Awatar użytkownika
pata
4000 - letni staruszek
Posty: 4653
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:30

11 paź 2007, 15:58

i ja sie dołączam do pozytywnych odpowiedzi mam już spiralę 8 miesięcy i ,wczoraj byłam u ginekolog i pozytywnie przeszłam "przegląd " :ico_oczko: wszystko jest ok ,miałam też pobraną cytologię wynik za 6 tyg

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

11 paź 2007, 23:30

Kurde...... a ja cały czas rozważam..... i chyba też się zapisze do fan clubu ... :ico_oczko: już najwyższy czas... :-D

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

12 paź 2007, 11:11

no ja też sie zastanawiałam nad spiralą, nawet byłam już w tej sprawie u mojego gin. sie dopytać, ale przy wszystkich niedogodnościach jakie niosą ze sobą pigułki mają jedna przewagę - znacznie mi cerę poprawiają.. :ico_noniewiem: I chudnę przy nich.. :ico_noniewiem: Nietypowa jakaś jestem...

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

13 paź 2007, 23:01

a ciężko mi podjąć decyzję tym bardziej, że planuję zmienić dotychczasowego ginekologa..... :ico_noniewiem:
niby gościu OK ale zawiódł mnie .... w szpitalu... podczas dyżuru poporodowego... :ico_noniewiem:
i znowu szukać... dobrego... i to w tak ważnym temacie... :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

15 paź 2007, 19:30

massumi no to faktycznie - zaufanie do ginekologa to podstawa, bez której daleko się nie ujedzie... A tak ostatecznie Cię rozczarował? może podpytaj znajome, koleżanki. jakby nie było - babskie ploty to najwiarygodniejsze źródło informacji :-)

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

15 paź 2007, 20:47

eve.ok, tzn.... on jest dobry, ale troche zapatrzony w siebie... no i wiem że ma mnóstwo pacjentek... ale jakoś już mnie zmęczył.... aaaaaaaaaaaa w końcu i tak juz muszę iść.... wiem, iech ktoś mnie kopnie w d*** !!!!!!!!!!!!!!!!! :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

15 paź 2007, 22:00

massumi mogę ja, mogę, mogę? :-D
no ale masz problem faktycznie...bo jak w siebie zapatrzony to jeszcze Ci spiralą nie trafi tam gdzie trzeba :-D
Przepraszam...zmęczenie i głupawka :ico_oczko: W każdym razie - olej jego charakter, ważne, że specjalista dobry. Albo znajdź sobie nowego :-)

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

26 lis 2007, 00:23

hej
Też mam pewne doświadczenia ze spiralką po pierwszym dziecku:)
Założoną miałam na 5 lat i powiem,że nie miałam ani bólów,ani krwawień,miesiączki regularne,tylko w niektórych pozycjach gdy kochaliśmy się z mężem miałam wrażenie dyskomfortu,odczywałam ją a zaznaczyć muszę,że mam tyło zgięcie macicy.
Pomimo to i tak po drugim dziecku wrócę do tej metody.
Tabletki są dla osób,które żyją wg określonego czasu i nie zapomną jej wziąść,ja czasami mam za dużo na głowie i to ciąganie wszędzie opakowania ze sobą.
Sprawidziłam też zastrzyki-co 90 dni kolejny,ale po nich przez rok nie miałam okresu a do tego po 9 miesięcznej przerwie gdy zaszłam w ciąże rok temu to poroniłam ją-ten lek jeszcze wyobrażcie był we mnie-to taka też przestroga do tych,które nie wiedzą czym to grozi-nie warto.
To na tyle :)
Pozdrawiam ciepło

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

26 lis 2007, 21:15

Jutro idę do drugiego specjalisty...
A ten zapatrzony w siebie proponował mi złożenie wkładki Nova T 380 :ico_noniewiem:

Zobaczymy co powie drugi... :ico_noniewiem:

A na zastrzyki bym się nie zdecydowała... :ico_nienie:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

27 lis 2007, 09:31

massumi a ja brałam tez i te zastrzyki i tylko wygodne były a przyniosła ta wygoda tylko jedno za sobą-łzy i depresję-nikomu nie radzę-ODRADZAM WRĘCZ TO PASKUDZTWO!!!!
Przez rok czasu nie miałam okresu(dodam,ze moje 2 siostry też),poroniłam po odstawieniu go 9 miesięcznym (tzn lek odstawiony jeszcze przez taki okres sie utrzymywał w organiżmie i osłabił ciążę)-wynikiem była skrobanka po połowicznym poronieniu :ico_placzek:

Jak juz pisalam,spiralka jest najlepsza :ico_haha_02:
pozdrawiam

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość