy o 13:30 tak śpi nadal tylko przed chwila obudziła się a raczej przez sen mlaskała więc dałam cyca i śpi jak zabita.Nawet rozbieranie z ubranek jej nie ruszyło.

Iii chciałam wam podziękować wszytskim za słowa otuchy i wsparcie . Może marudzę troszkę ale ciężko jest być tutaj jak pustelnik i mówić A kiedy wszyscy mówią B .

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

18 paź 2011, 15:09

Jestem w końcu już myślałam, że do was dziś nie wpadnę :ico_olaboga:
Internet mi strasznie zamulał :ico_puknij:
Na szczęście już jest ok :ico_sorki:
Młody obok przysypia ale nie wiem czy zaśnie bo Eliza mu się ładuje pod kołdrę :ico_oczko:

Marcz to mój Leoś sie z katarkiem męczył :ico_olaboga: Stosowałam spray do noska
i sól fizjologiczną, czyściłam gruszką.
W PL wiem, że możesz kupić euphorbium w aptece albo tak samo sól fizjologiczną, albo
jakąś wodę morską.
Czyścić możesz gruszką albo fridą-ponoć fajnie wyciąga glusie choć ja nigdy nie
sprawdziłam.
A w łóżeczku podłóż pod materac jakąś grubą książkę żeby mała zupełnie na płasko
nie spała :ico_sorki:

Elibell dzięki za wieści od Pati :ico_sorki: Ja też się zastanawiam czy o Leosia to
nie skaza :ico_olaboga: bo ma na klatce i brzuszku, ale ponoć ten trądzik tak samo może
wysypać na buzi, klatce i brzuszku.
Tak dużo produktów mlecznych nie jadam :ico_noniewiem: mleko do kawy rano,
ser żółty, jakiś jogurt.
A te krostki się zachowują jak przy trądziku tj. na zimnie blakną :ico_sorki:
No nic trzeba obserwować :ico_sorki:

Inia cudne zdjęcia :ico_brawa_01: Fajna rodzinka z Was :ico_brawa_01:
Strasznie podoba mi się ostatnie zdjęcie taka rozpromieniona na nim jesteś :ico_brawa_01:
Zresztą piękna kobietka z Ciebie :ico_oczko:

Izabela pięknie rośnie Oliwka :ico_brawa_01:
Udanego spacerku życzę :ico_sorki:

Szkieletorek pewnie, że idzcie sobie na spacerek :ico_sorki: i ludzi nie słuchaj :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-10-18, 15:18 ]
I jeszcze Wam powiem, że sie dziś z moim wkurzyliśmy na sąsiadów, bo się okazało
że to złodzieje, bo inaczej ich nazwać nie można.
Jest coś takiego: oni odbierają paczki dla jakiegos znajomego, który przyjeżdża do nich raz
na tydzień,
i dziś też dużo paczek było do nich, a ja czekałam na rajstopki dla młodego.
I mój widział jak sąsiad odbierał te paczki i mówi, że była taka mała, akurat sąsiadka wchodziła do domu
to K powiedział, żeby sprawdziła czy nie ma czegoś do nas.
I faktycznie była bo zaraz tamten doopek zlazł z naszą otwartą paczką :ico_zly: :ico_zly:
No przecież widział nazwisko to jakim prawem otworzył :ico_puknij:
I jakbyśmy się nie zainteresowali to byśmy nie odzyskali :ico_zly: :ico_zly:
A normalnie tych paczek nie otwiera to teraz nagle chciał zobaczyć :ico_zly:
No tak się wkur... :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
I już nam tak dwie paczki zaginęły. Teraz już wiadomo dlaczego.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

18 paź 2011, 15:22

:ico_olaboga: ale piszecie :ico_olaboga:
jak szalone :ico_sorki: spróbuje wam odpisać i o nikim nie zapomnieć :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

18 paź 2011, 15:36

zmykam z dzieciakami na spacerek :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

18 paź 2011, 15:39

u nas usg bioderek pierwsze robią w szpitlau drugie po 4 jak jest podejrzenie dysplazji lub 6 tygodniach jak jest ok, następne w 5 miesiacu

szkieletorek nie słuchaj ludzi, odpowiadaj im z pewnoscią siebie, nie mozesz wątpić we własny instynkt macierzyński :ico_oczko:

co do laktatora, ja ściągałam recznym to najpierw nie leciało nic, potem kropelkami, a po jakiś 3 minutach leciało ciurkiem z 4 dziurek an raz :ico_haha_01: tryskało samo
ale ja odciagałam powolutku nie tarmosiłam cyca jak pompkę od materaca :ico_nienie: tylko powolutku ciągnełam, każdy ruch powoli, dopiero jak mleko chulało to troszke szybciej :-D
no i bez probelmu sciagałam mleko dopiero po jakis dwóch tygodniach, podejrzewam zę jeszcze mozesz mieć za mało mleczka zeby odciagać ręcznie, moze mała wszytsko wypija, poczekaj jeszcze z tydzień i zobaczysz jak laktacja ruszy na tyle ze samo bedzie ci z piersi wypływało mleko to wtedy odciagniesz duże ilosci :ico_oczko:

[ Dodano: 18-10-2011, 15:40 ]
musiałam młodemu cyca zapodać dlatego zniknełam na pare minut :ico_haha_01:

Inia, Kocura sliczne fotki :ico_brawa_01: pięknie wygladacie dziewczyny :ico_brawa_01:

[ Dodano: 18-10-2011, 15:45 ]
ja ide jutro złożyć wniosek o becikowe :ico_haha_01: dopiero teraz :ico_noniewiem: bo myślałam ze pesel być musi :/


co do wizyt u lekarza, u nas pierwsza wizyta jak dziecko skończy 4 tygodnie zazwyczaj ale jak sie nic nie dzieje to pierwszy raz można przyjsć na szczepienie jak dziecko skończy 6 tygodni :ico_oczko:

my szczepimy tą samą szczepionką co Kocura 5w1 i żółtaczka osobno :ico_sorki:

na pneumokoki zaszczepię Konrada jak skończy dwa lata bo wtedy dwie dawki Pneumo23 to koszt 59zł/szt, a szczepionka wtedy dopiero dziecku potrzebna kiedy ma kontakt z innymi dziećmi :ico_oczko: Majka za tydzień idzie na tą szczepionkę :ico_sorki:
wole takiego maluszka nie częstowac tyloma szczepieniami na raz
a rota to dla mnie bzdura bo inne szczepy też powoduja biegunki a od nich zaszczepic sie nie da dziecka

[ Dodano: 18-10-2011, 15:50 ]
elibell a masz kogo sie zapytać o tą skaze? położnej? :ico_olaboga:

Kwiatunio współczuje kolek :ico_sorki: ja nie chce wykrakać ale młody w niedziele wieczorem cyrk na kółkach zrobił do 23 :ico_olaboga: wczoraj też ale jakoś udało sie go uspokoić o 22.30 :ico_olaboga: zobacze jak dzisiaj bedzie :ico_noniewiem:
dostaje espumisan w kropelkach :ico_sorki: i puszcza bączki bardzo dłuuugie, widac ze mu ulgę niesie :ico_sorki:

[ Dodano: 18-10-2011, 15:51 ]
Kinga_łódź, wrrrr :ico_zly: oplułabym dziada :ico_haha_01: co za hamstwo :ico_zly:

[ Dodano: 18-10-2011, 15:54 ]
Wiem że miałam nie słuchać ale taka sierota ze mnie. Muszę się tego nauczyć jeszcze.
:ico_sorki: nie możesz dac sie zagadać :ico_nienie: bo zwariujesz :ico_puknij:

a mamie powiedz ze córkę to już wychowała w swoim czasie a Lili to jest jej wnuczka i ma ją rozpieszczać a nie wychowywać za rodziców :ico_oczko:

[ Dodano: 18-10-2011, 15:59 ]
Bo u mnie P zachorował i słyszę że małej też już coś w nosku buczy :ico_placzek:
woda morska w specjalnym aerozolu dla niemowląt i nose-frida :ico_sorki:
materacyk wyzej podnieś złóz recznik w prostokat i włóz pod materac tak by nie było na materacu zagnieceń :ico_oczko:
mozesz na kaloryfer kłąsc mokry ręcznik i na niego kilka kropel Oil-Oibas :ico_oczko: tylko nie wieszaj prania bo pachnie płynem :ico_nienie:

[ Dodano: 18-10-2011, 16:05 ]
Kinga_łódź, u nas szum nie działa :/ na Majke działała woda puszczona w zlewie albo prysznic, suszarki sie bała
a młody woli klepanie po pampersie :ico_haha_01:

[ Dodano: 18-10-2011, 16:07 ]
hehe sorki ze pisze tak chaotycznie :ico_haha_01: ale spieszyłam sie a już zmykac musze :ico_sorki:

wczoraj miałam odwiedziny 3 kolezanki i 4 dzieci :ico_olaboga:
dzis 2 kolezanki już były z dzieckiem i mam co ogarniać jeszcze :ico_haha_01:

wiec korzystam ze dzieci śpią i lece :ico_sorki: paaaaa do potem

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

18 paź 2011, 16:48

My już po spacerku i szybkich zakupkach bo wieje tak, że głowę chce urwać więc
nic przyjemnego taki spacer :ico_olaboga:
Ale chciałam, żeby Leoś choć troszkę powietrza załapał :ico_oczko:

Izuś u nas przy Elizie nie pomagał szum tylko mocne zawinięcie w kocyk :ico_oczko:
Odlatywała w sekundę :-D A no i to klepanie w pampka też lubiła :ico_oczko:
Młodemu też się podoba klepanie :ico_oczko: A mówią, że nie wolno dzieci "bić" :-D

Lece wywiesić pranie bo przez spacer się kisi w pralce :ico_oczko:

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

18 paź 2011, 17:05

dzięki za rady dziewczyny. Wodą morską właśnie psikam a zaraz lecę do apteki tą fridę kupić bo gruszka to za słaba jest...

5 ]
ja ide jutro złożyć wniosek o becikowe :ico_haha_01: dopiero teraz :ico_noniewiem: bo myślałam ze pesel być musi :/
. Dlatego też mam nie złożone jeszcze...
a to nie musi być??
ja czytałam że musi być pesel.. dlatego też mam nie złożone jeszcze... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość