Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

Re: Który kwas foliowy??

11 lis 2013, 23:30

A czym się różni ten Femibion Natal 2 plus od zwykłego Femibionu natal 1? cenę ma inną?
Zastanawiałam się o co chodzi, a Ty chciałaś porównać zwykły Natal 2 do Natal 2 plus. :D
Bo chciałam udzielić odpowiedzi, że Natal 1 i 2 stosuje się w różnych trymestrach ;P

paula25s
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2013, 10:51

Re: Który kwas foliowy??

12 lis 2013, 10:54

a to nie jest tak z tym kwasem foliowym, że nie liczy się producent tylko ilość kwasu w tabletce? :)

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Który kwas foliowy??

12 lis 2013, 11:20

A co to jest ten natal :ico_noniewiem: ? Pamiętajcie jednak, ze im mniej suplementów w ciąży tym lepiej, sam kwas foliowy wystarczy, nie ma co się faszerować innymi wynalazkami.
No ja niestety, lub stety, muszę brać witaminy, mam słabe wyniki, niewiele mogę jeść, bo męczą mnie wymioty i mdłości. Gdyby nie witaminy w suplementach to niewiele bym tych dobrych wartości przekazała dziecku :/

makumbaba
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2013, 09:10

Re: Który kwas foliowy??

13 lis 2013, 09:21

No, też miałam problemową ciążę - zawsze miałam skłonności do anemii, a dzidzia tylko to pogłębiła, do tego wymioty i zawroty głowy, więc tabletki były absolutnie konieczne; zazdroszczę kobitkom, którym wystarcza zdrowa dieta :)

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

Re: Który kwas foliowy??

14 lis 2013, 22:09

a to nie jest tak z tym kwasem foliowym, że nie liczy się producent tylko ilość kwasu w tabletce? :)
Właśnie rozmawiamy o tym, że nie liczy się tylko kwestia ilości samego kwasu foliowego, ale zażywanie go w prostszej postaci - łatwiejszej do przyswojenia.
zazdroszczę kobitkom, którym wystarcza zdrowa dieta :)
Jeśli chodzi o kwas foliowy niestety nie ma takiej która by zaopatrzyła nasz organizm w odpowiednią ilośc kwasu foliowego przez ponad rok.

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

Re: Który kwas foliowy??

14 lis 2013, 23:25

A czym się różni ten Femibion Natal 2 plus od zwykłego Femibionu natal 1? cenę ma inną?
Zastanawiałam się o co chodzi, a Ty chciałaś porównać zwykły Natal 2 do Natal 2 plus. :D
Bo chciałam udzielić odpowiedzi, że Natal 1 i 2 stosuje się w różnych trymestrach ;P
oczywiście chodziło mi o natal2 i natal plus 2 :)
ale już wiem ten Plus 2 jest wzbogacony dodatkowo o żelazo o witaminę d3.

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

Re: Który kwas foliowy??

17 lis 2013, 21:30

oczywiście chodziło mi o natal2 i natal plus 2 :)
ale już wiem ten Plus 2 jest wzbogacony dodatkowo o żelazo o witaminę d3.
To tak w sam raz na czas jesienno-zimowy i małe ilości słoneczka, które przecież wspomagają wytwarzanie witaminy D3. :)

Wuzetka102
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 23 maja 2012, 20:33

Re: Który kwas foliowy??

30 lis 2013, 19:31

a ja to nawet nie wiedziałam, ale taka firma co ma produkty głównie dla ciężarnych, prenalen - słynny ze swojego syropu, to wypuściła tez na rynek właśnie kwas foliowy. Z magnezem i witaminka B6.
a sie dowiedziałam przypadkiem, bo szukałam czegoś od moich okropnych skurczy. A pani w aptece tak popatrzyła na mnie, pomyślała i powiedziała: Pani jest taka młoda, ja to bym pani poleciła taki, z kwasem foliowym:)
No i teraz tak mysle, czyżby w końcu nie ulec tym wszystkim namowom, sugestiom i podtekstom?

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

Re: Który kwas foliowy??

07 gru 2013, 18:23

No i teraz tak mysle, czyżby w końcu nie ulec tym wszystkim namowom, sugestiom i podtekstom?
No nie sposób ;) Magnez możesz uzupełniać w diecie, a pomyśleć o bardziej przyswajalnej postaci kwasu foliowego - metafolinie.

Awatar użytkownika
ikka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:22

Re: Który kwas foliowy??

14 sty 2014, 09:38

Firmy co raz wypuszczają na rynek jakieś wynalazki, ale lepiej nie sugerować się każdym reklamowanym suplementem a brać tylko takie, które zapobiegną wadom układu nerwowego u dziecka.

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość