Awatar użytkownika
KokaiPL
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 172
Rejestracja: 20 cze 2012, 16:16

29 cze 2012, 12:25

Jeżeli chodzi o komputer to w dzisiejszych czasach ciężko odgonić od niego dziecko. Jest wiele gier edukacyjnych i musimy zainteresować nimi dzieci. Osobiście polecam: Mard's Literaki, to coś w stylu popularnych scrabbli czy Numeric Maze, tutaj maluch może uczyć się cyferek. Musimy kontrolować co dziecko robi na komputerze, bo niestety jest wiele gier budzących agresje i przemoc.

barbara33
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2012, 23:54

11 lip 2012, 11:48

Ja osobiście nie jestem za grami dla dziecka na komputerze. Mojemu synkowi kupuję planszowe gry edukacyjne, przy których dobrze się bawi i co najważniejsze uczy :) Polecam stronę PomyslowaMama, gdzie jest bardzo duży wybór takich gier. Od dawna korzystam z tej strony i jestem bardzo zadowolona :)

Awatar użytkownika
Mysza
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2011, 11:38

Re: maluch a komputer

03 paź 2012, 22:52

My gramy razem z dziećmi w gry na stronie minimini, szczególnie te edukacyjne gdzie od razu widać jak dzieci szybo łapią nazwy kolorów czy kształtów a nawet słówka po angielsku. Ostatnio natrafiliśmy na zabawy logopedyczne a że synek ma trudności z wymawianiem i chodzimy do logopedy to ćwiczymy również przed komputerem :) http://www.miniminiplus.pl/mm_gry_i_zabawy.html

katrina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2012, 12:40

Re: maluch a komputer

08 gru 2012, 13:35

Moim zdaniem jak najdłużej przetrzymać dziecko i nie przyzwyczajac go do komputera Moj syn ma prawie 6 lat i na szczęscie go nie ciągnie Czasami włączam mu bajki jak nie mam innej mozliwosci i fajnym rozwiązaniem są gry i zabawy do nauki języka angielskiego Mój fajnie się przy tym bawił ale zapomina o komputerze Czasami sama mu właczam żeby przyswajal jezyk angielski :)

NewTrendCentre
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 08 gru 2012, 17:05

Re:

08 gru 2012, 23:41

moja córka też lubi komputer i to bardzo. nie jestem tym zbyt zachwycona. niestety stoi w zasięgu ręki i ona podchodzi i włącza. Ale uważam, że żadne gry, zabawy i inne rzeczy komputerowe nie zastąpią zwykłej kartkowanej książki, kredek czy gier planszowych
Otóż to! Komputer i internet to dobrodziejstwo, ale niekoniecznie dla dzieci. Książka, książka i jeszcze raz książka, blok rysunkowy, kolorowanki, gry planszowe rozgrywane razem z rodzicami. Wielu rodziców pozwala dzieciom na nieograniczone korzystanie z komputera dla "świętego spokoju". Tymczasem dziecko potrzebuje harmonijnego, "ludzkiego" rozwoju, rozmów z rodzicami, po prostu przebywania z nimi. Komputer nie nauczy wrażliwości, czułości, nie okaże miłości. Przeciwnie - niektóre gry epatują brutalnością i przemocą, i nawet blokady rodzicielskie nie zawsze pomagają, bo tych gier jest coraz więcej. Opowiadajmy dzieciom bajki i czytajmy książki, zachęcajmy do narysowania zwierzątka, zauważonego na spacerze, kwiatków w doniczce. Rozwijajmy wyobraźnię dziecka, komputer na pewno tego nie zrobi.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: maluch a komputer

10 gru 2012, 13:38

Oczywiście, ze tak, myślę, ze wszyscy,a przynajmniej większość rodziców jest tego świadoma. Jednak nie oszukujmy się komputer i tv to dla nas często ratunek kiedy nie mamy czasu na wspólną zabawę. Moja mała uwielbia tez grać z tatą, który lalkami się nie pobawi, a planszówki wszystkie juz "wytarte" (mikołaj nowe szykuje to prawda ;)) Wszystko musi być pod kontrolą i z umiarem ;)

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

Re: maluch a komputer

11 gru 2012, 21:05

Dokładnie wszystko z umiarem i pod kontrolą, musi być kontrola bo inaczej, może źle się to skończyć. Co dzieci potrafią robić w internecie niepilnowane, można zobaczyć na YT,

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: maluch a komputer

12 gru 2012, 12:12

to już dalszy etap, na poczatku jest po prostu zabicie wyobraźni, krzywy kręgosłup itd...

Z własnego domu polecam do wspólnego grania grę tintin - trzeba się sporo nakombinować, ale jest \fajnie podzielona na plansze. Moja mała teraz z tatą wieczorami przechodzą jedną dwie plansze w zależności jak szybko im pójdzie. A mama ma czas na pozmywanie po kolacji i przygotowanie wyprawki na nastepny dzień.

goskafracka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 07 maja 2013, 09:23

Re: maluch a komputer

16 maja 2013, 12:04

jedno wielkie NIE! dzieci przez to nie spędzają czasu ze sobą, nie biegają, nie ruszają się, tylko siedzą przed komputerem. Po drugie zaciera się im bardzo łatwo granica między rzeczywistością, a fikcja. zaczynają się alienować, zamykać w sobie. tracą zdolności manualne . już nie mówiąc o czytaniu i pisaniu. Jest tyle innych możliwości zorganizowania dzieciom czasu, że naprawdę komputer wydaje się być ostatecznością.

PachnijPL
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:39

Re: maluch a komputer

19 maja 2013, 20:34

Zgadzam się z Goskafracka. Komputer w odpowiednim wieku tak, ale w celach edukacyjnych. Jeśli gry to tylko planszowe, rozwijające logiczne myślenie i zdolności manualne. Poza tym spacery, wycieczki.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość