Dominejka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 08 lis 2015, 07:14

Re: Zajęcia pozaszkolne

06 wrz 2017, 15:05

Ja widziałam sześciolatki same jeżdżące autobusem z plecakami ale swojego dziecka tak wcześnie nie puszczałam. Z drugiej strony sama jeździłam pociągami między miastami jak miałam 10 lat czy może mniej nawet, oczywiście za pozwoleniem rodziców. Nie wiem czy to kwestia większego zagrożenia teraz czy raczej większego nagłośnienia zagrożenia i tylko dlatego zachowujemy się jak paranoicy. Ale taki lokalizator, o ile nie jest jak obrączka dla więźnia to chyba dobre wypośrodkowanie między kontrolą a samodzielnością.

koralina
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:40

Re: Zajęcia pozaszkolne

07 wrz 2017, 15:47

Też tak myślę bo dziecko w dodatku nie ma tego jako lokalizator tylko zegarek GPS w4 ze spy shopu i wie że w razie czego może się skomunikować z rodzicem. Miałam to w rękach z czystej ciekawości i to wygląda jak normalny dziecięcy zegarek a ma funkcje smartwatcha. Mały ich to się cieszył na potęgę z gadżetu i udawał że jest Bondem :)

olaaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 06 paź 2017, 13:46

Re: Zajęcia pozaszkolne

06 paź 2017, 15:50

To zalezy tez od rozwoju i dojrzalosci dziecka, puszczajac je same pierwszy raz mozna po cichu sledzac sprawdzac jak sobie radzi zeby miec spokojna glowe, ze na drugi raz da sobie rade. Co do zajec pozaszkolnych moja corka uczy sie jazdy konnej, sama sobie wybrala takie zajecia i bardzo dobrze jej idzie.





https://www.naturalspharm.com/

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Zajęcia pozaszkolne

09 cze 2018, 21:17

Moje dziecię, lat prawie 8 u nas po wsi gania już samo. I bez kontroli w postaci telefonu, smartwatcha czy czegoś takiego. Natomiast szkołę mamy w innej miejscowości. Ona już by chciała sama jeździć, busem, ale jakoś jeszcze nie jesteśmy przekonani.. jeszcze nie ten etap. Podobnie z zajęciami pozaszkolnymi - ma basen. W zupełnie innej miejscowości niż szkoła. Owszem, busem się da dojechać, ale daleko potem z przystanku na basen... i to już dość spore miasto....

bloom
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 107
Rejestracja: 28 kwie 2017, 12:29

Re: Zajęcia pozaszkolne

12 wrz 2018, 17:53

Moje dziecko w zasadzie nie chodzi na typowe pozaszkolne zajęcia. Nie ma na to zwyczajnie czasu :) Na co dzień jest uczniem w prywatnej szkole Towarzystwa Edukacyjnego Vizja i tu lekcje i liczne zajęcia dodatkowe ( sportowe, artstyczne czy naukowe ) wypełniają w zasadzie w zupełności jego czas wolny. Realizuje swoje pasje i zdobywa nowe, cenne umiejętności. Poza szkołą chodzi jedynie regularnie na basen :)

Awatar użytkownika
prosiehf
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2018, 11:36

Re: Zajęcia pozaszkolne

14 wrz 2018, 12:05

Nie mam za bardzo doświadczenia w tym temacie... Dlatego też raczej nie będę w stanie pomóc...

Awatar użytkownika
Inoue
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2018, 15:29

Re: Zajęcia pozaszkolne

15 lis 2018, 12:03

Moim zdaniem dzieci są tak zawalone przez reformę edukacji, że zajecia pozaszkolne powinny opierac sie tylko na tym co lubia robic w wolnym czasie. Nie wiem jakim rodzicem trzeba byc aby jeszcze maglować dziecko dodatkowymi i niechcianymi zajeciami po 8 godzinach lekcji i jeszcze odrabianiu prac domowych w domu.

Awatar użytkownika
Iris
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 18 sty 2019, 13:28

Re: Zajęcia pozaszkolne

18 sty 2019, 14:17

Wydaje mi sie, że zamęczanie dzieciaków dodatkowymi zajeciami, na ktore nawet nie chca same iść to dzisiaj juz cos z pogranicza plagi i jakiejs chorej obsesji rodzicow.

vizzka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 13 wrz 2018, 09:15

Re: Zajęcia pozaszkolne

26 mar 2019, 11:34

oo bloom to witaj w klubie moje dziecko tez się uczy w te vizji :) co prawda dopiero rozpoczęliśmy naszą przygodę z edukacją od września ale jest ok :) tych zajęć dodatkowych jest faktycznie bardzo dużo, jest w czym wybierać :)

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: Zajęcia pozaszkolne

31 paź 2019, 13:58

Własnie się zastanawiałam czy swojego 10 latka puszczać już samego do szkoły i zapytałam wychowawczynię. Powiedziała mi że w prawie polskim jest zaznaczone iż dziecko musi być do 12 roku życia pod opieką rodziców również w drodze do szkoły.

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość