huana
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 68
Rejestracja: 21 wrz 2015, 18:01

Re: Jak zająć dziecko?

11 maja 2016, 21:56

Dla mniejszych dzieci porponuje jakąs kolorową baję :) Ostatnio widziałam u koleżanki książeczkę http://tylkorelaks.pl/411-zabawki-na-wa ... 03068.html :) Ma bardzo ładne ilustracje wiec na pewno spodoba się dzieciom. Z tego co zdązyłam przeczytać bajka opowiada o chłopcu, który jadąc na wakacje mógł zabrać tylko jedną zabawkę. Pozostałe zabawki były zawiedzione i smutne dlatego na własną rękę postanowiły odszukać chłopca. Czeka je zatem droga pełna przygód :D

alessio
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2016, 15:05

Re: Jak zająć dziecko?

10 cze 2016, 15:09

Wejdź sobie na tą stronkę z kolorowankami: http://www.e-kolorowanki.eu/ i będziesz miała zajęcie dla dzieci na dłuuugie godziny:) Dla siebie z resztą też bo kolorowanki dla dorosłych też są.

Aakuku
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2016, 14:01

Re: Jak zająć dziecko?

14 cze 2016, 14:23

Myślę,że teraz warto spędzać czas z dzieckiem aktywnie,na dworze,wybierając się na plac zabaw czy wspólne wycieczki rowerowe co ma wg mnie największy sens właśnie latem,kiedy to jest ciepło i warto odciągnąć nasze dziecko od tv czy komputera.

Gruszka94
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2015, 15:48

Re: Jak zająć dziecko?

30 cze 2016, 13:52

Dziecko potrzebuje ruchu i odpowiedniej diety. Jak puszczacie malucha na podwórko, to dajcie mu w rękę napój ROKO, a nie jakieś gazowane, pełne białego cukru butelki. W każdym momencie macie wpływ na to, co będzie piło Wasze dziecko, więc wykorzystajcie to dobrze. Niech dzieci rozwijają się zdrowo, w radości :)

lucja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 73
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:04

Re: Jak zająć dziecko?

18 wrz 2016, 14:08

Dzieci lubią spędzać czas z rodzicami na wspólnych, zwyczajnych zajęciach. Dlatego nie powinno się doganiać dziecka, gdy chce z nami grabić w ogródku, robić kanapki na śniadanie, lub ścierać kurze. To, że my potrafimy te zadania wykonać lepiej i szybciej niż dzieci, nie znaczy, że mamy je do nich zniechęcać. Dzieci, robiąc coś z nami, uczą się praktycznych rzeczy i dodatkowo zyskujemy czas, by z nimi przy tej okazji rozmawiać.

Forest
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 03 sie 2015, 12:58

Re: Jak zająć dziecko?

04 paź 2016, 14:08

Moje jest jeszcze na tyle małe, że kładę je w takim leżaczku https://www.samdlamam.pl/bujaczki-lezaczki-cat-11 i sobie leży zadowolone z życia :D Potem będzie trzeba mu czytać i bawić się zabawkami :) Myślę, że pójdziemy w kierunku zabawek ekologicznych z drewna bo wydają mi się bezpieczniejsze.

Kukuletka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2016, 13:33

Re: Jak zająć dziecko?

17 paź 2016, 17:19

ja zwykle jakieś zabawy manualne wymyślam

makarena00
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 24 kwie 2014, 16:22

Re: Jak zająć dziecko?

28 paź 2016, 13:01

Naszej córce wystarczy skrzynia klocków i na 1-2 godziny mamy wolne.

pannamalina
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 13 maja 2014, 12:55

Re: Jak zająć dziecko?

05 mar 2018, 13:27

U nas wystarczy, że mąż zrobi dziecku bazę z koca i krzeseł. Dobre 2 godziny dziecko się bawi :) Czasem razem z mężem też maluje skrzynki po owocach lub wymyślamy wspólnie jakieś zajęcia.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość