Ile godzin na dobę poświęcasz na sen?

3 do 4
Brak głosów
0
do 6
100%
10
 
Liczba głosów: 10
Serah
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2013, 15:56

Re: Bezsenność?

08 maja 2013, 16:27

Jeżeli nie mogę zasnąć, to po prostu się nie zmuszam, tylko wstaję i coś robię, np. czytam książkę albo robię porządki ;)

KatarzynaB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:56

Re: Bezsenność?

16 lip 2013, 21:16

- bardzo pomaga ciepła kąpiel, tak abyśmy mogli zanurzyć się po szyję,
- wietrzymy starannie sypialnię i obniżamy temperaturę w pokoju, otwieramy okno,
- nie jemy obfitych posiłków po godz 18, mogą być owoce, ciepłe mleko z miodem,
- stosujemy zioła; kozłek lekarski(waleriana), herbata z melisy, napar chmielowy, passiflora jadalna,
- aromaterapia lawendowa, olejek jaśminowy, olejek ylang-ylang,
Dobrze jest zasypiać i wstawać mniej więcej o tej samej porze, między 23 - 6
- nie śpij w ciągu dnia,
- używaj zatyczek do uszu,
- dobrze robią ćwiczenia rozluźniające, gdy już leżymy w łóżku. Polegają one na kontroli oddechu, napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Wtedy ciało staje się ciężkie.
- jeśli nie możesz spać, nie leż w łóżku zajmij się czymś, senność sama przyjdzie,
- stosuj półtwardy materac, poduszkę ortopedyczną pod głowę,
- nie pij wieczorem kawy, cocacoli, czy leków zawierających kofeinę, nie pal, nie pij alkoholu,
- wyciszenie, kojąca muzyka, jakaś lektura do poduszki.

JillyB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:51

Re: Bezsenność?

31 sie 2014, 13:08

Nie wiem czy tu dalej aktualne, ale mam problem od jakiegoś czasu nie mogę spać... Próbowałam czytać książkę, unikać telewizora i komputera przed snem, zaczęłam nawet chodzić na spacery wieczorami i nic. Co mogę jeszcze zrobić?

Awatar użytkownika
rapsodia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 20 maja 2012, 11:32

Re: Bezsenność?

31 sie 2014, 14:10

A jak sądzisz jaka może być przyczyna tej bezsenności? Może stres? Próbowałaś jakiś środków nasennych?

JillyB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:51

Re: Bezsenność?

02 wrz 2014, 22:51

Nie próbowałam żadnych środków nasennych, bo szczerze powiedziawszy trochę obawiam się ich stosowania.
A stres? Któż go nie ma, takie czasy. Ale rzeczywiście ostatnio mamy niezły bałagan w pracy i może rzeczywiście to przez to. Ale w pracy narazie się nic nie zmieni - taki okres w ciągu roku. Czy wyśpię się dopiero jak w pracy się uspokoi?

kaskada
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 214
Rejestracja: 13 sie 2014, 12:56

Re: Bezsenność?

03 wrz 2014, 22:27

mogą pomóc różne metody medytacyjne, warto sobie o tym poczytać. to są techniki relaksacyjne, uspokajające i wyciszające. każdemu mogą się przydać, nie tylko na problemy ze snem.
Ale czasami są takie okresy. sama takie miewam, najczęściej przechodzi dość szybko.

JillyB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:51

Re: Bezsenność?

06 wrz 2014, 14:30

Chyba mam za dużo stresów i za dużo na głowie :) Dzisiaj w radio usłyszałam, że banany mają wpływ na zasypianie. Chwyt marketingowy czy może coś w tym jest?

Awatar użytkownika
rapsodia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 20 maja 2012, 11:32

Re: Bezsenność?

07 wrz 2014, 15:23

Nie próbowałam żadnych środków nasennych, bo szczerze powiedziawszy trochę obawiam się ich stosowania.
A stres? Któż go nie ma, takie czasy. Czy wyśpię się dopiero jak w pracy się uspokoi?
Nie bój się środków nasennych, te dostępne bez recepty są lekkie i nie uzależniają. Kiedy się wyśpisz na to pytanie Ci nie odpowiem. Może razem ze środkami na sen spróbuj czegoś na nerwy?
Chyba mam za dużo stresów i za dużo na głowie :) Dzisiaj w radio usłyszałam, że banany mają wpływ na zasypianie. Chwyt marketingowy czy może coś w tym jest?
Banany to węglowodany, więc dodają energii. Radzę się wybrać do apteki :)

JillyB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:51

Re: Bezsenność?

07 wrz 2014, 20:26

Czyli banany odpadają przed snem :) Ehh... te reklamy. Chyba będę musiała spróbować jakiś środków. Tylko co wybrać?

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Bezsenność?

08 wrz 2014, 14:47

seks pomaga:)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość