Sosenka12
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 14 kwie 2015, 09:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne

25 lis 2015, 15:33

Zraziłam się do tabletek, gdy okazało się, że po 2latach używania rozwaliły mi wątrobę. A teraz chcąc zajść w ciążę próbuję ją zregenerować :(

Awatar użytkownika
julkas
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Re: Tabletki antykoncepcyjne

25 lis 2015, 18:49

na regenerację wątroby dobry jest grejpfrut:) ja biorę już jakiś czas tabletki, konkretnie Vibin, robię co pół roku próby wątrobowe i wszystko jest prawidłowo, może miałaś źle dobrane, że aż tak mocno wpłynęły na Twój stan zdrowia:(

Blueberrydream
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 08 lis 2014, 19:16

Re: Tabletki antykoncepcyjne

26 lis 2015, 21:57

Przyznam szczerze, że robie badania wątroby co roku, albo nawet co dwa i jest wszystko w normie. Pomimo, że biorę tabletki od ponad 8 lat :) Więc nie wiem od czego to zależy. I nie zamieniłabym na żadną inną antykoncepcję.

Poki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 17 mar 2015, 11:03

Re: Tabletki antykoncepcyjne

30 lis 2015, 22:48

Zraziłam się do tabletek, gdy okazało się, że po 2latach używania rozwaliły mi wątrobę. A teraz chcąc zajść w ciążę próbuję ją zregenerować :(

Biorę tabletki od kilku lat. Badania mam robione regularnie co roku. Z wątrobą wszystko jest ok. Może tabletki, które miałaś nie zostały Ci właściwie dobrane... (?)

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Tabletki antykoncepcyjne

01 gru 2015, 00:56

Zraziłam się do tabletek, gdy okazało się, że po 2latach używania rozwaliły mi wątrobę. A teraz chcąc zajść w ciążę próbuję ją zregenerować :(
To co to za generacja tabletek była? Dobrze dobrane, nowe, nie powodują takich uszkodzeń. Miałaś w ogóle badania przed dobraniem pigułki?

Poki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 17 mar 2015, 11:03

Re: Tabletki antykoncepcyjne

22 gru 2015, 15:42

Nie wiem wogóle dlaczego zdarza się, ze lekarze bagatelizują wagę badań, które kobieta powinna wykonać przed rozpoczęciem brania tabletek, ale także i w trakcie ich zażywania. Wiem, że to odwrócenie ról, ale jeśli lekarz nie zaleca zrobienia badań proaktywnie, dziewczyny same powinny domagać się odpowiednich skierowań.

Blueberrydream
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 08 lis 2014, 19:16

Re: Tabletki antykoncepcyjne

22 gru 2015, 20:11

Dokładnie tak, albo po prostu zmienić lekarza :) Bo badania to podstawa! A tabletek antykoncepcyjnych nie trzeba się bać.

Awatar użytkownika
julkas
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Re: Tabletki antykoncepcyjne

27 gru 2015, 19:28

Podstawą jest też dobry wywiad, tak, aby lekarz na podstawie pełnej wiedzy o tym co się dzieje w naszym organizmie mógł dobrać jak najbardziej trafne tabletki, dobrze dobrane, będą spełniać swoją rolę, a do tego nie wpływać niekorzystnie na samopoczucie, ja biorę vibin i uważam, że ginekolog bardzo dobrze mi go dobrał, choć wcześniej miałam inne i musiałam zmieniać:)

Blueberrydream
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 08 lis 2014, 19:16

Re: Tabletki antykoncepcyjne

28 gru 2015, 08:18

Ja przez 8 lat antykoncepcji hormonalnej, brałam różne tabletki. I właśnie raz było lepiej, raz fatalnie. W międzyczasie zmieniłam ginekologa chyba z 6 razy. A teraz jako już doświadczona w boju mam tak zwany spokój :D Biorę tabletki idealnie dobrane do mnie i w sumie ciesze się życiem ;)

Marta80
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 16 lut 2015, 19:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne

29 gru 2015, 22:33

Macie jak najbardziej racje. Ja zanim zaczęłam brać tabletki byłam u dwóch lekarzy, dlatego że pierwszy zupełnie zbagatelizował badania i chciał mi przepisać bez nich tak jakby to były cukierki. U drugiego było zupełnie inaczej miła rozmowa, skierowanie na badania, wywiad o rodzinny czy nie było żadnych chorób kobiecych itd.... I dopiero po tym przepisał mi vibin. Po nich ani nie przytyłam i czuje się bardzo dobrze. :ico_brawa_01:

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość