Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

26 sty 2011, 16:29

Kocura Bura niedowidzę na lewe oko, podobno jest to wada wrodzona, ale nie jest to pewne na 100%, bo jak miałam pół roczku lekarze operacyjnie przeczyszczali mi kanalik łzowy w tym oku i nie można wykluczyć, że czegoś nie uszkodzili :ico_sorki:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

26 sty 2011, 16:32

cc jak kazda inna operacja oczywiście może zakończyć się powikłaniami, Co do tego nie ma wątpliwości. Nawet znieczulenie może zostać źle podane, lekarze mogą zaszyć nożyczki w jamie brzusznej...wszystko się może zdarzyć. Uważam, ze każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę z ryzyka jakie niesie cc ale też jakie niesie poród naturlany w pewnych kwestiach (jak np wada wzroku). Teraz mamy na szczęscie takie czasy, że jest wiele opcji rodzenia także na pewno możliwe jest dopasować do każdej kobiety odpowiedni "zabieg".

Kolejne pytanie: jak dlugo można się spodziewać "wyrzucania" przez organizm tych wszystkich zbędnych rzeczy po cc? POdobno to całe krwawienie trwa krócej niz po naturlanym, bo więcej zostaje odessane w trakcie porodu. Prawda?

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

26 sty 2011, 20:12

markotka, więc gdyby była pewność, że to niedowidzenie jest wrodzone to pewno by Ci pozwolili rodzić naturalnie?
jak dlugo można się spodziewać "wyrzucania" przez organizm tych wszystkich zbędnych rzeczy po cc?
no, u mnie to dość długo trwało, takie plamienie. Bo tak to mało krwawiłam i krótko.

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

27 sty 2011, 12:19

jak planuje się cesarkę to ile wczesniej niż wypada poród naturalny? Gdzieś słyszałam, ze dwa tygodnie. Prawda?

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

27 sty 2011, 15:04

jak planuje się cesarkę to ile wczesniej niż wypada poród naturalny? Gdzieś słyszałam, ze dwa tygodnie. Prawda?
_________________
ja miałm dokladnie dwa tyg prze planowanym terminem i krwawienie po tez było niedługo

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

27 sty 2011, 15:13

lawinia lecz sie kobieto :ico_puknij: co ma piernik do wiatraka?
o prawko mam być zazdrosna? ja i bez prawka jeździłam jak trzeba było :ico_haha_01: ty chora jesteś wiesz o tym :ico_puknij:


ja też jestem za porodem siłami natury choć rodziłam dłuuuugo i ciężko i tym razem bede sie bała okropnie to wole znów rodzić 36 godzin niz miec CC

kiedyś tez myslałam ze cc i po sprawie bez bólu i do domu, bałam sie normalnego porodu

CC to JEST poważna operacja, mojego księdza z Technikum w Bytomiu szwagierka umarła na stole operacyjnym podczas CC, :ico_placzek: okropne przezycia, było o tym głośno w telewizji :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: przecieli jej pecherz, była xle zacewnikowana, poród był nagły, sepsa i wstrząs jakiś miała :ico_placzek: :ico_placzek: zostawiła 1,5 roczną córeczkę i noworodka :ico_placzek:

lawinia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 139
Rejestracja: 03 lut 2010, 11:41

27 sty 2011, 15:51

ja i bez prawka jeździłam jak trzeba było
ojjjj, kochana, jak Cię złapią.:D



To był wyjątek, ja też słyszałam, że znajomy znajomego wyszedł do pracy i z dachu sopeł spadł i zabił... to nie oznacza, że nam się zdarzy! ja jestem za cc:D

ania19791
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 27 sty 2011, 09:46

27 sty 2011, 16:04

Ja mialam 3 cc i powiem szczerze że wcale nie jest lżej , ból po operacji jest koszmarny , tydzień czasu dochodzisz do siebie żeby móc się wyprostować , krwawienie wcale nie jest krótsze trwa ok 6 tyg jedyny plus nie masz bólu przy porodzie , ale po wcale nie jest latwo
Dwie mialam ze znieczuleniem , jedną pod narkozą , jak juz się któraś decyduje to wybierzcie znieczulenie , nie ma nic cudowniejszego niż zobaczyć swoje dziecko zaraz po wyciągnięciu :)

[ Dodano: 2011-01-27, 15:05 ]
Dodam że nie zrobilam cc z kaprysu tylko ze wzgledów zdrowotnych :)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

27 sty 2011, 18:56

dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi!! :ico_sorki:
jestem wdzięczna!

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

27 sty 2011, 19:21

jak planuje się cesarkę to ile wczesniej niż wypada poród naturalny?
mnie gin wyznaczyła termin tydzień przed planowaną datą. To wypadło w piątek, ale nie przyjęli mnie do szpitala :ico_szoking: , bo jakiś boom porodowy był :ico_olaboga: Więc mnie odesłali do domu. Wróciłam w poniedziałek. Zuzia urodziła się więc 5 dni przed terminem.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość