obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

08 wrz 2014, 14:47

mnie pomaga zielona herbata

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

21 wrz 2014, 21:05

Nie tylko kminek, ale też majeranek i pewnie inne rzeczy z domowych sposobów, ale niestety nie zawsze masz je przy sobie i nie w każdej chwili się sprawdzają. Espumisan chociaż można mieć przy sobie. Takie przynajmniej jest moje zdanie.

Basia01
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 95
Rejestracja: 22 sie 2014, 10:54

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

03 paź 2014, 15:00

Ja polecam zioła z baby and mama med - maja całą serię na rżne rzeczy i między innymi Dobre Trawienie. A w ogóle to dobry jest też espumisan, ale ja mam z nim ten kłopot ze potem coś mnie pobolewa po prawej stronie brzucha i słyszałam też, ze gimnastyka dobrze działa - skłony i przysiady

irena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:35

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

06 paź 2014, 12:39

a pijecie napoje gazowane? Bo one często powodują wzdęcia.
A napoje gazowane nie powodują, że te pęcherzyki które masz w brzuchu się rozbijają? Mówiąc kolokwialnie przecież po napojach się beka - to nie są uwalniane gazy?

CZarna_Ofca
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:20

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

08 paź 2014, 18:50

a pijecie napoje gazowane? Bo one często powodują wzdęcia.
A napoje gazowane nie powodują, że te pęcherzyki które masz w brzuchu się rozbijają? Mówiąc kolokwialnie przecież po napojach się beka - to nie są uwalniane gazy?
Nadmierne picie napojów gazowanych (lub soków z cukrem) zawierających dwutlenek węgla oraz cukier, który powoduje powstawanie gazów w żołądku, co w konsekwencji kończy się niemiłym uczuciem pełności.

Basia01
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 95
Rejestracja: 22 sie 2014, 10:54

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

13 paź 2014, 16:59

mi cola ani inne gazowane nie pomagają na wzdęcia - wręcz przeciwnie, ja raczej dieta, espumisan i te zioła na Dobre Trawienie i jeszcze majeranek - dużo majeranku i kminku w potrawach ew, czasem jak mi zabraknie moich ziół, to nawet ten majeranek zaparzam

irena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:35

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

16 paź 2014, 14:17

No dobra to mam jeszcze jedno głupie pytanie, czy jak mamy gazy w brzuchu, to nie czujemy się najedzone i w efekcie zjadamy mniej niż w normalnym stanie?
Ja mam swoje zdanie na ten temat, ale chciałabym poznać Wasze.

Basia01
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 95
Rejestracja: 22 sie 2014, 10:54

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

17 paź 2014, 07:57

no właśnie ja tak mam, ze jak jestem wzdęta to raczej nie będę jadła za bardzo...przy gazach w ogóle źle się czuję, dlatego koniecznie muszę sobie zaaplikować albo Espumisan, albo zioła na Dobre Trawienie z baby mama med, albo ten Majeranek, bo po prostu nie zjem nic co by mi pomogło a wypiję prędzej i to mnie tak nie napełnia. i wcale nie uważam, ze to głupie pytanie - po to sa fora, żeby poznawać cudze opinie...

CZarna_Ofca
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:20

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

17 paź 2014, 18:01

a który ten espumisan uzywacie, bo są różne jego opcje???

irena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:35

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

19 paź 2014, 13:50

Widzisz a ja jem buzią, oczami i głową. Jak nie widzę, że nie zjadłam tyle ile mi potrzeba, to jestem wręcz zła. Tu mam ochotę dokończyć moją porcję, a z drugiej strony nie mogę bo mi brzuch rozsadza. Bez sensu. Niby to taka błahostka, a jednak warto zadbać o "dobry przepust". :)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość