Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

26 sty 2011, 01:08

A my byliśmy po slubie cywilnym ksiądz nawet nie pytał czy chemy wziąc slub kościelny tylko powiedział żeby podac mu date slubu kościelnego bo inaczej dziecka nam nie ochrzci antos miał 2 miesiące teściowa truła i truła nam głowe ile sie nasłuchaliśmy to nasze wkońcu wzieliśmy śłub cichy tylko rodzice i rodzeństwo ale jedno wam powiem czasami sie zastanawiam czy wziołam ślub kościelny bo tego chciałam czy dlatego ze zostałam w pwenym stopniu do tego przymuszona .A jeszcze na kolędzie sie nasłuchałam jak to można życ bez slubu i mieć dziecko :ico_olaboga:
wiec co parafia a raczej ksiądz to inne zwyczaje

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

26 sty 2011, 11:52

slonko2008, to poniekąd współczuję bo ja bym takiemu księdzu pokazała gdzie jego miejsce, będzie mi pod własnym dachem na mnie najeżdżał? ooooo nieeeee, moje życie moja sprawa, on mi do gara nie włoży i czy mam ślub koscielny czy nie to już mój interes w tym a jego jeżeli chcę by mi go udzielił hihihi

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

26 sty 2011, 16:07

a ja nie uznaję spowiedzi w ogóle, jak usłyszałam kilka dni przed chrzcinami małej że chyba będziemy musieli się spowiadac to chcielismy rezygnowac ze chrztu małej w PL
u was nie ma spowiedzi takiej

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

26 sty 2011, 16:14

tutaj jest polski kościół ale ja nie chodzę choc koleżanka mnie namawia, że jest fajnie, że zmienię zdanie bo ksieża sa "życiowi" to misjonarze jeżdżący po świecie ale póki co nie chodze nigdzie. Angielski kościół jeszcze nie byłam ale wiem, że to coś zupełnie innego jak u nas - tam mają spotkania na herbatkę i pogaduszki a nie tylko na modły i składanie na tace swych pieniędzy, szybciej zrobią wyprzedaże różnych rzeczy za niewielkie pieniądze, czyli ktos się wyzbędzie niepotrzebnych rzeczy z domu a pieniadze przeznaczą na jakiś cel np dzieci, nawet tak zwane lumpeksy to większośc to dotacje, a pracownicy to wolontariusze, a nie działalność z której człowiek zarabia, nie żebym negowała nasze polskie skleby z drugiej ręki bo wiadomo jak jest w polsce kazdy chce z czegoś żyć.
Nawet parafie pomagaja w różnych sprawach, jak kursy różne, czy wspomagają rodziców i np. opłacają 2 sesje przedszkolne, tutaj się na sesje dzieli w przedszkolu, zamiast na dni, bo dziecko nie musi chodzić każdego dnia.
Jest inaczej, ale czy mają spowiedzi jakieś??? nie mam zielonego pojęcia jak mam być szczera, muszę sie dowiedzieć z ciekawości:)

lusia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:44

29 sty 2011, 09:21

kamcia,
mnie sie czasem zdarzylo wdepnac do kosciola anglikanskiego,ale nie dlatego ze ja potrzebowalam czy chcialam,ale ze wzgledu na dzieci.
wlasnie podejscie do ludzi i dzieci mi sie podoba i uznalam ze tam zaznajomie dzieci z kosciolem.nie widzialam mojego 3-4 latka siedzacego godzine na mszy w polskim kosciele.
a w anglikanskim w niedziele o 8.30 przychodza dzieci ,nawet roczniaczki,bawia sie,rodzice pija kawke i mozna nawet sniadanko dostac.o 8.45 jest krotka ,15 minutowa msza specjalnie dla dzieci.
teraz corka chodzi do szkoly katolickiej i chodza szkola na msze do kosciola katolickiego i te najmlodsze 4-5 letnie dzieci sie nudza.nawet dla 7-8 latka takie dlugie msze sa katorga.
my,jak juz pisalam,chrzcilismy be zslubu w polskim kosciele w UK,tesciowie byli chrzestnymi,ksiadz nie pytal o nic,a chrzest zamowilam przez telefon.nie chcial zaplaty,nawet dal swiece .i na nasze zyczenie,bo tesciowie sa anglikami,odprawil chrzest po angielsku.jak ktos mieszka w Bristolu to polecam polski kosciol.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

29 sty 2011, 10:27

lusia, dokładnie o to chodzi Ksiaż też może być człowiekiem jak widać po Twoim przykładzie to tylko w PL kasę ciągną na każdym kroku, jak politycy hahaha. Ja jak moją chrzciłam daliśmy 50 zł w kopertę, chrzest był już w ostatnie dni naszego pobytu, a że jechaliśmy spłacić resztę naszych długów w banku i pozałatwiać wszelkie papiery, kasy już nie mieliśmy w te ostatnie dni, a ksiądz wiecie co zrobił na tym kursie przygotowawczym, w kopertę jednym zaglądał i wszystkim pokazywał ile dali, no żesz myślałam, że wyjde i go przeklnę za chamstwo

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

29 sty 2011, 12:16

lusia to fajne są takie msze, spotkania. A u ans to bez obrazy takie odbębnienie...
Zawsze mi się podobają takie msze gdzie wszyscy śpiewają z radością, i są szczęśliwi że są w tym miejscu, ale z wyboru a nie z niedzielnego obowiązku

Kamcia a póżniej się dziwią że młodzi nie chodzą do kościoła

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

29 sty 2011, 18:00

moni26, dokładnie, mi kościół też kojarzy się z zimnym, ponurym miejscem, gdzie ciągle tylko kasę ciągnął stąd może moje opinie takie.

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

31 sty 2011, 12:48

Kamcia, mi tak samo się kojarzy kościół...
Ja na chrzest w kopertę włożyłam 200 zł, bo bez ślubu jesteśmy ;/

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

31 sty 2011, 19:39

zuzzka3, my nadal mamy przed sobą boszzzzzz pewnie dopiero sierpień wrzesień mama mojego J wyjeżdża do pracy do niemiec i w lato wraca więc teraz nie mogę, bo gupio tym bardziej ze zaoferowała pomoc fin ciuchy dla małej i itp potrzebne rzeczy, też bez ślubu jesteśmy i nie wiem jak to będzie, strach się bać, nie wiem czy ksiądz nas nie wywali wogle tacy tutaj są :ico_olaboga:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość